BWC058-4G - Mini OMG фото-камион со сноен тело со препознавање на лицето (WIFI / GPS / 3G / 4G)

BWC058-4G - Mini OMG фото-камион носено тело со препознавање на лицето 4G

★ Амбрарела S5L чипсет
★ Сензор: поддржан е OS05A10, HDR
Viewing Широк преглед на агол: 130 Степен
H.265/ H.264 кодирање на видео - 20-25 часа за 32 GB
★ 14-nm CMOS процес со ниска моќност
★ Поддршка за вградување на меморија од 32-256 GB.
★ Поддршка 2.4G /5.8G (по избор) Wifi / 4G / GPS (по избор)
Поддршка препознавање на лицето (Факултативно)

Proканал карактеристики

 • Ниска моќност, долга траење на батеријата

 1. Снимувањето со видео на 1080P HD е за 0.8 вати, што е половина од потрошувачката на енергија на растворот Ambarella A7 и 1 / 4 од решението MTK.
 2. 4200mAh батеријата може да снима до 14 часа само со h.265 1080p видео само.
 3. Технологијата за полнење PWM може да обезбеди брзо полнење на засилувачот 2 и да избегне прегревање што значително го продолжува траењето на батеријата.
 • Ниска бит-стапка, висока дефиниција.

 1. Нашата телесна камера со 3D компензација на намалување на шумот (MCTF) и H.265 (HEVC) видео кодирање може да обезбеди 50% исклучите бит-стапка на конкурентите кои користат само H.264 (AVC). И Smart HEVC технологијата може да постигне многу ниска бит-стапка до 80% исклучено со релативна статична сцена. 32GB може да заштеди до 25 часа видео снимки.
 2. Видео од далечина во живо со висока дефиниција 1080P (1440P Max) може да претстави многу повеќе детали од видеото 720p.
 • Брзо поврзување, брзо полнење

 1. Подигнете го во 6.
 2. Брзо полнење на 3.5 часа со полнење за полнење (батерија 4200mAh, адаптер за напојување 2A);
 • Подобро корисничко искуство

 1. Мала големина (83.2 * 54.8 * 29.8mm), мала тежина (145g).
 2. IP68 водоотпорно ниво;
 3. Квалификуваниот водоотпорен звучник обезбедува континуиран добар квалитет на звукот дури и кога е натопен во вода.
 4. Подобар ефект на ноќно гледање се постигнува со расфрлање на стакло за да се избегне светлосен ефект;
 5. Висока видео резолуција до 1440P (2560 × 1440) со достапна битска стапка;
 6. Прилагоденото лого може да биде запалено во видео записот;
 7. Dewarp функција за да се поправи изобличувањето на сликата;
 8. Широка работна температура од -30 до 60 степени Целзиусови;
 9. Времето на снимање на 8 часа може да се достигне на -30 степени Целзиусови со нормална батерија.
 • AI (по избор)

 1. 4 core ARM Cortex A53 процесорите помагаат во спроведувањето на AI-функциите, на пример, препознавање на лице. Може да поддржува длабоко учење, побрзо и попрецизно препознавање на лице, а бројот на лицето може да биде до 10,000 со локална база на податоци.
 2. Може да соработува со облак сервер за препознавање и споредба на лица (во развој).

BWC058 - Висока компресирана камера облечена во тело - чипсет на Ambarella Ambarella S5L

Краток преглед на производи за фото апарати Soare, S5L на Ambarella SXNUMXL

BWC058 - Камера со кабел за тело со висока компресија - чипсет на Ambarella Ambarella S5L - Општа спецификација

BWC058 - камера за носење на тело со голема компресија - снимање со висока дефиниција 1512P v2

BWC058 - висока компресија на телото на камион - ip68 Водоотпорен рејтинг

Мини WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 12

BWC058 - камера облечена во тело со висока компресија - ноќна визија

BWC058 - камера за носење тело со висока компресија - H264-vs H265 Слики

4G видео во живо

Мини WIFI, GPS, 3G, 4G кабел за тело облечен - Тек во живо со употреба на 4G v2

Далечински аудио мониторинг во живо

Мини WIFI, GPS, 3G, 4G камион носен со каросерија - далечински аудио мониторинг во живо

Копче за вонредни состојби на СОС Сигнализација до канцеларијата за враќање

Мини WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 18

Следење во живо преку вграден GPS

BWC058-4G - Мини WIFI, GPS, 3G, 4G камион изработен по каросерија - Следење во живо преку вграден GPS

