BWC010 - Мини полициско тело облечена во тело, 1296p, 170Deg, 12 часа, ноќна визија

BWC010 полициска камера облечена во телото 32MP HD 1296P полициска подложна камера за носење на видео камера DVR Безбедносна камера за видео рекордер со далечинска контрола

Опис:

BWC010 е најнапредната камера облечена во телото, изградена специјално за спроведување на законот. Се одликува со супер широк FOV од 170 степени. Со своите супер широки леќи со агол и 32 GB складирање, може да сними неколку часа снимки. Со притискање на едно копче, снимањето може да започне дури и кога камерата е исклучена. BWC010 има вградена батерија со висок капацитет од 4000mAh за повеќе од 9 часа снимање. Вградената ЛЦД ви овозможува да прегледувате видеа, фотографии или аудио записи во полето. Има 2 индикатори (LED светло и звук) за да се потврди старт / стоп на снимките и има вградено водни жигови што не можат да бидат нарушени.

Спецификација на производот

1. Ambarella A7LA50 чипсет 170-степен широк агол 128GB макс складирање, 12 + снимање со долги временски интервали
2. резолуција:
Видео резолуција: 2304 * 1296 на 30fps, 1920 * 1080 на 30fps, 1920 * 1080 на 30fps / 1280 * 720 на 60fps / 1280 * 720 на 30fps / 848 * 480 на 60fps на 16: 9
Резолуција на фотографии: 32M (7552×4248 16:9) (30M/23M/20M/18.5M16M/4M)
3. Ноќна визија: рачен / автоматско исклучување, 10 метри може да го препознае лицето.
4. водоотпорен: IP67, водоотпорен
5. Отпорност на удар: 3 метри слободен капка
6. Агол на објектив: Широк агол на 170 °
7. Прикажи: 2.0-инчен 4: екран во боја 3 FHD
8. Батерија: 3.7V 4000mAh
9. Животен век на батеријата: 720p: 11H, 1080p: 10H, режим на подготвеност: 12H
10. Вградена меморија:Стандарди: 32 GB (Факултативно: 64 GB / 128 GB)
11. Оперативен систем: Windows XP / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
12. Забрзано: 2/3/5/10/15/20 shooting pictures
13. Големината на телото: 77mm * 56mm * 31mm
14. Телесна тежина: 143g

Камера за тело BWC010 - 2

BWC010 - Мини-камера облечена во тело со мала големина - Погледнете во аголот 170 - Решенија за OMG

BWC010 - Мини-камера облечена во тело со мала големина - Далечински управувач - решенија OMG

Камера за тело BWC010 - 8

Камера за тело BWC010 - 9

BWC010 - Мини-камера облечена во тело со мала големина - 360 ротирачки - OMG решенија

BWC010 - Мини-камера облечена во тело со мала големина - Мастер структура - OMG решенија

спецификација:

Видео влез: Резолуција на резолуција на вградена камера за тело 2560X1080 1296P (ултра HD); Надворешна резолуција на камера 848 × 480 (VGA) (по избор)
Прикажи: 2.0 инчи 16: 9 TFT LCD 960 * 240
Леќи: Вграден Лен: 1296P Ultra HD;
Надворешен Лен: Широк агол на VGA 90degree
Аголно видно поле: 170 °
Резолуција на слики: 32 пратеник
Формат на мирна слика: JPEG
Индикатори за статусот: Звучен, визуелен и тревожен сигнал за старт / стоп на записот
Време на мирување: 24 часа (спречено)
Опсег на фокус: 0.3 ~
CMOS: 1 / 2.5 ″ CMOS сензор во боја
Големина на телото: 1.9 "X 1" X2.5 "/57.8mm×32.9mm×78mm (должина × ширина × висина)
Телесна тежина: 153g
Резолуција на сликата: Формат на датотека JPG до 3200 милиони пиксели камера
Видео реакција: Формат на видео: H.264 компресиран формат, 2560X1080 @ 30fps (1296P), 2304X1296 @ 30fps, 1920X1080 @ 30fps (1080p), 1920X1080 @ 45fps, 1280X720 @ 60fps, 1280X720 @ 30fps (720P), 848X480 @ 30fps (VGA)
Видео формат: MP4
Формат на аудио: wav
Аудио: Вграден микрофон / звучник
Батерија: Литиумска батерија со висок капацитет; 3.7V 4000mAh
Траење на батеријата: 500-часовно полнење од цел круг 3 часа на снимката 1296P 30fps 1 час = 5 GB; 1080P 30fps 1 час = 3.1 GB, 720P 30fps 1 час = 1.6 GB; 480P 30fps 1 час = 1.2 GB
Начин на чување: 32 GB –18 часа (HD); 64 GB - 36 ч. (HD);
Време на снимање (вистински тест): 9 ч. 40 мин. На 1296P (ултра HD), 10 ч. 40 мин. На 1080P (полн HD), 12 ч. 10 мин. На 720P (HD), 14 ч. На 480P (VGA)
Капацитет за складирање: 32 GB (Факултативно: 64 GB / 128 GB)
Меморија: Меморија на телото: 32М
Далечински управувач: 2.4G / Клучна функција за безжичен далечински управувач
PTT (по избор): Motorala GP328, EX600 или кориснички
GPS (по избор): Вграден
Воден жиг: ID на офицер и печат за датум и време вметнат на видео
Режим на експозиција: Автоматско изложување
IR ноќен поглед: Вградената инфрацрвена лесна ноќна фотографија и видео-поддршка, со моќност од 8 степени, можат да ги идентификуваат лицата во 8 метри (Автоматски IR Night Vision)
Земам: 64KHZ
Брзина на блендата / блендата: Електронски бленда / 1 / 2-1 / 2000
Преклопник за филтрирање: Преклоплив филтер за леќи, погоден за дневна, ноќна употреба
Балансот на белата боја: Автоматски
USB интерфејс: Мини USB интерфејс / USB 2.0 / POGO порт
Работна температура / хуманост: -30 до 55 степени Целзиусови / <90%
Оперативни Тековни: Моќност од околу 270mA, видеото е за 370mA, екраните за 230mA, 420mA IR се отвораат
водоотпорен: IP67

