BWC075 - OMG Светски најмала мини полициска камера облечена во тело

BWC075 - OMG Светски најмал мини полициски камион облечен во тело v2-0

Преглед

Полициското тело камера честопати се користи од страна на полицијата за да ги сними нивните интеракции со јавноста или да собере видео докази на сцените на злосторства.

Денес, тоа е исто така широко користено во воениот, јавниот сервис и надзорот на граѓаните.

BWC075 Body Worn Camera е последниот производ развиен од OMG Solutions и тоа е КАМЕРА НА ПОЛИТИЧКИОТ ПОЛИЦИСКИ ТЕЛО НА СВЕТСКИОТ СВЕТ досега.

  • Ултра мала големина 65mm * 45mm * 28mm
  • Потрошувачка на ниска моќност
  • HEVC / H.265, Компресирајте видео со високо квалитетни и ниски стапки
  • Помалку од 2GB окупирано за снимање на 1 час на 1080P
  • IP65 Водоотпорен и 2 метри Откриени од удари
  • Стабилизација на слика EIS
  • Континуирано снимање преку 8 часа на 1080P
  • Поддршка на ultrahigh резолуција 2560 * 1440 / 30P (2K)
  • Широко видно поле, фаќајте ги сите ситуации

BWC075 - Најмало светско мини полициско тело облечено во тело 08

6G оптички леќи

BWC075 - Најмала светска камера за носење мини полициско тело

BWC075 - Најмал светски мини полициски камион облечен во тело - ноќна визија

Ултра мини големина

BWC075 - Најмало светско мини полициско тело облечено во тело 06

h.264-vs-h.265-во-слики

Споредба на големина на видео и споредна стапка на бит, на BWC076 фотоапаратот
Резолуција на видео Кодирање

Формат

Квалитет на видео (секоја од 5 мин)
најдобрите Крајот нормално
Големина на видео Брзина Големина на видео Брзина Големина на видео Брзина
2560 * 1440 30p H264 580MB 16MB / S 510MB 14MB / S 440MB 12MB / S
H265 300MB 8MB / S 260MB 7MB / S 220MB 6MB / S
2304 * 1296 30p H264 440MB 12MB / S 370MB 10MB / S 300MB 8MB / S
H265 220MB 6MB / S 190MB 5MB / S 150MB 4MB / S
1920 * 1080 30p H264 300MB 8MB / S 260MB 7MB / S 220MB 6MB / S
H265 150MB 4MB / S 130MB 3.5MB / S 120MB 3MB / S
1440 * 1080 30p H264 260MB 7MB / S 220MB 6MB / S 190MB 5MB / S
H265 130MB 3.5MB / S 120MB 3MB / S 100MB 2.5MB / S
1280 * 720 60p H264 260MB 7MB / S 220MB 6MB / S 190MB 5MB / S
H265 130MB 3.5MB / S 120MB 3MB / S 100MB 2.5MB / S
1280 * 720 30p H264 220MB 6MB / S 190MB 5MB / S 150MB 4MB / S
H265 120MB 3MB / S 100MB 2.5MB / S 80MB 2MB / S
848 * 480 30p H264 90MB 3MB / S 80MB 2.5MB / S 80MB 2MB / S
H265 50MB 1.25MB / S 50MB 1.15MB / S 40MB 1MB / S

спецификација

Бела светлина: поддршка
Сензор на слика:
OV4689-2A 1/3 ″
CMOS сензор:
4M пиксели
Агол на поле: ≥110 °
Пиксел: Максималниот пиксел е до 32M, (5M / 8M / 10M / 12M / 16M / 21M / 32M)
Поврзете интерфејс: Микро USB 2.0 порт Крајно продолжено пристаниште (по избор
Јазик: Кинески / англиски / (ОЕМ)
Видео резолуција: Multiple Recording Resolution, 2560×1440/30P, 2304×1296/30P, 1920×1080/30P, 1280×720/30P, 848×480/30P
Заштита на екран: 30 секунди / 1 мин. / 3 мин. / 5 мин
Видео формат / кодирање: MP4 H.264 / H.265
Клучен клуч: поддршка
Брзо напред: 2X, 4X, 8X
LCD екран: 1.54 инчен TFT-LCD екран со боја со висока резолуција
РЕВ: 2X, 4X, 8X
Репродукција: поддршка
Бит стапка на кодирање на видео: 2.5-10Mbps
Видео пренос: USB2.0
Формат на аудио: AAC
Единствен број на лична карта: Вклучете 7 дигитален идентификациски уред и полициска лична карта 6 и датум
Пукаше: поддршка
Формат на фотографии: JPG
Snap Shot: Снимајте фотографии за време на снимање на видео
Капацитет за складирање:
32GB: Зачувајте ги видео-датотеките со снимање на повеќе од 16 часа,
64GB: Зачувајте ги видео-датотеките со снимање повеќе од 32 часа.
128GB: Зачувајте ги видео-датотеките со снимање повеќе од 64 часа.
Ниво на складирање: Визуелен индикатор со аудио аларм
Светло на индикаторот: Режим на подготвеност, полнење, снимање
Батерија
тип: Вградена Li-Ion батерија 2500mAh
Време на полнење: Помалку од 240 мин
Време на снимање: 10 часа на 1080P
Ниво на батерија: Визуелен индикатор со гласовно предупредување
Време за подигнување: Помалку од 3-5
Функција за снимање
Рекорд со еден клик: Поддржете еден клик за да започнете со снимање на рамномерна камера, е исклучено.
Функција пред запишување: Поддршка ≥5 секунди Пред-снимање
Функција за пост-запишување: ≥30минуди пост-рекорд во секоја резолуција
Квалитет на видео: Супер фино / фино / нормално
Инфрацрвен: Автоматски / Рачно bright 4 светли инфрацрвени светла)
Ноќна визија: 10 метри
Прашање за активирање: Видливи, визуелни и тактилни вибрации потврдуваат активирање на записот и стоп
Сплит време: 1 мин. / 3 мин. / 5 мин. / 10 мин. / 15 минути / 30 мин.
Застрелан истрел: 2/3/5/10/20
други, пак,
Заштита на лозинка: Корисникот може да ги гледа датотеките само, но не може да ги избрише, само администраторот може да управува со нив со вистинска лозинка
Димензија: 65mmx45mmx28mm
Тежина: 95g
Работна температура: -20 55 ℃ ~
Температура на чување: -40 80 ℃ ~
водоотпорен: IP67
Клип: Висок квалитет, поддршка на ротација на 360 °
Стандардно пакување: Полнач / USB кабел / долг клип / прирачник за употреба / ЦД


