BWC003 - Мини полициска камера облечена во телото

BWC003 - Омилна камера на ОМГ мини полициско тело - Главна страница

Карактеристики

• чипсет на Ambarella A7LA50
• Батерија со висок капацитет 3500mAh дозволува повеќе од 13 часа во континуирано снимање на видео (резолуција на резолуција 720p)
• Автоматски режим на спиење, подготвеност повеќе од половина година
• Вметни време, полициска лична карта, лична карта за жица со камера
• Заштита на ниска температура
• Автоматско рестартирање на камерата кога е заглавена во неочекувана околност
• Обезбедете USB API за интеграција
• Видео Видео HD од 1296P
• IP65 Водоотпорен и 1.5 метарски доказ
• 130 ° Поле на погледот, Снимајте ги сите ситуации
• Инфрацрвена ноќна визија од 10 метри со видлива слика за лице
• Снимање пред и после објавување на настани
• Безбедност на податоците: Сите снимени датотеки САМО можат да бидат избришани од администраторот на компјутерски софтвер со оглед на потребите на спроведување на законот.

Полициска камера облечена во тело

Полициски облечен во каросерија - Ambarella A7LA50

A7 е единечен чип H.264 кодек решение, способен за снимање до 4Mp30 (2560x1600p30) и е идеално погоден за возење со целосно опремен хибриден DV / DSC фотоапарат кој е способен со целосен HD 1080p60.

Екосистемот за видео декодирање, уредување и прикажување на 1080p60 видео е зрел. А7-уредот им овозможува на прифатливи производи што им овозможуваат на потрошувачите да создаваат неверојатна содржина генерирана од корисник (UGC) што го користи овој екосистем подготвен од 1080p60.

Ambarella A7 H.264 Codec SoC интегрира гасовод на сензори за слика, способен за обработка на 500 MPixel / s, 1920x1080p60 или 4M @ 30p (2560x1600p30) H.264 видео кодек и процесор 528 MHz ARM11. Гасоводот за слики A7 ја претставува последната генерација на реномирани алгоритми за филтрирање на слики и бучава на Ambarella. Направени се многу додатоци и дополнувања, вклучувајќи построга интеграција на алгоритмот за електронска стабилизација на слика (EIS) во самиот гасовод.

Поддржан со хардверски референтен дизајн, комплет за развивач на софтвер и целосна апликативна софтверска камера DV / DSC, A7 е подготвен да стане водечко решение за хибридни DV / DSC фото апарати со можност за Full HD 1080p60.

Полициско тело облечена во тело - ноќно видување

BWC003 - Mini OMG мини полициска камера облечена во тело - Мулти преглед

спецификации

ПРЕГЛЕД
Сензор 5MP CMOS ov4689
Чипсет Ambarella A7LA50
Видео формат H.264AVI / MPEG4
Аудио формат AAC2./MP3
Фото-формат JPEG
Аудио Вграден микрофон со висок квалитет
Брз напред 2X,4X,8X,16X,32X,64X,128X
Пресметај 2X,4X,8X,16X,32X,64X,128X
Пиксели 32 мегапиксели
Snap Shot Снимајте фотографија за време на снимање на видео
Време на снимање Продолжува време на снимање: 13 часа (полнење на батеријата, затворен IR и сооднос на резолуција 1280 * 720 30P)
ВИЗУАЛНИ ИНДИКАТОР И АВДИБИЛНА Аларм
Знак за вода Корисничко име, печат за време и датум
Капацитет за складирање: 16G / 32G / 64G / 128G
Ниво на складирање: Визуелен индикатор и звучен аларм
Режим LED Црвена
Снимање со еден клуч поддршка
ПОСТАВУВАЕ НА МЕНУ
Резолуција на видеа 2304×1296/ 1920×1080/ 1440×1080
1280×720/ 848×480/ 720×480
Врвен пиксел: 32M (7600 * 4275) (4M / 8M / 14M / 16M / 21M / 32M) Пукнат пука: Исклучено / 2/3/5/10/15/20 пукаше фотографирање
Само тајмер Исклучено / 5 / 10 секунди
Тајминг фотографија Исклучено / 5 / 10 секунди
Видео квалитет Најдобро / фино / нормално
Функција пред запишување Исклучено / На 10-ти / 20-ти / 30-ти / мин
Функција за пост-запишување Исклучено / На 5s / 1мин / 10мин
Делот за видео 5min/10min/15min/30min/45min
Слајдшоу За вклучување / исклучување
Црвен IR прекинувач Авто / мануа
Предупредување за снимање За вклучување / исклучување
GPS
Временска зона -1 до -12 / 0 / + 1 до +12 (стандардно систем +8)
Јазик Кинески / англиски / руски / полски (ОЕМ)
Заштита на екран Исклучено / 30 / 1 мин / 3 мин. / 5 мин
Осветленост Високо / Ниско
Автоматско исклучување на струја Исклучено / 30 / 1 мин / 3 мин. / 5 мин
LED светло За вклучување / исклучување
Тон тон За вклучување / исклучување
Волумен 0-12
Тип на датотека Ништо / Полициска контрола / Кривична инспекција / Јавна безбедност
Поставување лична карта Уред СН / лице СН
Стандардно поставување Враќање на фабрички поставки
фирмверот Корисникот може да ја провери верзијата на фирмверот на фотоапаратот
КАМЕРА
екран со течни кристали 2 инчен TFT-LED дисплеј во боја со висока резолуција
Излез за слика HDMI 1.3 порта
Трансфер на видео USB 2.0
Репродукција на аудио поддршка
Агол на снимање Широк агол 130 степени
Ноќенпоглед Да-четири вградени инфрацрвени илуминатори со голем интензитет,
до 10 метри со видливо откривање на лице
Водоотпорен Да, IP65
Клип Висококвалитетен метален клип со ротирање на 360 степени
БАТЕРИЈА
тип Купете батерија со литиумска батерија од 3500mAh
Полнење 180Minutes
Ниво на батерија Визуелен индикатор
ДРУГИТЕ
Полициска марка / печат на датумот Вклучете 7 дигитален идентификациски уред и полициска лична карта 6
Лозинка Заштитете За да поставите лозинка на администраторот за да се овозможи бришење преку софтвер, корисникот може да ги гледа само видеата, но не може да ги избрише
Стандардна опрема Полнач | USB податоци / кабел за полнење | Докинг станица | Метален клип | Возач ЦД | Упатство за користење
Дополнителна опрема 16G / 32G / 64G / 128G Складирање | Кожа треба да клип | Појас од елек | Автомобил планината | Полнач за автомобили | Обвивка
Димензија: 82mm * 56mm * 31mm
Тежина 140g
Работна температура -20 70 степени целзиусови
Температура на чување: -40 ~ 80 степени целзиусови

