Безжична камера за безжична камера OMG 4G (BWC004-4G)

BWC004-4G - 4G во живо видео камера за тело

WIFI / 4G видео стриминг во живо

Преносот на видео од оддалечена локација до Центарот за команди во седиштето или директно на видео сервер или CDN (Мрежа за испорака на содржина) сега е можно со неодамнешните достигнувања во технологијата за видео стриминг.

BWC004-4G - 4G камери за тело во живо во живо - лоцирање на GPS од далечина

Комуникација со два начина

Дозволи комуникација помеѓу службеникот од оддалечена локација и Централниот центар за команди во седиштето

BWC004-4G - 4G жичана камера во живо - комуникација со две страни

BWC004-4G - 4G камера за тело во живо - 1 Клучно копче за итни случаи на SOS

IR ноќен вид

Изградена во 4 инфрацрвена ноќна визија.

Растојанието на фотоапаратот може да достигне колку што е 10 метри, со инфрацрвен филтер за интелигенција IR-Cut. Нема ден или ноќ на материјата, Квалитетот на сликата е еднаквост добар !!

BWC004-4G - 4G жичана камера во живо - 4 IR ноќна визија

Заедничка апликација

BWC004 - Олимпирана обвивка за ОМГ, обвиткана со каросерија на телото на полицијата - Апликации

BWC004 - Олимпирана обвивка на ОМГ камерна облека со полициско тело - Ambarella A7LA50

A7 е единечен чип H.264 кодек решение, способен за снимање до 4Mp30 (2560x1600p30) и е идеално погоден за возење со целосно опремен хибриден DV / DSC фотоапарат кој е способен со целосен HD 1080p60.

Екосистемот за видео декодирање, уредување и прикажување на 1080p60 видео е зрел. А7-уредот им овозможува на прифатливи производи што им овозможуваат на потрошувачите да создаваат неверојатна содржина генерирана од корисник (UGC) што го користи овој екосистем подготвен од 1080p60.

Ambarella A7 H.264 Codec SoC интегрира гасовод на сензори за слика, способен за обработка на 500 MPixel / s, 1920x1080p60 или 4M @ 30p (2560x1600p30) H.264 видео кодек и процесор 528 MHz ARM11. Гасоводот за слики A7 ја претставува последната генерација на реномирани алгоритми за филтрирање на слики и бучава на Ambarella. Направени се многу додатоци и дополнувања, вклучувајќи построга интеграција на алгоритмот за електронска стабилизација на слика (EIS) во самиот гасовод.

Поддржан со хардверски референтен дизајн, комплет за развивач на софтвер и целосна апликативна софтверска камера DV / DSC, A7 е подготвен да стане водечко решение за хибридни DV / DSC фото апарати со можност за Full HD 1080p60.

BWC004 - Цврсто куќиште на полициската обвивка на ОМГ, облечена во камера - повеќенаменување

BWC004 - Олимпирана обвивка на ОМГ камера облечена во тело на полиција - Етикета

Техничка спецификација

ПРЕГЛЕД

 • Сензор: 5MP CMOS ov4689
 • чипсет: Ambarella A7LA50
 • Видео формат: H.264AVI / MPEG4
 • Формат на аудио: AAC2 / MP3
 • Формат на фотографии: JPEG
 • Аудио: Вграден микрофон со висок квалитет
 • Брзо напред: 2X,4X,8X,16X,32X,64X,128X
 • Rew: 2X,4X,8X,16X,32X,64X,128X
 • пиксели: 32 мегапиксели
 • Snap Shot: Снимајте фотографија за време на снимање на видео
 • Време на снимање: Продолжува време на снимање: 12 часа (полнење на батеријата, затворен IR и сооднос на резолуција 1280 * 720 30P)
 • Капацитет за складирање: 16G / 32G / 64G / 128G
 • Ниво на складирање: Визуелен индикатор и звучен аларм
 • Вода марка: Корисничко име, печат за време и датум
 • Сними ЛЕР: Црвена
 • Снимање со еден клуч: поддршка