Препознавање на лицето - Кандидат за црната листа

BWC058-4G - Мини WIFI, GPS, 3G, 4G камион носен за тело - Препознавање на лицето

BWC058 - камера за носење на тело со висока компресија

спецификација

OS Главен чипсет Ambarella S5L
OS Линукс верзија 4.9.110
Време на подигнување <6 s
Јазик Англиски / кинески
Интерфејс Графички интерфејс за работа
Видео видео влез OS05A10
Излез за слика 2 инчен Full HD LCD екран
резолуција на снимање 2560×1440,1920×1080, 1280×720
Брзинанарамки 1440p30,1080p60,1080p30,720p60,720p30
Режим на снимање Синхронизација на видео и аудио 2 Независни видео потоци за локално снимање и далечински преглед
компресија H.264 (MP / HP Ниво 5.1) / H.265 (MP ниво 5.0) (по избор)
Аудио Аудио влез 1x MIC влез, опционален надворешен влез за интерком
Надворешен аудио интерфејс 2.5mm приклучок за слушалки, микрофон и ПЗЗ
компресија Формат на PCM (По избор AAC)
Аудио запис Поддржува аудио само снимање, еден прекинувач за клучеви помеѓу режимот за аудио и видео запис
Видео процес Живо видео резолуција 1920×1080/1280×720/640×360
Фотографија Резолуција на поддршка 1920 × 1080 ~ 8640 × 4752
Распарчи Поддршка за прилепување за време на снимањето (резолуција на сликата исто како и снимање на видео)
Складирање Складирање Вграден 32 GB (достапен за 64 ~ 256 GB)
извор на светлина IR До 10 метри во 0 лукс со видлива слика на сликата
Светло за блиц помош за гледање во текот на ноќта
Ласерски заклучи го центарот за слики или покажувајќи
Двонасочен Интерком Кластер домофон Поддршка за кластерски допир помеѓу терминалните уреди (само за 4G / 3G уред)
Интерком со платформа Поддржува спојка помеѓу серверот и терминалните уреди (само за 4G / 3G уред)
Леќа HOV не помалку од 120 °
Аларм СОС Пресот за притискање на SOS ќе биде известен на платформата (само за уредот 4G / 3G)
COM порта USB 1x USB, за полнење, комуникација со компјутер, поврзете надворешна HD камера
мрежа Протокол TCP / IP, RTSP, RTMP, GB / 28181 (само за 4G / 3G уред)
3G / 4G вграден во 3G / 4G модул (FDD-LTE / WCDMA / GPRS) (само за уредот 4G / 3G)
WI-FI Факултативна, поддржува WIFI клиент и АП режим
Bluetooth Поддршка Blue Tooth
GPS GPS GPS / GLONASS (по избор), Локацијата и брзината можат да се користат во локалниот запис и далечински преглед, одличен квалитет на сигналот со ладно започнување <25 секунди
фирмверот Препознавање лице Длабоко препознавање на препознавање лице, огромна локална црната листа или препознавање на облак (Факултативно)
Burn OSD Зачувување во датумот, времето, идентификацијата на уредот, идентификацијата на службеникот, локацијата, брзината
Пребриши Може да биде овозможено или оневозможено
репродукција Поддршка за локална репродукција на видео, пребарување видео фајлови со време, аларм, итн.
Функција за оддалечена слика Поддршка за онлајн репродукција и преземање од далечина (само за уред со 4G / 3G)
Кластер домофон Поддршка за парен повик, повик од кластер (само за уред со 4G / 3G)
Брзина на репродукција Поддршка од 1 до 128
Пред / пост-снимање Максимално 20-и пред-снимање и пост-снимање
Dewarp Поддржете dewarp пред кодирање (> 120 степен), поддршка за максимален 8X дигитален зум
Безбедносен режим Ограничено само за видео и аудио снимање, фотографирање или други основни операции
Снимете енкрипција Поддршка Рекорд енкрипција, шифрирана видео може да се игра само во специјален плеер
Лог Снимете ја операцијата на клучот, поставувајте промени, настани, аларми и други информации
софтвер hPlayer Репродуцирајте видео датотеки на компјутерот и анализирајте ги податоците за податоците во датотеката.
CMSV6 Далечински преглед во живо / во реално време позиционирање / песна репродукција / домофон / мониторинг / далечинско командување испорака, итн (само за 4G / 3G уред)
Надградба Одржување на фирмверот Проверката на фирмверот може да се надгради преку USB или интернет (само за уред со 4G / 3G)
Работна состојба температура -30-60 ℃
Влажност 40% ~ 80%
други Полнење на полнење Брзо полнење @ 2A, пренос на USB податоци, поволно
време синхронизирајте го датумот и времето со GPS, интернет, компјутер
Двоен бит поток 2 независни видео струи за локален запис и далечински преглед
стандардно Вратете го со фабрички стандардно поставување
индикатор Charging, Idle, Video Record, Snap, Audio record
Капацитет на батериите 3500mah / 4200mAh (по избор) за континуирано снимање на 1080p30 до 12h, за континуирано далечинско гледање од 4G до 6-7ч. Целосно наполнето во рок од 3.5ч;
Помошна батерија Никој
Водоотпорен IP68
големина 83.2 54.8 * * 29.8mm
Тежина околу 145гр (без клип)


