Предности на користењето на полициската камера за предупредување за тело

 • 0
Предности на користењето полициска камера за предупредување за тело 500x

Предности на користењето на полициската камера за предупредување за тело

Body Warn Camera е исто така познат како BWV (Body Worn Video) служи како систем за носење на видео, аудио или фотографска снимка, специјално дизајниран за полицајците. Таквиот вид камери има ограничен опсег на употреба и дизајни, што е уникатно користено како дел од полициската опрема. Освен полициската употреба, овие фотоапарати се користат и во разни индустрии, како трговија, здравствена заштита, медицинска употреба, во воена употреба, цивилите можат да користат истрошени камери и новинарство. Во извештајот на Насцент се прикажани мешани докази за влијанието на истрошените камери врз употребата на сила од страна на заедниците и довербата на спроведувањето на законот во полицијата.

BWCs се специјално дизајнирани да бидат опремени во еден од трите делови на телото, како што се торзото, шлемот или во чашите. Некои фотоапарати се одликуваат со одлики во живо, додека други се фокусирани на локално складирање слично на дигиталните диктафони. Неколку организации, вклучувајќи Центар за проценка и Национално истражување за технологија за кривична правда (NJTR), спроведоа неколку истражувања на камери за каросерија за да им помогнат на организациите во набавка на најдобрите од нив. Сепак, студијата ги опишува оптичките уреди, функционалноста, GPS, аудио и други категории.

Овие фотоапарати се користат во различни полиња, а нивните имиња се следниве:

Спроведување на законот

Камерите со каросерија тело се специјално направени за полицијата и другите спроведување на законот за одржување на мирот низ целиот град или во целиот свет. Сепак, овие камери имаат за цел да ги зајакнат интеракциите меѓу цивилите и полициските службеници. Затоа, првата генерација на нови полициски фотоапарати облечени во телото беше објавена околу 2005 во Велика Британија. Сепак, следува од 2014 наваму со голема примена во САД за да се зголеми полициската одговорност и транспарентност. После тоа, многу други земји ги следат истите чекори и се вклучија во тековниот тренд. Многу рани студии го потенцираат позитивното влијание, но репликациите имаат различни критики. Резултатот е прикажан неколку различни извештаи во зависност од локалниот контекст и упатствата на камери за каросерија. Многу предизвици вклучуваат:

  • обука
  • Заштита на податоци
  • Складирање
  • Употреба на снимање
  • Судски систем

Воена борба

И камерите кои се носат на телото и шлемови се користат во воената организација. Сепак, видеата може да се чуваат локално или да се пренесуваат во живо назад во командниот центар или во центарот на војската.

Еве неколку предности на полициските камери што се носат на тело, што сакате да ги прочитате

Според полициските службеници кои ги користат овие камери велат дека тие создаваат одговорност и транспарентност за да го намалат анти-полициското насилство. Покрај тоа, тие забележаа дека камери за тело нудат докази што им се потребни за да ги докажат или негираат тврдењата за злоупотреба и тие се одлична алатка за полициска обука и исто така да обезбедат заштита и поддршка на јавноста. Наспроти силите на полицијата, камерите за каросерија велат дека истрошените фотоапарати влијаат негативно на физичкото и на менталното здравје на корисниците со преоптоварување со таков вид опрема и стрес од постојано снимање на видео. Ајде да дојдеме до точка и да разговараме за предностите на полициските камери што се носат на телото.

Јавна безбедност

Неизбежно, луѓето се низ целиот свет се однесуваат поинаку кога ќе се запознаат дека се снимаат. Затоа, полициските камери можат да го охрабрат етичкото однесување на полициските службеници пред јавноста и ова правило се применува и во јавноста, што доведува до намалување на стапката на криминал, правење употреба на инциденти со сила и зачувување на луѓето што напаѓаат службеници. Според студијата во Риалто, односот на криминалот 50% се намалува само заради полициските камери што се носат на телото во текот на првото судење камери на полициско тело. Зачудувачки, жалбите против службениците автоматски паднаа од 28 на 3 за време на годината на судењето.

Заштита на полицајците од лажни обвинувања и од недолично однесување

Како што споменав погоре, полициското тело освоено камера (накратко PBWC) обезбедува и аудио и видео докази што можат да се проверат што се случило погрешно во дадено време. Ваквиот вид технологија е од корист за обете страни, како што се полицајци и јавни. Сите полицајци можат да бидат набудувани користејќи ја оваа технологија која се однесувала лошо со кој било цивил, додека секое лице од јавноста ќе биде заробено, кое ќе се обиде да направи лажни обвиненија за сите полицајци. Ние ја сметаме за една од најдобрите предности затоа што е безбедна за обете страни. Неколку полицајци во оние земји каде што е достапна оваа технологија ги казнија полициските службеници, како и јавноста поради погрешно однесување.