3196 Вкупно прегледи 7 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Дојдовни зборови за пребарување:

  • کوچکترین دوربین متحرک (3)

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333 4466

Џакарта + 62 8113 80221


email: sales@omg-solutions.com
or
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

OMG Solutions Batam Office @ Harbourbay Ferry Terminal

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018 и 2019

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Тип на фото апарат


Категории на страници

4G камера во живо
Додатоци - фотоапарат облечена во каросерија
Написи - фотоапарат што се носи на тело
Надзор над спроведувањето на законот и доверливоста во Азија
Препознавајќи го приговорот кон камери обложени од тело од страна на работниците
Јавни верувања на фотоапаратот што се носи на тело
Технолошка иновација со камера што е во облик на тело, низ годините
Зошто фотоапаратите кои помагаат во телото помагаат во управувањето со законите?
Влијанија врз безбедносните страници со помош на камери кои се во облик на тело
Недостатоци на камерата што се носи на тело од страна на полициски службеници
Привилегии за користење полициска камера облечена во тело
Камерата што се носи на тело можеби не е последната пресуда
Телефонска камера: Тактики што ќе помогнат во болниците
Воведување на препознавање на лицето на фотоапаратите кои се носат на телото
Точки што треба да се забележат пред набавката на фотоапаратот облечен во каросерија
Владина заштита на мрежата со помош на камера што се носи во тело
Користете камери за каросерија за да се обезбеди безбедност на вработените по индустрија
Воведување на шеми и учење за фотоапаратот што е во облик на тело
Недостатоци на полициските службеници користејќи камера што се носи во каросерија
Причини Снимката што се носи во кампот не може да ги расчисти работите
Постапки за користење на камери што се во облик на тело
Камерата што е во облик на тело ставена во употреба во здравствени установи
Камерите облечени во полициското тело се очекува да го одликуваат признавањето на лицето
Избор на соодветна камера обложена на тело
Безбедни техники што ги користи владата за да ја заштити платформата со камера што е во облик на тело
Придобивки од камери за тело од страна на индустријата
Спроведување програма и часови за фото-фотоапарат
Подигање на загриженост за безбедност и приватност во врска со камерата што се носи во полиција
Телото-облечена камера не може да ги реши сите ситуации
Методи на употреба на камери во тело
Предности на камерата што се носи во тело во болниците
Промовирање на препознавање на лице за службеници за спроведување на законот Камера за тело
Одлучување за правилна камера обложена на тело
Методи што Владата може да ги користи за да ја заштити мрежата за камера што е во облик на тело
Комунална употреба на камери што се носат со каросерија по индустрија
Наметнувачка шема за фотоапарат и тело научена лекција
Зголемување на безбедносните проблеми и доверливоста Обновувајќи ја камерата облечена во полициското тело
Зошто снимките од кампот можеби не се јасни работите
Упатства за употреба на камери обложени со каросерија
Употреба на фотоапаратот користен во здравствени установи
Препознавањето на лицето е приближно до полициските фотоапарати облечени во телото
Избор на соодветна камера што се носи на тело
Безбедна мрежа за кабина со тело за владата
Употреба на камери обложени по тело од страна на индустријата
Спроведување на препораки и научени лекции од програмата за камера кои се во облик на тело
Камерите облечени во полициското тело подигнуваат проблеми во врска со безбедноста и приватноста
Како камката облечена во телото на полициските службеници влијае врз приватноста во Азија
Вработените се грижат за користењето на фотоапаратот што е во облик на тело
Резидентниот увид на камери кои се во облик на тело
Подемот на технологијата на фотоапаратот кој е во облик на тело
Потенцијални придобивки од камерата облечена во телото за спроведување на законот
Безбедносно претпријатие - Колку се ефектите камерите облечени во полициското тело
И покрај ограничувањата, полициските камери за тело се сè уште популарни
Камери за носење на тело