BWC010 Тело Поминато Камера Видео снимки


3818 Вкупно прегледи 11 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333 4466

Џакарта + 62 8113 80221


email: sales@omg-solutions.com
or
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

OMG Solutions Batam Office @ Harbourbay Ferry Terminal

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018 и 2019

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Тип на фото апарат


Категории на страници

4G камера во живо
Додатоци - фотоапарат облечена во каросерија
Написи - фотоапарат што се носи на тело
Надзор над спроведувањето на законот и доверливоста во Азија
Препознавајќи го приговорот кон камери обложени од тело од страна на работниците
Јавни верувања на фотоапаратот што се носи на тело
Технолошка иновација со камера што е во облик на тело, низ годините
Зошто фотоапаратите кои помагаат во телото помагаат во управувањето со законите?
Влијанија врз безбедносните страници со помош на камери кои се во облик на тело
Недостатоци на камерата што се носи на тело од страна на полициски службеници
Привилегии за користење полициска камера облечена во тело
Камерата што се носи на тело можеби не е последната пресуда
Телефонска камера: Тактики што ќе помогнат во болниците
Воведување на препознавање на лицето на фотоапаратите кои се носат на телото
Точки што треба да се забележат пред набавката на фотоапаратот облечен во каросерија
Владина заштита на мрежата со помош на камера што се носи во тело
Користете камери за каросерија за да се обезбеди безбедност на вработените по индустрија
Воведување на шеми и учење за фотоапаратот што е во облик на тело
Недостатоци на полициските службеници користејќи камера што се носи во каросерија
Причини Снимката што се носи во кампот не може да ги расчисти работите
Постапки за користење на камери што се во облик на тело
Камерата што е во облик на тело ставена во употреба во здравствени установи
Камерите облечени во полициското тело се очекува да го одликуваат признавањето на лицето
Избор на соодветна камера обложена на тело
Безбедни техники што ги користи владата за да ја заштити платформата со камера што е во облик на тело
Придобивки од камери за тело од страна на индустријата
Спроведување програма и часови за фото-фотоапарат
Подигање на загриженост за безбедност и приватност во врска со камерата што се носи во полиција
Телото-облечена камера не може да ги реши сите ситуации
Методи на употреба на камери во тело
Предности на камерата што се носи во тело во болниците
Промовирање на препознавање на лице за службеници за спроведување на законот Камера за тело
Одлучување за правилна камера обложена на тело
Методи што Владата може да ги користи за да ја заштити мрежата за камера што е во облик на тело
Комунална употреба на камери што се носат со каросерија по индустрија
Наметнувачка шема за фотоапарат и тело научена лекција
Зголемување на безбедносните проблеми и доверливоста Обновувајќи ја камерата облечена во полициското тело
Зошто снимките од кампот можеби не се јасни работите
Упатства за употреба на камери обложени со каросерија
Употреба на фотоапаратот користен во здравствени установи
Препознавањето на лицето е приближно до полициските фотоапарати облечени во телото
Избор на соодветна камера што се носи на тело
Безбедна мрежа за кабина со тело за владата
Употреба на камери обложени по тело од страна на индустријата
Спроведување на препораки и научени лекции од програмата за камера кои се во облик на тело
Камерите облечени во полициското тело подигнуваат проблеми во врска со безбедноста и приватноста
Како камката облечена во телото на полициските службеници влијае врз приватноста во Азија
Вработените се грижат за користењето на фотоапаратот што е во облик на тело
Резидентниот увид на камери кои се во облик на тело
Подемот на технологијата на фотоапаратот кој е во облик на тело
Потенцијални придобивки од камерата облечена во телото за спроведување на законот
Безбедносно претпријатие - Колку се ефектите камерите облечени во полициското тело
И покрај ограничувањата, полициските камери за тело се сè уште популарни
Камери за носење на тело