Одлична алатка за учење и да имате брилијантна поддршка од јавноста

После две предности, постои трето во кое видеото што е снимено од полициските камери на телото може да се користи за обука на постојните и новите полициски службеници. Затоа, полицискиот оддел во Мајами започна да ја користи оваа технологија и прогласи дел од полициската опрема уште од 2012. Само затоа што носат камери, луѓето се чувствуваат посигурни, а однесувањето на полицијата е целосно променето кон јавноста. Сега, тие разговараат со eousубезни манири и брилијантно. Денес, достапен е широк спектар на фотоапарати за предупредување за тело, вклучувајќи:

 • Мини WIFI GPS / 3G / 4G фото-фрлена камера за тело
 • Безжична камера за 3G / 4G за безжично тело (BWC004-4G)
 • Мини телесна камера со надворешна меморија (BWC055)
 • Полициска камера облечена во тело (BWC004)
 • Снимање на фото-фрлена камера
 • SD-картичка поддржана од кабелот за тело
 • Безбедна мини фотоапарат облечена во каросерија со шифрирање + LCD

Сите овие се прекрасни камери за каросерија кои се користат за вонредна безбедност, а доколку барате да имате таква камера можете да ги посетите omg-solutions.com. Можете да добиете кој било производ од нив по разумна цена. Иако се користи од страна на организацијата, на граѓаните им е дозволено да го имаат и за нивна безбедност. Како што споменав погоре, нема никакви неповолни извештаи според оваа носена камера за тело, но некако тоа ќе влијае на вашето физичко или можеби ментално здравје. Во светот, сè има и предности и недостатоци, и ако го следиме правилото, тогаш се потврдува дека полициските камиони со каросерија имаат и некои предности. Значи, тука е брз список на недостатоци (лошите страни) за да ги забележите.

 1. Овие камери се несигурни и премногу скапи
 2. Навлезете во приватноста на јавноста, изложувајте ги жртвите, врските со оштетување на јавноста и полицијата
 3. Со употреба на камери, безбедноста на полицијата е во опасност секој пат.
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Оставете Одговор

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333 4466

Џакарта + 62 8113 80221


email: sales@omg-solutions.com
or
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

OMG Solutions Batam Office @ Терминал за ферибот Харбурбеј

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=MZOOThkg_oU [/ embedyt]

