Полициски камери за каросерија и приватност

  • 0
Полициски камери за каросерија и приватност

Полициски камери за каросерија и приватност

Кога полицијата над САД внимателно се набудувани од жителите на кои им служат, бројни канцеларии разгледуваат апарати што се носат за да ја пријават својата соработка со луѓето воопшто. Истата полиција и активисти за права имаа доверба во појава на хронични настани, кои би можеле да помогнат во ослабување на злобноста кон службените лица, исто како и прираст за директност во начинот на кој полицијата ги третира жителите. Како и да е, извештајот испратен за тековната недела се однесува на тоа колку канцелариите за задолжителни закони го известуваат отвореното за користење на фотоапаратите и за снимањето што тие се собираат.

Влијанието на телесните камери врз луѓето и стапката на криминал:

Најновата оценка за камери што се носи на телото од Лидерската конференција за граѓански и човекови права, работејќи со иновации и фирма за советодавни пристапи „Уптурн“, изврши увид во полициските канцеларии на 50 во САД и ги артикулираше болно во голем дел од осумте критериуми на испитувањето. Овие одредници вклучуваат колку добро полицијата ја обезбедува заштитата на оние што ги снимаат, без оглед на тоа дали на службените лица им е дозволено да ревидираат филм пред да ги документираат своите извештаи, до кој степен се одржува снимката и дали редовните луѓе можат да видат филм во кој се појавуваат. Различни здруженија за социјална еднаквост, промотори за безбедност и извори на вести ги создадоа критериумите во мај 2015 за да влијаат на тоа како канцелариите ги извршуваат и користат иновациите.

Ниту една од одделенијата не доби положувачка оценка во сите класи. Вистината да се каже само 13 минатиот маршал во повеќе зони, како што според Вејд Хендерсон, претседател и извршен директор на конференцијата за лидерство, собир за чадори за социјални слободи, врамени во 1950 за да разговараат со различни здруженија, вклучително и NAACP и ACLU. Полициските канцеларии во Фергусон, Мој и Фресно, Калифорнија, запоставени да ги исполнат сите критериуми. Фергусон го привлече вниманието на светот две години пред тоа кога тамошната полиција смртоносно пукаше во невооружено афроамериканско момче Мајкл Браун, поттикнувајќи ја дебатата во нацијата за начинот на кој овластувањето на законот ги третира малцинствата.

Загриженост за употреба на камери за тело:

Групите за граѓански права дополнително се загрижени дека биометриското програмирање со капацитети за признавање на лицето може да се искористи за да се разликуваат поединци во филмот со фотоапарати, а одделенските фотоапарати од осмите точки на оценките за постигнување зависат од тоа дали бараат повик за кршење на употребата на биометрика. Иновацијата што се очекува веднаш да ги согледа луѓето на фотоапаратот, бара мешавина од сила на ракување, пресметки и траење на батеријата на фотоапаратот, која сè уште не постои - меѓутоа, која може да се промени брзо, бидејќи Taser International и другите креатори на камери за тело развиваат способности што се истураат во живо. Уште повеќе, потврда за лице за пуштените слики од сега постои.

Групите за граѓански права стравуваат дека полицијата ќе ги искористи камерите како опрема за набудување додека ги гледа малцинските населби, рече Хендерсон на јавно интервју. Неколку канцеларии реагираа на овие грижи принудувајќи ги упатствата да ја ограничат истекувањето на иновацијата за признавање на лицето - пред да се добие достапно. Одделот за полиција во Балтимор беше само оној во дебитантната картичка за лидерска конференција пред една година, чија стратегија досега ги присилува биометриските пребарувања на филмот. Најновата оценка на конференцијата покажува дека полицијата во округот Балтимор, Бостон, Синсинати, округот Монтгомери, Питер, и Паркер, Коло, ги има и сите дополнителни ограничувања на биометрика.