3706 Вкупно прегледи 20 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333 4466

Џакарта + 62 8113 80221


email: sales@omg-solutions.com
or
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

OMG Solutions Batam Office @ Harbourbay Ferry Terminal

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018 и 2019

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Тип на фото апарат


Категории на страници

4G камера во живо
Додатоци - фотоапарат облечена во каросерија
Написи - фотоапарат што се носи на тело
Надзор над спроведувањето на законот и доверливоста во Азија
Препознавајќи го приговорот кон камери обложени од тело од страна на работниците
Јавни верувања на фотоапаратот што се носи на тело
Технолошка иновација со камера што е во облик на тело, низ годините
Зошто фотоапаратите кои помагаат во телото помагаат во управувањето со законите?
Влијанија врз безбедносните страници со помош на камери кои се во облик на тело
Недостатоци на камерата што се носи на тело од страна на полициски службеници
Привилегии за користење полициска камера облечена во тело
Камерата што се носи на тело можеби не е последната пресуда
Телефонска камера: Тактики што ќе помогнат во болниците
Воведување на препознавање на лицето на фотоапаратите кои се носат на телото
Точки што треба да се забележат пред набавката на фотоапаратот облечен во каросерија
Владина заштита на мрежата со помош на камера што се носи во тело
Користете камери за каросерија за да се обезбеди безбедност на вработените по индустрија
Воведување на шеми и учење за фотоапаратот што е во облик на тело
Недостатоци на полициските службеници користејќи камера што се носи во каросерија
Причини Снимката што се носи во кампот не може да ги расчисти работите
Постапки за користење на камери што се во облик на тело
Камерата што е во облик на тело ставена во употреба во здравствени установи
Камерите облечени во полициското тело се очекува да го одликуваат признавањето на лицето
Избор на соодветна камера обложена на тело
Безбедни техники што ги користи владата за да ја заштити платформата со камера што е во облик на тело
Придобивки од камери за тело од страна на индустријата
Спроведување програма и часови за фото-фотоапарат
Подигање на загриженост за безбедност и приватност во врска со камерата што се носи во полиција
Телото-облечена камера не може да ги реши сите ситуации
Методи на употреба на камери во тело
Предности на камерата што се носи во тело во болниците
Промовирање на препознавање на лице за службеници за спроведување на законот Камера за тело
Одлучување за правилна камера обложена на тело
Методи што Владата може да ги користи за да ја заштити мрежата за камера што е во облик на тело
Комунална употреба на камери што се носат со каросерија по индустрија
Наметнувачка шема за фотоапарат и тело научена лекција
Зголемување на безбедносните проблеми и доверливоста Обновувајќи ја камерата облечена во полициското тело
Зошто снимките од кампот можеби не се јасни работите
Упатства за употреба на камери обложени со каросерија
Употреба на фотоапаратот користен во здравствени установи
Препознавањето на лицето е приближно до полициските фотоапарати облечени во телото
Избор на соодветна камера што се носи на тело
Безбедна мрежа за кабина со тело за владата
Употреба на камери обложени по тело од страна на индустријата
Спроведување на препораки и научени лекции од програмата за камера кои се во облик на тело
Камерите облечени во полициското тело подигнуваат проблеми во врска со безбедноста и приватноста
Како камката облечена во телото на полициските службеници влијае врз приватноста во Азија
Вработените се грижат за користењето на фотоапаратот што е во облик на тело
Резидентниот увид на камери кои се во облик на тело
Подемот на технологијата на фотоапаратот кој е во облик на тело
Потенцијални придобивки од камерата облечена во телото за спроведување на законот
Безбедносно претпријатие - Колку се ефектите камерите облечени во полициското тело
И покрај ограничувањата, полициските камери за тело се сè уште популарни
Камери за носење на тело
BWC095-WF - WIFI GPS камера во живо за струјно тело (отстранлива батерија)