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018 и 2019

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Тип на фото апарат


Категории на страници

4G камера во живо
Написи - фотоапарат што се носи на тело
Надзор над спроведувањето на законот и доверливоста во Азија
Потребата за камери што се носат на телото и нивните ефекти врз полицијата и јавноста
Технолошка иновација со камера што е во облик на тело, низ годините
Зошто фотоапаратите кои помагаат во телото помагаат во управувањето со законите?
Влијанија врз безбедносните страници со помош на камери кои се во облик на тело
Привилегии за користење полициска камера облечена во тело
Телефонска камера: Тактики што ќе помогнат во болниците
Воведување на препознавање на лицето на фотоапаратите кои се носат на телото
Точки што треба да се забележат пред набавката на фотоапаратот облечен во каросерија
Владина заштита на мрежата со помош на камера што се носи во тело
Користете камери за каросерија за да се обезбеди безбедност на вработените по индустрија
Воведување на шеми и учење за фотоапаратот што е во облик на тело
Постапки за користење на камери што се во облик на тело
Телефонски фотоапарати: Подобрување на односите меѓу пациентите и здравствената заштита во болниците
Камерите облечени во полициското тело се очекува да го одликуваат признавањето на лицето
Избор на соодветна камера обложена на тело
Безбедни техники што ги користи владата за да ја заштити платформата со камера што е во облик на тело
Придобивки од камери за тело од страна на индустријата
Спроведување програма и часови за фото-фотоапарат
Методи на употреба на камери во тело
Предности на камерата што се носи во тело во болниците
Промовирање на препознавање на лице за службеници за спроведување на законот Камера за тело
Одлучување за правилна камера обложена на тело
Методи што Владата може да ги користи за да ја заштити мрежата за камера што е во облик на тело
Комунална употреба на камери што се носат со каросерија по индустрија
Наметнувачка шема за фотоапарат и тело научена лекција
Упатства за употреба на камери обложени со каросерија
Препознавањето на лицето е приближно до полициските фотоапарати облечени во телото
Избор на соодветна камера што се носи на тело
Безбедна мрежа за кабина со тело за владата
Употреба на камери обложени по тело од страна на индустријата
Спроведување на препораки и научени лекции од програмата за камера кои се во облик на тело
Резидентниот увид на камери кои се во облик на тело
Подемот на технологијата на фотоапаратот кој е во облик на тело
Потенцијални придобивки од камерата облечена во телото за спроведување на законот
Безбедносно претпријатие - Колку се ефектите камерите облечени во полициското тело
5 Работи што треба да ги знаете за полициските камери за тело
Предности на користењето на полициската камера за предупредување за тело
Полициски камери за каросерија и приватност
Како им помага на фотоапаратите кои се носат на телото за спроведување на законот?
Ефект на фотоапаратите облечени во каросеријата врз чуварите
членовите
Придобивки од камери за носење на тело од полицијата
Перцепциите на граѓаните за камери што се носат на телото
Камери за носење на тело
BWC101 - WF4G - OMG Android Wifi 3G / 4G Bluetooth Walkie Talkie со двонасочна радио камера
BWC095 - OMG-отстранлив акумулатор за кабел за тело
BWC094 - Достапна OMG мини камера облечена во каросерија
BWC089 - ОМГ 16 долги часови лесни полициски тела на полициското тело (широк агол 170-степен)
BWC090 - полициска телесна тежина на ОМГ ослабена камера за безбедносни чувари (широк агол 170-степен 12 работни часа)
BWC081 - OMG Ultra Mini WIFI полициско тело облечено во тело (140 степени + ноќна визија)
BWC075 - OMG Светски најмала мини полициска камера облечена во тело
BWC074 - OMG мини-лесна камера за носење телесна тежина со супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB [Без LCD екран]
BWC058 - Mini OMG фото-фрлена кабина за тело - Супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB
BWC061 - Долги часови на OMG [16 часа] Камера со кабел за тело за снимање
BWC055 - OMG-отстранлива мемориска картичка со микро кабел за тело
OMG лесна тежина WIFI тело спроведување на законот кампирана, камера, Видео 1728 * 1296 30fps, H.264, 940NM Nightvision (BWC052)
BWC041 - ОМГ камера облечена во каросерија
Mini OMG камера облечена во каросерија, 2K видео (SPY195)
BWC010 - Омилена камера на ОМГ мини полициско тело, 1296p, 170Deg, 12 часа, ноќна визија
BWC004 - Олимпирана обвивка на ОМГ камера облечена во каросерија
BWC003 - OMG Mini полициска камера облечена во тело
Камера за носење на копче OMG, видео-рекордер активиран со движење (SPY045B)
OMG WIFI преносен безбедносен 12MP фотоапарат, 1296P, H.264, контрола на апликација (SPY084)
Додатоци за фотоапарати
Докинг станица облечена во каросерија
Камера поставена со глава
Нови
Некатегоризирано - Камера со кабел за тело
BWC071 - Дополнителна мини камера облечена во каросерија
BWC066 - Полициска камера за полициска камера за кацига за кацига
Безбедно куќиште на мини тело со шифрирање [со LCD екран] (BWC060)
BWA012 - Докинг станица за пристаништа 10 - Систем за управување со докази
Заклучи го клипот (BWA010)
Мини HD тело кое се носи на тело, 12MP OV2710 140 степен камера, H.264 MOV, 1080P, TF Макс 128G, Долготрајна работа (BWC053)
OMG Wifi Mini-чиста спортска камера за кациги за акција (BWC049)
Мини шпион камера - Скриена камера за пенкало со широк опсег 170 Широк аголен објектив (SPY018)
OMG достапна 4G камера облечена во каросерија (BWC047)
Паметни очила за носење на тело за очила (BWC042)
видеа
BWC040 - Достапна HD камера за носење на тело
Отстранлива батерија - Камера со кабел за тело (BWC037)
Камери за пренаменета телесна камера - приклучни станици 8 (BWC036)
Камено тело - 3G, 4G, Wi-Fi, стриминг во живо, далечински управувач во живо, Bluetooth, мобилна апликација (IOS + Android), континуирано снимање 8hrs, контрола на слајд на допир. (BWC035)
Телефонска камера - Wifi каросерија за каросерија (BWC034)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650, вградена картичка за складирање (BWC033)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC031)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC030)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 170Degree широк агол, 128GB Макс чување, Тип на батерија што може да се отстрани (BWC028)
Облечена во камера за тело - чипсет на Ambarella A7LA50, широк агол на 170, 128GB Макс чување (BWC026)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650 (BWC025)
Облечена камера за тело - Две заменливи батерии 2500mAh (BWC024)
Надворешна SD-карта со кабел за тело (BWC021)
OMG 4G фото-фрлена камера (BWC012)
Отстранлива полициска камера со GPS облик на батерија со GPS батерија [140deg] (BWC006)
BWC007 OMG - фотоапарат облечен во каросерија на телото на Ambarella A12 / WIFI видео во живо / долг работен час
OMG 12 пристаништа за каросерија со каросерија на телото на пристаништата (BWC001)
Скриена мини шпионска видео камера (SPY006)
Скриена шпионска Pocket Pen камера (SPY009)
Копче камера (SPY031)
WIFI Пен камера DVR, P2P, IP, 1080P Видео рекордер, Контрола на апликации (SPY086)
WIFI состанок за снимање на пенкало, H.264,1080p, откривање на движење, SD картичка Макс 128G (SPY091)
Производи
Дигитален диктафон за снимање на глас и видео, видео 1080p, глас 512kbps, ротација на 180 Deg (SPY106)
Камено носено тело / управување со дигитални докази (BWC008)
Листа на работни места

Најнови вести