BWC095-WF - WIFI GPS камера во живо за струјно тело (отстранлива батерија)
BWC094 - Достапна мини камера облечена во каросерија (отстранлива SD картичка)
BWC089 - 16 долги часови лесни лесни полициски тела на полициското тело (широк агол 170-степен)
BWC090 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (широк агол 170-степен 12 работни часа)
BWC083 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (водоотпорен, широк агол 130-степен, 12 работни часа, 1080p HD)
BWC081 - Ултра мини WIFI полициско тело облечена во тело (140 степени + ноќна визија)
BWC075 - OMG Светски најмала мини полициска камера облечена во тело
BWC074 - Мини-лесна камера за носење телесна тежина со супер видео компресија - 20-25 часа за 32GB [Без LCD екран]
BWC058 - Mini OMG фото-фрлена кабина за тело - Супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB
BWC061 - Долги часови на OMG [16 часа] Камера со кабел за тело за снимање
BWC055 - Отстранлива камера за микро камиони со каросерија од SD-картичка
Лесна телесна тежина WIFI тело за превземање на камери, видео 1728 * 1296 30fps, H.264, 940NM Nightvision (BWC052)
BWC041 - ОМГ камера облечена во каросерија
Mini OMG камера облечена во каросерија, 2K видео (SPY195)
BWC010 - Мини полициско тело облечена во тело, 1296p, 170Deg, 12 часа, ноќна визија
BWC004 - Олимпирана обвивка на ОМГ камера облечена во каросерија
BWC003 - Мини полициска камера облечена во телото
Камера за носење на копче OMG, видео-рекордер активиран со движење (SPY045B)
WIFI Portable Wearable Security 12MP камера, 1296P, H.264, контрола на апликации (SPY084)
Камера поставена со глава
Нови
Некатегоризирано - Камера со кабел за тело
BWC071 - Дополнителна мини камера облечена во каросерија
BWC066 - Полициска камера за полициска камера за кацига за кацига
Безбедно куќиште на мини тело со шифрирање [со LCD екран] (BWC060)
BWA012 - Докинг станица за пристаништа 10 - Систем за управување со докази
Заклучи го клипот (BWA010)
Мини HD тело кое се носи на тело, 12MP OV2710 140 степен камера, H.264 MOV, 1080P, TF Макс 128G, Долготрајна работа (BWC053)
OMG Wifi Mini-чиста спортска камера за кациги за акција (BWC049)
Мини шпион камера - Скриена камера за пенкало со широк опсег 170 Широк аголен објектив (SPY018)
OMG достапна 4G камера облечена во каросерија (BWC047)
Паметни очила за носење на тело за очила (BWC042)
видеа
BWC040 - Достапна HD камера за носење на тело
Отстранлива батерија - Камера со кабел за тело (BWC037)
OMG 8 порта станица со дисплеј (BWC038)
Камери за пренаменета телесна камера - приклучни станици 8 (BWC036)
Камено тело - 3G, 4G, Wi-Fi, стриминг во живо, далечински управувач во живо, Bluetooth, мобилна апликација (IOS + Android), континуирано снимање 8hrs, контрола на слајд на допир. (BWC035)
Телефонска камера - Wifi каросерија за каросерија (BWC034)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650, вградена картичка за складирање (BWC033)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC031)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC030)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 170Degree широк агол, 128GB Макс чување, Тип на батерија што може да се отстрани (BWC028)
Облечена во камера за тело - чипсет на Ambarella A7LA50, широк агол на 170, 128GB Макс чување (BWC026)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650 (BWC025)
Облечена камера за тело - Две заменливи батерии 2500mAh (BWC024)
Надворешна SD-карта со кабел за тело (BWC021)
OMG 4G фото-фрлена камера (BWC012)
Отстранлива полициска камера со GPS облик на батерија со GPS батерија [140deg] (BWC006)
OMG 12 пристаништа за каросерија со каросерија на телото на пристаништата (BWC001)
Скриена мини шпионска видео камера (SPY006)
Скриена шпионска Pocket Pen камера (SPY009)
Копче камера (SPY031)
WIFI Пен камера DVR, P2P, IP, 1080P Видео рекордер, Контрола на апликации (SPY086)
WIFI состанок за снимање на пенкало, H.264,1080p, откривање на движење, SD картичка Макс 128G (SPY091)
Производи
Дигитален диктафон за снимање на глас и видео, видео 1080p, глас 512kbps, ротација на 180 Deg (SPY106)
Камено носено тело / управување со дигитални докази (BWC008)
Листа на работни места

Најнови вести