BWC094 - Достапна мини камера облечена во каросерија (отстранлива SD картичка)
BWC089 - 16 долги часови лесни лесни полициски тела на полициското тело (широк агол 170-степен)
BWC090 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (широк агол 170-степен 12 работни часа)
BWC083 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (водоотпорен, широк агол 130-степен, 12 работни часа, 1080p HD)
BWC081 - Ултра мини WIFI полициско тело облечена во тело (140 степени + ноќна визија)
BWC075 - OMG Светски најмала мини полициска камера облечена во тело
BWC074 - Мини-лесна камера за носење телесна тежина со супер видео компресија - 20-25 часа за 32GB [Без LCD екран]
BWC058 - Mini OMG фото-фрлена кабина за тело - Супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB
BWC061 - Долги часови на OMG [16 часа] Камера со кабел за тело за снимање
BWC055 - Отстранлива камера за микро камиони со каросерија од SD-картичка
Лесна телесна тежина WIFI тело за превземање на камери, видео 1728 * 1296 30fps, H.264, 940NM Nightvision (BWC052)
BWC041 - ОМГ камера облечена во каросерија
Mini OMG камера облечена во каросерија, 2K видео (SPY195)
BWC010 - Мини полициско тело облечена во тело, 1296p, 170Deg, 12 часа, ноќна визија
BWC004 - Олимпирана обвивка на ОМГ камера облечена во каросерија
BWC003 - Мини полициска камера облечена во телото
Камера за носење на копче OMG, видео-рекордер активиран со движење (SPY045B)
WIFI Portable Wearable Security 12MP камера, 1296P, H.264, контрола на апликации (SPY084)
Камера поставена со глава
Нови
Некатегоризирано - Камера со кабел за тело
BWC071 - Дополнителна мини камера облечена во каросерија
BWC066 - Полициска камера за полициска камера за кацига за кацига
Безбедно куќиште на мини тело со шифрирање [со LCD екран] (BWC060)
BWA012 - Докинг станица за пристаништа 10 - Систем за управување со докази
Заклучи го клипот (BWA010)
Мини HD тело кое се носи на тело, 12MP OV2710 140 степен камера, H.264 MOV, 1080P, TF Макс 128G, Долготрајна работа (BWC053)
OMG Wifi Mini-чиста спортска камера за кациги за акција (BWC049)
Мини шпион камера - Скриена камера за пенкало со широк опсег 170 Широк аголен објектив (SPY018)
OMG достапна 4G камера облечена во каросерија (BWC047)
Паметни очила за носење на тело за очила (BWC042)
видеа
BWC040 - Достапна HD камера за носење на тело
Отстранлива батерија - Камера со кабел за тело (BWC037)
OMG 8 порта станица со дисплеј (BWC038)
Камери за пренаменета телесна камера - приклучни станици 8 (BWC036)
Камено тело - 3G, 4G, Wi-Fi, стриминг во живо, далечински управувач во живо, Bluetooth, мобилна апликација (IOS + Android), континуирано снимање 8hrs, контрола на слајд на допир. (BWC035)
Телефонска камера - Wifi каросерија за каросерија (BWC034)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650, вградена картичка за складирање (BWC033)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC031)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC030)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 170Degree широк агол, 128GB Макс чување, Тип на батерија што може да се отстрани (BWC028)
Облечена во камера за тело - чипсет на Ambarella A7LA50, широк агол на 170, 128GB Макс чување (BWC026)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650 (BWC025)
Облечена камера за тело - Две заменливи батерии 2500mAh (BWC024)
Надворешна SD-карта со кабел за тело (BWC021)
OMG 4G фото-фрлена камера (BWC012)
Отстранлива полициска камера со GPS облик на батерија со GPS батерија [140deg] (BWC006)
OMG 12 пристаништа за каросерија со каросерија на телото на пристаништата (BWC001)
Скриена мини шпионска видео камера (SPY006)
Скриена шпионска Pocket Pen камера (SPY009)
Копче камера (SPY031)
WIFI Пен камера DVR, P2P, IP, 1080P Видео рекордер, Контрола на апликации (SPY086)
WIFI состанок за снимање на пенкало, H.264,1080p, откривање на движење, SD картичка Макс 128G (SPY091)
Производи
Дигитален диктафон за снимање на глас и видео, видео 1080p, глас 512kbps, ротација на 180 Deg (SPY106)
Камено носено тело / управување со дигитални докази (BWC008)
Листа на работни места

Најнови вести