„Употребата на биометрика ќе биде главно прашање - а не во претерано далечна иднина“, вели Jamesејмс Колдрен, надзорник на извршната власт за програми за капитал во Институтот за јавни истражувања ЦНА, непрофитно здружение за истражување и истрага. „Тоа личи на што друго. Биометријата може да направи проблеми ако не е контролирана или проверена и лицата со ужасни цели го користат на тој начин “. Колдрен и Вилијам Соса, шеф на Центарот за криминал и политика за правда на Универзитетот во Невада, Лас Вегас, водат истрага за Програма за експериментално водење на фотоапарати, облечена во телото на Митрополитот, во Лас Вегас. Тие не биле ангажирани со студијата за конференција за лидерство, но сепак откриле дека преку истражувањето откриле дека, по некои тешки опструкции, полициските канцеларии покануваат камери што се носат на телото. „[Во Лас Вегас] поделбата откри дека снимките се корисни за искрен и ужасен за одговорните“, вели Колдрен.

И покрај она што е на хоризонтот, различните теми се повеќе стискаат отколку биометрика, вели Мајкл Вајт, наставник по криминологија на државниот универзитет во Аризона, кој има анкетирано камери облечени во тело за Огранокот на правдата во САД (Доџ). „Слушнав дискусија за потенцијалните [употреби на биометрика], но сепак не знам за какви било организации што се движат брзо кон тој пат во моментот.” Од критериумите за кои се водат конференцијата за лидерство, најогромни се оние што ги снимаат официјалните лица и како тие обезбедуваат заштита на субјектите - особено заштита на злоупотреби на експлоатирани луѓе. Ваквите безбедносни проблеми се појавија бидејќи одредени канцеларии прават канали на YouTube за нивно снимање.

Загриженост во врска со финансирањето на камери:

Бројни поделби се однесуваат на цената како пречка за искористување на иновациите. Самите фотоапарати можат да се зголемуваат по цена од $ 300 до $ 800 по службено лице, со огромен број долари постепено потрошени за неколку месеци постепено потрошени за еден месец во месец. Трошоците се ништо друго освен тешко да се утврди: опрема, подготовка и складирање на информации. Инвестициските фондови, на пример, намалени побарувања или помалку привлечни мрежни односи, како што е можно, не се толку едноставни за проценка, вели Вајт, ко-извршен на група која обучува и помага асортиман на канцеларии за овластување на законот, чии фотоапарати ги проектираат се финансирани од Програмата за спроведување на пилотите на Бирото за правда помош (BJA). Сепак, Вајт смета дека веројатно дел од трошоците ќе бидат противтежени. „Некои огромни полициски канцеларии рутински плаќаат по 10 $ најмалку милион долари годишно во заеднички случај“, вели тој. „Во случај на случај, камери што се носат со телото да ја намалат таа бројка, тоа е огромно позитивно“.

BJA користи своја карта за оценување на приодите на одделот за камера користејќи критериуми 17 задолжителни за субвенционирање, вклучително и дали им е кажано на службените лица кога треба да ги активираат своите камери на каросеријата и како безбедно да ја преземат снимањето на канцелариски компјутери. Постои валидна оправданост што овие аранжмани ја прифаќаат ваквата истрага: BJA официјално одвои повеќе од 19 милиони американски долари во канцелариите на 73 низ целата земја за да купат рамки за носење на фотоапаратот.