ПОСТАВУВАЕ НА МЕНУ

 • Резолуција на видеа: 2304 × 1296 30p / 1920 × 1080 30p / 1440 × 1080 30p / 1280 × 720 60p / 1280 × 720 30p / 848 × 480 60p / 848 × 480 30p / 720 × 480 30p
 • Врвен пиксел: 32M (7600*4275 )(4M/8M/14M/16M/21M/32M)
 • Застрелан истрел: Исклучено / фотографирање на пукната на 2 / 3 / 5 / 10 / 15 / 20
 • Само-тајмер: Исклучено / 5 / 10 секунди
 • Време на фотографија: Исклучено / 5 / 10 секунди
 • Квалитет на видео: Најдобро / фино / нормално
 • Функција пред запишување: За вклучување / исклучување
 • Функција за пост-запишување: За вклучување / исклучување
 • Видео дел: 5min/10min/15min/30min/45min
 • Слајдшоу: За вклучување / исклучување
 • Црвениот IR прекинувач: Автоматско / упатство
 • Предупредување за снимање: За вклучување / исклучување
 • GPS: За вклучување / исклучување
 • Временска зона: -1 до -12 / 0 / + 1 до +12 (стандардно систем +8)
 • Јазик: Кинески / англиски / руски / полски (ОЕМ)
 • Заштита на екран: Исклучено / 30 / 1 мин / 3 мин. / 5 мин
 • Осветленост: Високо / Ниско
 • Автоматско исклучување на струја: Исклучено / 30 / 1 мин / 3 мин. / 5 мин
 • Лед светилка: За вклучување / исклучување
 • Точен тон: За вклучување / исклучување
 • Обем: 0-12
 • Тип на датотека: Ништо / Полициска контрола / Кривична инспекција / Јавна безбедност
 • Поставување лична карта: Уред СН / лице СН
 • Стандардно поставување: Враќање на фабрички поставки
 • Фирмвер: Корисникот може да ја провери верзијата на фирмверот на фотоапаратот

КАМЕРА

 • LCD екран: 2 инчен TFT-LED дисплеј во боја со висока резолуција
 • Излез за слика: HDMI 1.3 порта
 • Трансфер на видео: USB 2.0
 • Репродукција на аудио: поддршка
 • Агол на снимање: Широк агол 140 степени
 • Ноќна визија: Поддршка, 2 вградени инфрацрвени илуминатори со голем интензитет, до 10 метри со видливо откривање на лице
 • водоотпорен: Поддршка, IP67
 • Клип: Висококвалитетен метален клип со ротирање на 360 степени

БАТЕРИЈА

 • тип: Купете батерија со литиумска батерија од 3500mAh
 • Полнење: 180Minutes
 • Ниво на батерија: Визуелен индикатор

ДРУГИТЕ

 • Полициски лист / печат на датумот: Вклучете 7 дигитален идентификациски уред и полициска лична карта 6
 • Заштита на лозинка: За да поставите лозинка на администраторот за да се овозможи бришење преку софтвер, корисникот може да ги гледа само видеата, но не може да ги избрише
 • Димензија: 96mm * 62mm * 31mm
 • Тежина: 180г
 • Работна температура: -20 70 степени целзиусови
 • Температура на складирање: -40 80 степени целзиусови
 • Стандардна опрема: Полнач | USB податоци / кабел за полнење | Докинг станица | Метален клип | Возач ЦД | Упатство за користење
 • Дополнителни додатоци: 16G / 32G / 64G / 128G Складирање | Кожа треба да клип | Појас од елек | Автомобил планината | PTT кабел | Полнач за автомобили | Надворешна камера | Обвивка

Полициско тело носи камери - 18-2

Видео-снимка со фотоапарат облечена во тело BWC004-4G

Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333 4466

Џакарта + 62 8113 80221


email: sales@omg-solutions.com
or
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

