BWC089 - 16 долги часови лесни лесни полициски тела на полициското тело (широк агол 170-степен)

BWC089 - 16 долги часови полициско тело облечена во полиција - Главна страница 03

Главни карактеристики

- снимка од 34 MP.
- Паметен дизајн, само 128g.
- Вградена батерија од 4000mAH - снимање од 16 часа.
- Поддржете ја надворешната мини камера, вистински 720P. (опција)
- Поддршката го исклучувате звукот на режимот на видео, снимањето на видео без звук; вклучете го, видеото со звук.
- Функција на скриено снимање, без глас и без индикатори светла кога работи камерата.
- Функција на силен ноќен вид, способен да го види изгледот на лицето на луѓето јасно до 15 М во целосен мрак.
- Шарено копче за копче „вклучување / исклучување на вклучување“.
- Падот во станицата за полнење е лесен за полнење.
- Важни видеа забележани и заклучена функција.
- Аларм за звук и блиц
- Снимање на едно копче, снимање на јамка, Функција за откривање движење, не пропуштајте никаква слика за спроведување на законот.
- Функција за скриено снимање, без гласовни индикатори и светла кога работи со камера.
- Брзо напред и премотајте назад 1-128X.
- Функција на надреденост на карактерот, сите видеа и слики ќе бидат прикачени со време, лична карта на уредот, полициска лична карта и други информации, тие не се во можност да се уредуваат или преуредат, давајќи поефикасни правни докази.
- Пред-снимање на видеото, функција за проширено снимање, не пропуштајте никаква слика за спроведување на законот.
- Главни функции, имено видео снимање, фотографирање photo снимање на звук.
- Репродуцирајте аудио, видео и фотографија на сцена
- Видео податоците ќе бидат поделени и зачувани автоматски, секоја опција 5/10/15/20 минути, избегнувајќи ја загубата на податоци предизвикана од неправилно работење.
- Функција за вклучување / исклучување на видео звукот, кога го исклучувате видео звукот, видеото за снимање нема звук.
- Склопник со двојно филтрирање, без боја во текот на денот, појасен во ноќното време.
- Не можам да ги побарам или избришам податоците на датотеките за снимање, освен ако не се овластени.
- Со ротационен клип 2 парчиња.
- Функција против тресење, ве поддржува да направите појасни фотографии.
- Водоотпорен: IP67
- Поврзете го компјутерот директно, заштита на лозинка.
- Вграден WIFI (опција)
- Вграден GPS (опција)

ТЕХНИЧКА СПЕЦИФИКАЦИЈА

ПРЕГЛЕД
Видео резолуција 2304*1296P 30P;1920*1080P 30P,1280*720 60P,1280*720 30P, 848*480 30P;
Видео формат H.264 MPEG4
Аудио Вграден микрофон со висок квалитет.
Аудио формат AAC2./MP3
Знак за вода Корисник за идентификација, време и датум Печат вметнат во видео.
Камера 34 мега пиксели опција Камера со опционален удар на рафал (3/5/10)
Резолуција на фотографии 4M (2688*1512 16:9), 8M(3226*1814 16:9), 12M(4838*2722 16:9),
14M(5376*3024 16:9)34M (7696*4329 16:9)
Snap Shot Снимајте фотографии за време на снимање на видео
Капацитет на складирање 16G / 32G / 64G / 128G
Ниво на складирање Визуелен показател
Јазик Англиски / русина / полски / кинески
Зумирање / одзумирање 1-128X
Снимање на едно копче поддршка
Брзо напред поддршка
Премотајте назад поддршка
детекција на движење поддршка
Рекорд на јамка поддршка
IR светло 2 IR светлина
Помошна светлина Со едно бело светло, поддржете го алармот.
ВИДЕО / СЛИКА НА СЛИКА
екран со течни кристали 2 инчен TFT-LCD екран со висок резолуција во боја
Репродукција на аудио Да
Трансфер на видео USB 2.0
КАМЕРА
Агол на снимање Широк агол на 170 степени
Ноќенпоглед До 10 метри со видливо откривање на лице
Клип Клип со висок квалитет со ротација од 360 степени
БАТЕРИЈА
тип Вградена батерија литиум во 3600mAH
Време на полнење 240 минути
Континуирано снимање 16 часа
Предупредување за батеријата Сигнализација на бип и звук на алармирање
ДРУГИТЕ
Лозинка за заштита на Да поставите лозинка на администраторот за да дозволите бришење.
Корисникот може да ги гледа само видеата, но не може да ги избрише.
Пред-снимање на рекорд 5 ~ 10 секунди пред-рекорд / пост-рекорд
Забрзано 3/5/10 Фотографирање пукна во фотографирање
димензија 78 mm * 59 mm * 27mm
Тежина 128g
Работна температура -40 60 степени Целзиусови
Температура на чување -40 55 степени Целзиусови