2649 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Оставете Одговор

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333 4466

Џакарта + 62 8113 80221


email: sales@omg-solutions.com
or
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

OMG Solutions Batam Office @ Harbourbay Ferry Terminal

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018 и 2019

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Тип на фото апарат


Категории на страници

4G камера во живо
Додатоци - фотоапарат облечена во каросерија
Написи - фотоапарат што се носи на тело
Надзор над спроведувањето на законот и доверливоста во Азија
Препознавајќи го приговорот кон камери обложени од тело од страна на работниците
Јавни верувања на фотоапаратот што се носи на тело
Технолошка иновација со камера што е во облик на тело, низ годините
Зошто фотоапаратите кои помагаат во телото помагаат во управувањето со законите?
Влијанија врз безбедносните страници со помош на камери кои се во облик на тело
Недостатоци на камерата што се носи на тело од страна на полициски службеници
Привилегии за користење полициска камера облечена во тело
Камерата што се носи на тело можеби не е последната пресуда
Телефонска камера: Тактики што ќе помогнат во болниците
Воведување на препознавање на лицето на фотоапаратите кои се носат на телото
Точки што треба да се забележат пред набавката на фотоапаратот облечен во каросерија
Владина заштита на мрежата со помош на камера што се носи во тело
Користете камери за каросерија за да се обезбеди безбедност на вработените по индустрија
Воведување на шеми и учење за фотоапаратот што е во облик на тело
Недостатоци на полициските службеници користејќи камера што се носи во каросерија
Причини Снимката што се носи во кампот не може да ги расчисти работите
Постапки за користење на камери што се во облик на тело
Камерата што е во облик на тело ставена во употреба во здравствени установи
Камерите облечени во полициското тело се очекува да го одликуваат признавањето на лицето
Избор на соодветна камера обложена на тело
Безбедни техники што ги користи владата за да ја заштити платформата со камера што е во облик на тело
Придобивки од камери за тело од страна на индустријата
Спроведување програма и часови за фото-фотоапарат
Подигање на загриженост за безбедност и приватност во врска со камерата што се носи во полиција
Телото-облечена камера не може да ги реши сите ситуации
Методи на употреба на камери во тело
Предности на камерата што се носи во тело во болниците
Промовирање на препознавање на лице за службеници за спроведување на законот Камера за тело
Одлучување за правилна камера обложена на тело
Методи што Владата може да ги користи за да ја заштити мрежата за камера што е во облик на тело
Комунална употреба на камери што се носат со каросерија по индустрија
Наметнувачка шема за фотоапарат и тело научена лекција
Зголемување на безбедносните проблеми и доверливоста Обновувајќи ја камерата облечена во полициското тело
Зошто снимките од кампот можеби не се јасни работите
Упатства за употреба на камери обложени со каросерија
Употреба на фотоапаратот користен во здравствени установи
Препознавањето на лицето е приближно до полициските фотоапарати облечени во телото
Избор на соодветна камера што се носи на тело
Безбедна мрежа за кабина со тело за владата
Употреба на камери обложени по тело од страна на индустријата
Спроведување на препораки и научени лекции од програмата за камера кои се во облик на тело
Камерите облечени во полициското тело подигнуваат проблеми во врска со безбедноста и приватноста
Како камката облечена во телото на полициските службеници влијае врз приватноста во Азија
Вработените се грижат за користењето на фотоапаратот што е во облик на тело
Резидентниот увид на камери кои се во облик на тело
Подемот на технологијата на фотоапаратот кој е во облик на тело
Потенцијални придобивки од камерата облечена во телото за спроведување на законот
Безбедносно претпријатие - Колку се ефектите камерите облечени во полициското тело
И покрај ограничувањата, полициските камери за тело се сè уште популарни
Камери за носење на тело