OMG Solutions Batam Office @ Терминал за ферибот Харбурбеј

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=MZOOThkg_oU [/ embedyt]

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018 и 2019

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Тип на фото апарат


Категории на страници

4G камера во живо
Написи - фотоапарат што се носи на тело
Надзор над спроведувањето на законот и доверливоста во Азија
Потребата за камери што се носат на телото и нивните ефекти врз полицијата и јавноста
Технолошка иновација со камера што е во облик на тело, низ годините
Зошто фотоапаратите кои помагаат во телото помагаат во управувањето со законите?
Влијанија врз безбедносните страници со помош на камери кои се во облик на тело
Привилегии за користење полициска камера облечена во тело
Телефонска камера: Тактики што ќе помогнат во болниците
Воведување на препознавање на лицето на фотоапаратите кои се носат на телото
Точки што треба да се забележат пред набавката на фотоапаратот облечен во каросерија
Владина заштита на мрежата со помош на камера што се носи во тело
Користете камери за каросерија за да се обезбеди безбедност на вработените по индустрија
Воведување на шеми и учење за фотоапаратот што е во облик на тело
Постапки за користење на камери што се во облик на тело
Телефонски фотоапарати: Подобрување на односите меѓу пациентите и здравствената заштита во болниците
Камерите облечени во полициското тело се очекува да го одликуваат признавањето на лицето
Избор на соодветна камера обложена на тело
Безбедни техники што ги користи владата за да ја заштити платформата со камера што е во облик на тело
Придобивки од камери за тело од страна на индустријата
Спроведување програма и часови за фото-фотоапарат
Методи на употреба на камери во тело
Предности на камерата што се носи во тело во болниците
Промовирање на препознавање на лице за службеници за спроведување на законот Камера за тело
Одлучување за правилна камера обложена на тело
Методи што Владата може да ги користи за да ја заштити мрежата за камера што е во облик на тело
Комунална употреба на камери што се носат со каросерија по индустрија
Наметнувачка шема за фотоапарат и тело научена лекција
Упатства за употреба на камери обложени со каросерија
Препознавањето на лицето е приближно до полициските фотоапарати облечени во телото
Избор на соодветна камера што се носи на тело
Безбедна мрежа за кабина со тело за владата
Употреба на камери обложени по тело од страна на индустријата
Спроведување на препораки и научени лекции од програмата за камера кои се во облик на тело
Резидентниот увид на камери кои се во облик на тело
Подемот на технологијата на фотоапаратот кој е во облик на тело
Потенцијални придобивки од камерата облечена во телото за спроведување на законот
Безбедносно претпријатие - Колку се ефектите камерите облечени во полициското тело
5 Работи што треба да ги знаете за полициските камери за тело
Предности на користењето на полициската камера за предупредување за тело
Полициски камери за каросерија и приватност
Како им помага на фотоапаратите кои се носат на телото за спроведување на законот?
Ефект на фотоапаратите облечени во каросеријата врз чуварите
членовите
Придобивки од камери за носење на тело од полицијата
Перцепциите на граѓаните за камери што се носат на телото
Камери за носење на тело
BWC101 - WF4G - OMG Android Wifi 3G / 4G Bluetooth Walkie Talkie со двонасочна радио камера
BWC095 - OMG-отстранлив акумулатор за кабел за тело
BWC094 - Достапна OMG мини камера облечена во каросерија
BWC089 - ОМГ 16 долги часови лесни полициски тела на полициското тело (широк агол 170-степен)
BWC090 - полициска телесна тежина на ОМГ ослабена камера за безбедносни чувари (широк агол 170-степен 12 работни часа)
BWC081 - OMG Ultra Mini WIFI полициско тело облечено во тело (140 степени + ноќна визија)