1234 Вкупно прегледи 35 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333 4466

Џакарта + 62 8113 80221


email: sales@omg-solutions.com
or
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

OMG Solutions Batam Office @ Harbourbay Ferry Terminal

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018 и 2019

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Тип на фото апарат


Категории на страници

4G камера во живо
Додатоци - фотоапарат облечена во каросерија
Написи - фотоапарат што се носи на тело
Надзор над спроведувањето на законот и доверливоста во Азија
Препознавајќи го приговорот кон камери обложени од тело од страна на работниците
Јавни верувања на фотоапаратот што се носи на тело
Технолошка иновација со камера што е во облик на тело, низ годините
Зошто фотоапаратите кои помагаат во телото помагаат во управувањето со законите?
Влијанија врз безбедносните страници со помош на камери кои се во облик на тело
Недостатоци на камерата што се носи на тело од страна на полициски службеници
Привилегии за користење полициска камера облечена во тело
Камерата што се носи на тело можеби не е последната пресуда
Телефонска камера: Тактики што ќе помогнат во болниците
Воведување на препознавање на лицето на фотоапаратите кои се носат на телото
Точки што треба да се забележат пред набавката на фотоапаратот облечен во каросерија
Владина заштита на мрежата со помош на камера што се носи во тело
Користете камери за каросерија за да се обезбеди безбедност на вработените по индустрија
Воведување на шеми и учење за фотоапаратот што е во облик на тело
Недостатоци на полициските службеници користејќи камера што се носи во каросерија
Причини Снимката што се носи во кампот не може да ги расчисти работите
Постапки за користење на камери што се во облик на тело
Камерата што е во облик на тело ставена во употреба во здравствени установи
Камерите облечени во полициското тело се очекува да го одликуваат признавањето на лицето
Избор на соодветна камера обложена на тело
Безбедни техники што ги користи владата за да ја заштити платформата со камера што е во облик на тело
Придобивки од камери за тело од страна на индустријата
Спроведување програма и часови за фото-фотоапарат
Подигање на загриженост за безбедност и приватност во врска со камерата што се носи во полиција
Телото-облечена камера не може да ги реши сите ситуации
Методи на употреба на камери во тело
Предности на камерата што се носи во тело во болниците
Промовирање на препознавање на лице за службеници за спроведување на законот Камера за тело
Одлучување за правилна камера обложена на тело
Методи што Владата може да ги користи за да ја заштити мрежата за камера што е во облик на тело
Комунална употреба на камери што се носат со каросерија по индустрија
Наметнувачка шема за фотоапарат и тело научена лекција
Зголемување на безбедносните проблеми и доверливоста Обновувајќи ја камерата облечена во полициското тело
Зошто снимките од кампот можеби не се јасни работите
Упатства за употреба на камери обложени со каросерија
Употреба на фотоапаратот користен во здравствени установи
Препознавањето на лицето е приближно до полициските фотоапарати облечени во телото
Избор на соодветна камера што се носи на тело
Безбедна мрежа за кабина со тело за владата
Употреба на камери обложени по тело од страна на индустријата
Спроведување на препораки и научени лекции од програмата за камера кои се во облик на тело
Камерите облечени во полициското тело подигнуваат проблеми во врска со безбедноста и приватноста
Како камката облечена во телото на полициските службеници влијае врз приватноста во Азија
Вработените се грижат за користењето на фотоапаратот што е во облик на тело
Резидентниот увид на камери кои се во облик на тело
Подемот на технологијата на фотоапаратот кој е во облик на тело
Потенцијални придобивки од камерата облечена во телото за спроведување на законот
Безбедносно претпријатие - Колку се ефектите камерите облечени во полициското тело
И покрај ограничувањата, полициските камери за тело се сè уште популарни
Камери за носење на тело
BWC095-WF - WIFI GPS камера во живо за струјно тело (отстранлива батерија)