BWC095-WF - WIFI GPS камера во живо за струјно тело (отстранлива батерија)
BWC094 - Достапна мини камера облечена во каросерија (отстранлива SD картичка)
BWC089 - 16 долги часови лесни лесни полициски тела на полициското тело (широк агол 170-степен)
BWC090 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (широк агол 170-степен 12 работни часа)
BWC083 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (водоотпорен, широк агол 130-степен, 12 работни часа, 1080p HD)
BWC081 - Ултра мини WIFI полициско тело облечена во тело (140 степени + ноќна визија)
BWC075 - OMG Светски најмала мини полициска камера облечена во тело
BWC074 - Мини-лесна камера за носење телесна тежина со супер видео компресија - 20-25 часа за 32GB [Без LCD екран]
BWC058 - Mini OMG фото-фрлена кабина за тело - Супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB
BWC061 - Долги часови на OMG [16 часа] Камера со кабел за тело за снимање
BWC055 - Отстранлива камера за микро камиони со каросерија од SD-картичка
Лесна телесна тежина WIFI тело за превземање на камери, видео 1728 * 1296 30fps, H.264, 940NM Nightvision (BWC052)
BWC041 - ОМГ камера облечена во каросерија
Mini OMG камера облечена во каросерија, 2K видео (SPY195)
BWC010 - Мини полициско тело облечена во тело, 1296p, 170Deg, 12 часа, ноќна визија
BWC004 - Олимпирана обвивка на ОМГ камера облечена во каросерија
BWC003 - Мини полициска камера облечена во телото
Камера за носење на копче OMG, видео-рекордер активиран со движење (SPY045B)
WIFI Portable Wearable Security 12MP камера, 1296P, H.264, контрола на апликации (SPY084)
Камера поставена со глава
Нови
Некатегоризирано - Камера со кабел за тело
BWC071 - Дополнителна мини камера облечена во каросерија
BWC066 - Полициска камера за полициска камера за кацига за кацига
Безбедно куќиште на мини тело со шифрирање [со LCD екран] (BWC060)
BWA012 - Докинг станица за пристаништа 10 - Систем за управување со докази
Заклучи го клипот (BWA010)
Мини HD тело кое се носи на тело, 12MP OV2710 140 степен камера, H.264 MOV, 1080P, TF Макс 128G, Долготрајна работа (BWC053)
OMG Wifi Mini-чиста спортска камера за кациги за акција (BWC049)
Мини шпион камера - Скриена камера за пенкало со широк опсег 170 Широк аголен објектив (SPY018)
OMG достапна 4G камера облечена во каросерија (BWC047)
Паметни очила за носење на тело за очила (BWC042)
видеа
BWC040 - Достапна HD камера за носење на тело
Отстранлива батерија - Камера со кабел за тело (BWC037)
OMG 8 порта станица со дисплеј (BWC038)
Камери за пренаменета телесна камера - приклучни станици 8 (BWC036)
Камено тело - 3G, 4G, Wi-Fi, стриминг во живо, далечински управувач во живо, Bluetooth, мобилна апликација (IOS + Android), континуирано снимање 8hrs, контрола на слајд на допир. (BWC035)
Телефонска камера - Wifi каросерија за каросерија (BWC034)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650, вградена картичка за складирање (BWC033)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC031)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC030)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 170Degree широк агол, 128GB Макс чување, Тип на батерија што може да се отстрани (BWC028)
Облечена во камера за тело - чипсет на Ambarella A7LA50, широк агол на 170, 128GB Макс чување (BWC026)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650 (BWC025)
Облечена камера за тело - Две заменливи батерии 2500mAh (BWC024)
Надворешна SD-карта со кабел за тело (BWC021)
OMG 4G фото-фрлена камера (BWC012)
Отстранлива полициска камера со GPS облик на батерија со GPS батерија [140deg] (BWC006)
OMG 12 пристаништа за каросерија со каросерија на телото на пристаништата (BWC001)
Скриена мини шпионска видео камера (SPY006)
Скриена шпионска Pocket Pen камера (SPY009)
Копче камера (SPY031)
WIFI Пен камера DVR, P2P, IP, 1080P Видео рекордер, Контрола на апликации (SPY086)
WIFI состанок за снимање на пенкало, H.264,1080p, откривање на движење, SD картичка Макс 128G (SPY091)
Производи
Дигитален диктафон за снимање на глас и видео, видео 1080p, глас 512kbps, ротација на 180 Deg (SPY106)
Камено носено тело / управување со дигитални докази (BWC008)
Листа на работни места

Најнови вести