BWC075 - OMG Светски најмала мини полициска камера облечена во тело
BWC074 - OMG мини-лесна камера за носење телесна тежина со супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB [Без LCD екран]
BWC058 - Mini OMG фото-фрлена кабина за тело - Супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB
BWC061 - Долги часови на OMG [16 часа] Камера со кабел за тело за снимање
BWC055 - OMG-отстранлива мемориска картичка со микро кабел за тело
OMG лесна тежина WIFI тело спроведување на законот кампирана, камера, Видео 1728 * 1296 30fps, H.264, 940NM Nightvision (BWC052)
BWC041 - ОМГ камера облечена во каросерија
Mini OMG камера облечена во каросерија, 2K видео (SPY195)
BWC010 - Омилена камера на ОМГ мини полициско тело, 1296p, 170Deg, 12 часа, ноќна визија
BWC004 - Олимпирана обвивка на ОМГ камера облечена во каросерија
BWC003 - OMG Mini полициска камера облечена во тело
Камера за носење на копче OMG, видео-рекордер активиран со движење (SPY045B)
OMG WIFI преносен безбедносен 12MP фотоапарат, 1296P, H.264, контрола на апликација (SPY084)
Додатоци за фотоапарати
Докинг станица облечена во каросерија
Камера поставена со глава
Нови
Некатегоризирано - Камера со кабел за тело
BWC071 - Дополнителна мини камера облечена во каросерија
BWC066 - Полициска камера за полициска камера за кацига за кацига
Безбедно куќиште на мини тело со шифрирање [со LCD екран] (BWC060)
BWA012 - Докинг станица за пристаништа 10 - Систем за управување со докази
Заклучи го клипот (BWA010)
Мини HD тело кое се носи на тело, 12MP OV2710 140 степен камера, H.264 MOV, 1080P, TF Макс 128G, Долготрајна работа (BWC053)
OMG Wifi Mini-чиста спортска камера за кациги за акција (BWC049)
Мини шпион камера - Скриена камера за пенкало со широк опсег 170 Широк аголен објектив (SPY018)
OMG достапна 4G камера облечена во каросерија (BWC047)
Паметни очила за носење на тело за очила (BWC042)
видеа
BWC040 - Достапна HD камера за носење на тело
Отстранлива батерија - Камера со кабел за тело (BWC037)
Камери за пренаменета телесна камера - приклучни станици 8 (BWC036)
Камено тело - 3G, 4G, Wi-Fi, стриминг во живо, далечински управувач во живо, Bluetooth, мобилна апликација (IOS + Android), континуирано снимање 8hrs, контрола на слајд на допир. (BWC035)
Телефонска камера - Wifi каросерија за каросерија (BWC034)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650, вградена картичка за складирање (BWC033)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC031)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC030)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 170Degree широк агол, 128GB Макс чување, Тип на батерија што може да се отстрани (BWC028)
Облечена во камера за тело - чипсет на Ambarella A7LA50, широк агол на 170, 128GB Макс чување (BWC026)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650 (BWC025)
Облечена камера за тело - Две заменливи батерии 2500mAh (BWC024)
Надворешна SD-карта со кабел за тело (BWC021)
OMG 4G фото-фрлена камера (BWC012)
Отстранлива полициска камера со GPS облик на батерија со GPS батерија [140deg] (BWC006)
BWC007 OMG - фотоапарат облечен во каросерија на телото на Ambarella A12 / WIFI видео во живо / долг работен час
OMG 12 пристаништа за каросерија со каросерија на телото на пристаништата (BWC001)
Скриена мини шпионска видео камера (SPY006)
Скриена шпионска Pocket Pen камера (SPY009)
Копче камера (SPY031)
WIFI Пен камера DVR, P2P, IP, 1080P Видео рекордер, Контрола на апликации (SPY086)
WIFI состанок за снимање на пенкало, H.264,1080p, откривање на движење, SD картичка Макс 128G (SPY091)
Производи
Дигитален диктафон за снимање на глас и видео, видео 1080p, глас 512kbps, ротација на 180 Deg (SPY106)
Камено носено тело / управување со дигитални докази (BWC008)
Листа на работни места

Најнови вести