BWC095-WF - WIFI GPS камера во живо за струјно тело (отстранлива батерија)
BWC094 - Достапна мини камера облечена во каросерија (отстранлива SD картичка)
BWC089 - 16 долги часови лесни лесни полициски тела на полициското тело (широк агол 170-степен)
BWC090 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (широк агол 170-степен 12 работни часа)
BWC083 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (водоотпорен, широк агол 130-степен, 12 работни часа, 1080p HD)
BWC081 - Ултра мини WIFI полициско тело облечена во тело (140 степени + ноќна визија)
BWC075 - OMG Светски најмала мини полициска камера облечена во тело
BWC074 - Мини-лесна камера за носење телесна тежина со супер видео компресија - 20-25 часа за 32GB [Без LCD екран]
BWC058 - Mini OMG фото-фрлена кабина за тело - Супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB
BWC061 - Долги часови на OMG [16 часа] Камера со кабел за тело за снимање
BWC055 - Отстранлива камера за микро камиони со каросерија од SD-картичка
Лесна телесна тежина WIFI тело за превземање на камери, видео 1728 * 1296 30fps, H.264, 940NM Nightvision (BWC052)
BWC041 - ОМГ камера облечена во каросерија
Mini OMG камера облечена во каросерија, 2K видео (SPY195)
BWC010 - Мини полициско тело облечена во тело, 1296p, 170Deg, 12 часа, ноќна визија
BWC004 - Олимпирана обвивка на ОМГ камера облечена во каросерија
BWC003 - Мини полициска камера облечена во телото
Камера за носење на копче OMG, видео-рекордер активиран со движење (SPY045B)
WIFI Portable Wearable Security 12MP камера, 1296P, H.264, контрола на апликации (SPY084)
Камера поставена со глава
Нови
Некатегоризирано - Камера со кабел за тело
BWC071 - Дополнителна мини камера облечена во каросерија
BWC066 - Полициска камера за полициска камера за кацига за кацига
Безбедно куќиште на мини тело со шифрирање [со LCD екран] (BWC060)
BWA012 - Докинг станица за пристаништа 10 - Систем за управување со докази
Заклучи го клипот (BWA010)
Мини HD тело кое се носи на тело, 12MP OV2710 140 степен камера, H.264 MOV, 1080P, TF Макс 128G, Долготрајна работа (BWC053)
OMG Wifi Mini-чиста спортска камера за кациги за акција (BWC049)
Мини шпион камера - Скриена камера за пенкало со широк опсег 170 Широк аголен објектив (SPY018)
OMG достапна 4G камера облечена во каросерија (BWC047)
Паметни очила за носење на тело за очила (BWC042)
видеа
BWC040 - Достапна HD камера за носење на тело
Отстранлива батерија - Камера со кабел за тело (BWC037)
OMG 8 порта станица со дисплеј (BWC038)
Камери за пренаменета телесна камера - приклучни станици 8 (BWC036)
Камено тело - 3G, 4G, Wi-Fi, стриминг во живо, далечински управувач во живо, Bluetooth, мобилна апликација (IOS + Android), континуирано снимање 8hrs, контрола на слајд на допир. (BWC035)
Телефонска камера - Wifi каросерија за каросерија (BWC034)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650, вградена картичка за складирање (BWC033)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC031)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC030)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 170Degree широк агол, 128GB Макс чување, Тип на батерија што може да се отстрани (BWC028)
Облечена во камера за тело - чипсет на Ambarella A7LA50, широк агол на 170, 128GB Макс чување (BWC026)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650 (BWC025)
Облечена камера за тело - Две заменливи батерии 2500mAh (BWC024)
Надворешна SD-карта со кабел за тело (BWC021)
OMG 4G фото-фрлена камера (BWC012)
Отстранлива полициска камера со GPS облик на батерија со GPS батерија [140deg] (BWC006)
OMG 12 пристаништа за каросерија со каросерија на телото на пристаништата (BWC001)
Скриена мини шпионска видео камера (SPY006)
Скриена шпионска Pocket Pen камера (SPY009)
Копче камера (SPY031)
WIFI Пен камера DVR, P2P, IP, 1080P Видео рекордер, Контрола на апликации (SPY086)
WIFI состанок за снимање на пенкало, H.264,1080p, откривање на движење, SD картичка Макс 128G (SPY091)
Производи
Дигитален диктафон за снимање на глас и видео, видео 1080p, глас 512kbps, ротација на 180 Deg (SPY106)
Камено носено тело / управување со дигитални докази (BWC008)
Листа на работни места

Најнови вести