BWC003 Тело Поминато Камера Видео снимки


6470 Вкупно прегледи 10 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333 4466

Џакарта + 62 8113 80221


email: sales@omg-solutions.com
or
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

OMG Solutions Batam Office @ Harbourbay Ferry Terminal

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018 и 2019

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Тип на фото апарат


Категории на страници

4G камера во живо
Додатоци - фотоапарат облечена во каросерија
Написи - фотоапарат што се носи на тело
Надзор над спроведувањето на законот и доверливоста во Азија
Препознавајќи го приговорот кон камери обложени од тело од страна на работниците
Јавни верувања на фотоапаратот што се носи на тело
Технолошка иновација со камера што е во облик на тело, низ годините
Зошто фотоапаратите кои помагаат во телото помагаат во управувањето со законите?
Влијанија врз безбедносните страници со помош на камери кои се во облик на тело
Недостатоци на камерата што се носи на тело од страна на полициски службеници
Привилегии за користење полициска камера облечена во тело
Камерата што се носи на тело можеби не е последната пресуда
Телефонска камера: Тактики што ќе помогнат во болниците
Воведување на препознавање на лицето на фотоапаратите кои се носат на телото
Точки што треба да се забележат пред набавката на фотоапаратот облечен во каросерија
Владина заштита на мрежата со помош на камера што се носи во тело
Користете камери за каросерија за да се обезбеди безбедност на вработените по индустрија
Воведување на шеми и учење за фотоапаратот што е во облик на тело
Недостатоци на полициските службеници користејќи камера што се носи во каросерија
Причини Снимката што се носи во кампот не може да ги расчисти работите
Постапки за користење на камери што се во облик на тело
Камерата што е во облик на тело ставена во употреба во здравствени установи
Камерите облечени во полициското тело се очекува да го одликуваат признавањето на лицето
Избор на соодветна камера обложена на тело
Безбедни техники што ги користи владата за да ја заштити платформата со камера што е во облик на тело
Придобивки од камери за тело од страна на индустријата
Спроведување програма и часови за фото-фотоапарат
Подигање на загриженост за безбедност и приватност во врска со камерата што се носи во полиција
Телото-облечена камера не може да ги реши сите ситуации
Методи на употреба на камери во тело
Предности на камерата што се носи во тело во болниците
Промовирање на препознавање на лице за службеници за спроведување на законот Камера за тело
Одлучување за правилна камера обложена на тело
Методи што Владата може да ги користи за да ја заштити мрежата за камера што е во облик на тело
Комунална употреба на камери што се носат со каросерија по индустрија
Наметнувачка шема за фотоапарат и тело научена лекција
Зголемување на безбедносните проблеми и доверливоста Обновувајќи ја камерата облечена во полициското тело
Зошто снимките од кампот можеби не се јасни работите
Упатства за употреба на камери обложени со каросерија
Употреба на фотоапаратот користен во здравствени установи
Препознавањето на лицето е приближно до полициските фотоапарати облечени во телото
Избор на соодветна камера што се носи на тело
Безбедна мрежа за кабина со тело за владата
Употреба на камери обложени по тело од страна на индустријата
Спроведување на препораки и научени лекции од програмата за камера кои се во облик на тело
Камерите облечени во полициското тело подигнуваат проблеми во врска со безбедноста и приватноста
Како камката облечена во телото на полициските службеници влијае врз приватноста во Азија
Вработените се грижат за користењето на фотоапаратот што е во облик на тело
Резидентниот увид на камери кои се во облик на тело
Подемот на технологијата на фотоапаратот кој е во облик на тело
Потенцијални придобивки од камерата облечена во телото за спроведување на законот
Безбедносно претпријатие - Колку се ефектите камерите облечени во полициското тело
И покрај ограничувањата, полициските камери за тело се сè уште популарни
Камери за носење на тело