BWC094 - Достапна мини камера облечена во каросерија (отстранлива SD картичка)
BWC089 - 16 долги часови лесни лесни полициски тела на полициското тело (широк агол 170-степен)
BWC090 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (широк агол 170-степен 12 работни часа)
BWC083 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (водоотпорен, широк агол 130-степен, 12 работни часа, 1080p HD)
BWC081 - Ултра мини WIFI полициско тело облечена во тело (140 степени + ноќна визија)
BWC075 - OMG Светски најмала мини полициска камера облечена во тело
BWC074 - Мини-лесна камера за носење телесна тежина со супер видео компресија - 20-25 часа за 32GB [Без LCD екран]
BWC058 - Mini OMG фото-фрлена кабина за тело - Супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB
BWC061 - Долги часови на OMG [16 часа] Камера со кабел за тело за снимање
BWC055 - Отстранлива камера за микро камиони со каросерија од SD-картичка
Лесна телесна тежина WIFI тело за превземање на камери, видео 1728 * 1296 30fps, H.264, 940NM Nightvision (BWC052)
BWC041 - ОМГ камера облечена во каросерија
Mini OMG камера облечена во каросерија, 2K видео (SPY195)
BWC010 - Мини полициско тело облечена во тело, 1296p, 170Deg, 12 часа, ноќна визија
BWC004 - Олимпирана обвивка на ОМГ камера облечена во каросерија
BWC003 - Мини полициска камера облечена во телото
Камера за носење на копче OMG, видео-рекордер активиран со движење (SPY045B)
WIFI Portable Wearable Security 12MP камера, 1296P, H.264, контрола на апликации (SPY084)
Камера поставена со глава
Нови
Некатегоризирано - Камера со кабел за тело
BWC071 - Дополнителна мини камера облечена во каросерија
BWC066 - Полициска камера за полициска камера за кацига за кацига
Безбедно куќиште на мини тело со шифрирање [со LCD екран] (BWC060)
BWA012 - Докинг станица за пристаништа 10 - Систем за управување со докази
Заклучи го клипот (BWA010)
Мини HD тело кое се носи на тело, 12MP OV2710 140 степен камера, H.264 MOV, 1080P, TF Макс 128G, Долготрајна работа (BWC053)
OMG Wifi Mini-чиста спортска камера за кациги за акција (BWC049)
Мини шпион камера - Скриена камера за пенкало со широк опсег 170 Широк аголен објектив (SPY018)
OMG достапна 4G камера облечена во каросерија (BWC047)
Паметни очила за носење на тело за очила (BWC042)
видеа
BWC040 - Достапна HD камера за носење на тело
Отстранлива батерија - Камера со кабел за тело (BWC037)
OMG 8 порта станица со дисплеј (BWC038)
Камери за пренаменета телесна камера - приклучни станици 8 (BWC036)
Камено тело - 3G, 4G, Wi-Fi, стриминг во живо, далечински управувач во живо, Bluetooth, мобилна апликација (IOS + Android), континуирано снимање 8hrs, контрола на слајд на допир. (BWC035)
Телефонска камера - Wifi каросерија за каросерија (BWC034)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650, вградена картичка за складирање (BWC033)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC031)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC030)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 170Degree широк агол, 128GB Макс чување, Тип на батерија што може да се отстрани (BWC028)
Облечена во камера за тело - чипсет на Ambarella A7LA50, широк агол на 170, 128GB Макс чување (BWC026)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650 (BWC025)
Облечена камера за тело - Две заменливи батерии 2500mAh (BWC024)
Надворешна SD-карта со кабел за тело (BWC021)
OMG 4G фото-фрлена камера (BWC012)
Отстранлива полициска камера со GPS облик на батерија со GPS батерија [140deg] (BWC006)
OMG 12 пристаништа за каросерија со каросерија на телото на пристаништата (BWC001)
Скриена мини шпионска видео камера (SPY006)
Скриена шпионска Pocket Pen камера (SPY009)
Копче камера (SPY031)
WIFI Пен камера DVR, P2P, IP, 1080P Видео рекордер, Контрола на апликации (SPY086)
WIFI состанок за снимање на пенкало, H.264,1080p, откривање на движење, SD картичка Макс 128G (SPY091)
Производи
Дигитален диктафон за снимање на глас и видео, видео 1080p, глас 512kbps, ротација на 180 Deg (SPY106)
Камено носено тело / управување со дигитални докази (BWC008)
Листа на работни места

Најнови вести