BWC095-WF - WIFI GPS камера во живо за струјно тело (отстранлива батерија)
BWC094 - Достапна мини камера облечена во каросерија (отстранлива SD картичка)
BWC089 - 16 долги часови лесни лесни полициски тела на полициското тело (широк агол 170-степен)
BWC090 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (широк агол 170-степен 12 работни часа)
BWC083 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (водоотпорен, широк агол 130-степен, 12 работни часа, 1080p HD)
BWC081 - Ултра мини WIFI полициско тело облечена во тело (140 степени + ноќна визија)
BWC075 - OMG Светски најмала мини полициска камера облечена во тело
BWC074 - Мини-лесна камера за носење телесна тежина со супер видео компресија - 20-25 часа за 32GB [Без LCD екран]
BWC058 - Mini OMG фото-фрлена кабина за тело - Супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB
BWC061 - Долги часови на OMG [16 часа] Камера со кабел за тело за снимање
BWC055 - Отстранлива камера за микро камиони со каросерија од SD-картичка
Лесна телесна тежина WIFI тело за превземање на камери, видео 1728 * 1296 30fps, H.264, 940NM Nightvision (BWC052)
BWC041 - ОМГ камера облечена во каросерија
Mini OMG камера облечена во каросерија, 2K видео (SPY195)
BWC010 - Мини полициско тело облечена во тело, 1296p, 170Deg, 12 часа, ноќна визија
BWC004 - Олимпирана обвивка на ОМГ камера облечена во каросерија
BWC003 - Мини полициска камера облечена во телото
Камера за носење на копче OMG, видео-рекордер активиран со движење (SPY045B)
WIFI Portable Wearable Security 12MP камера, 1296P, H.264, контрола на апликации (SPY084)
Камера поставена со глава
Нови
Некатегоризирано - Камера со кабел за тело
BWC071 - Дополнителна мини камера облечена во каросерија
BWC066 - Полициска камера за полициска камера за кацига за кацига
Безбедно куќиште на мини тело со шифрирање [со LCD екран] (BWC060)
BWA012 - Докинг станица за пристаништа 10 - Систем за управување со докази
Заклучи го клипот (BWA010)
Мини HD тело кое се носи на тело, 12MP OV2710 140 степен камера, H.264 MOV, 1080P, TF Макс 128G, Долготрајна работа (BWC053)
OMG Wifi Mini-чиста спортска камера за кациги за акција (BWC049)
Мини шпион камера - Скриена камера за пенкало со широк опсег 170 Широк аголен објектив (SPY018)
OMG достапна 4G камера облечена во каросерија (BWC047)
Паметни очила за носење на тело за очила (BWC042)
видеа
BWC040 - Достапна HD камера за носење на тело
Отстранлива батерија - Камера со кабел за тело (BWC037)
OMG 8 порта станица со дисплеј (BWC038)
Камери за пренаменета телесна камера - приклучни станици 8 (BWC036)
Камено тело - 3G, 4G, Wi-Fi, стриминг во живо, далечински управувач во живо, Bluetooth, мобилна апликација (IOS + Android), континуирано снимање 8hrs, контрола на слајд на допир. (BWC035)
Телефонска камера - Wifi каросерија за каросерија (BWC034)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650, вградена картичка за складирање (BWC033)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC031)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC030)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 170Degree широк агол, 128GB Макс чување, Тип на батерија што може да се отстрани (BWC028)
Облечена во камера за тело - чипсет на Ambarella A7LA50, широк агол на 170, 128GB Макс чување (BWC026)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650 (BWC025)
Облечена камера за тело - Две заменливи батерии 2500mAh (BWC024)
Надворешна SD-карта со кабел за тело (BWC021)
OMG 4G фото-фрлена камера (BWC012)
Отстранлива полициска камера со GPS облик на батерија со GPS батерија [140deg] (BWC006)
OMG 12 пристаништа за каросерија со каросерија на телото на пристаништата (BWC001)
Скриена мини шпионска видео камера (SPY006)
Скриена шпионска Pocket Pen камера (SPY009)
Копче камера (SPY031)
WIFI Пен камера DVR, P2P, IP, 1080P Видео рекордер, Контрола на апликации (SPY086)
WIFI состанок за снимање на пенкало, H.264,1080p, откривање на движење, SD картичка Макс 128G (SPY091)
Производи
Дигитален диктафон за снимање на глас и видео, видео 1080p, глас 512kbps, ротација на 180 Deg (SPY106)
Камено носено тело / управување со дигитални докази (BWC008)
Листа на работни места

Најнови вести