BWC061 - Долги часови на OMG [16 часа] Камера со кабел за тело за снимање

BWC061 - Долги часови OMG [16 ч.] Камера со сноп на тело за снимање

BWC061 - Долги часови на OMG [16 ч.] Камера со кабел на тело за снимање - различен поглед

BWC061 - Долги часови на OMG [16 ч.] Камера со кабел на тело за снимање - карактеристики

Опис на производот

 • Амбарела A7 чипсет
 • CMOS сензор
 • 36 мегапиксели, 2304 * 1296P HD снимање
 • 6000mAh полнење на батеријата на литиум, постојано снимање за 14 часа на 1080P, 14 часа и 30 минути на 720P, времето на чекање е 18 часа, а времето на полнење е <8 часа
 • Леќи со широк опсег 140 степени
 • IP66, прилагодлив на различни околини
 • Пад од 2.5 метри
 • Под условите на Мет, Вклучете ја IR светлината може постојано да се снима видео во тек на 8 часа
 • 1-16x дигитален зум
 • Вграден HD 2.0 инчен дисплеј, дијагонален> 52 mm
 • Супер инфрацрвена, има 10 инфрацрвени светла, може да го видите човечкото лице во рок од 8 метри и од прегледот на телото во рок од 12 метри
 • Функција за откривање на движење
 • Функција за итни случаи на алармот, долго притиснете го копчето за тревога за активирање на алармот за звук

Камено тело - апликација

BWC004 - Олимпирана обвивка за ОМГ, обвиткана со каросерија на телото на полицијата - Апликации

Камено тело - IP ноќно видување

BWC061 - Долги часови на OMG [16 ч.] Камера со сноп на тело за снимање - Главна слика - IR 140 степен

Јасни леќи ULTRA - 36 мегапиксели

BWC061 - Долги часови OMG [16 ч.] Камера со сноп на тело за снимање - 18 часа во мирување - 36 мегапиксели

Долг час траење на батеријата - континуирано 16 часа снимање 18 часа во мирување

BWC061 - Долги часови на OMG [16 ч.] Камера со сноп на тело за снимање - 18 часа во мирување

Технички параметри

Содржина
Систем Оперативни Амбарела A7 чипсет
Камера 140 º
Складирање 16G / 32G / 64G / 128G
Дигитални 16 пати (Максималната резолуција не може да се фокусира)
Компатибилен Систем Windows (98 / 2000 / ME / XP / 7 / 8 / 10), Забелешка: Win 8 / 10 треба да го поставите деактивираниот дигитален потпис
Екран 2.0 инчен HD екран, дијагонала≥51mm
репродукција Поддршка (репродукција на видео / фото / аудио датотека на страницата)
Движење детекција Поддршка (објект на екранот се движи и автоматски го отвора видео режимот)
Глас поддршка
Режим на автомобил Поддршка (Може да се користи како рекордер за возење кога е опремен со специјален сад за вакуум)
Аларм функција Поддршка (Долго притиснете го копчето за мени може да го активира алармот и блицот)
Видео Видео MOV / MP4 / AVI
резолуцијата 2560 × 1080 / 30P 2304 × 1296 / 30P 1920 × 1080 / 30P 1280 × 720 60P / 30P 848X480 60P / 30P
Видео За да го вклучите рекордерот и видеото кога е исклучено.
Циркулира рекорд Поддршка (Кога меморијата е полна, системот автоматски го брише претходното видео и продолжува со снимање.)
Брзо напред / обратна 1-128 пати брзо напред и назад.
Пред / пост- снимање Поддршка (Пред-снимање за 26 секунди за време на стандардно

резолуција и пост-снимање.)

Камера слика JPEG
Камера 36M (8000X4500), 33M (7696X4329), 16M (4608 × 3456)
снимање Аудио WAV
снимање Поддржат посебно снимање, двоен звук доказ звук.
Инфрацрвен Инфрацрвен може да го види човечкото лице во рамките на 10 метри и преглед на телото

во рамките на 15 метри

Инфрацрвен Рачно / автоматско префрлување
Батерија капацитет Литиумска батерија на полнење од 6000mAh
полнење ≦ 8 часа
Време на снимање Кога е целосно наполнета, може да се снима за 14 часа со 1080P

резолуција ако инфрацрвеното поле се исклучи, и 5 часови и 40 минути ако инфрацрвеното вклучување.

Надворешна структура Тежина 182g + 15g (уред + клип)
големина 83 × 58.5x35mm
заштита IP66
Отпор 2.5meters
Оперативни -30 ℃ ~ 55 ℃
Интерфејс USB 2.0


3978 Вкупно прегледи 17 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333 4466

Џакарта + 62 8113 80221


email: sales@omg-solutions.com
or
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

OMG Solutions Batam Office @ Harbourbay Ferry Terminal

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018 и 2019

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Тип на фото апарат


Категории на страници

4G камера во живо
Додатоци - фотоапарат облечена во каросерија
Написи - фотоапарат што се носи на тело
Надзор над спроведувањето на законот и доверливоста во Азија
Препознавајќи го приговорот кон камери обложени од тело од страна на работниците
Јавни верувања на фотоапаратот што се носи на тело
Технолошка иновација со камера што е во облик на тело, низ годините
Зошто фотоапаратите кои помагаат во телото помагаат во управувањето со законите?
Влијанија врз безбедносните страници со помош на камери кои се во облик на тело
Недостатоци на камерата што се носи на тело од страна на полициски службеници
Привилегии за користење полициска камера облечена во тело
Камерата што се носи на тело можеби не е последната пресуда
Телефонска камера: Тактики што ќе помогнат во болниците
Воведување на препознавање на лицето на фотоапаратите кои се носат на телото
Точки што треба да се забележат пред набавката на фотоапаратот облечен во каросерија
Владина заштита на мрежата со помош на камера што се носи во тело
Користете камери за каросерија за да се обезбеди безбедност на вработените по индустрија
Воведување на шеми и учење за фотоапаратот што е во облик на тело
Недостатоци на полициските службеници користејќи камера што се носи во каросерија
Причини Снимката што се носи во кампот не може да ги расчисти работите
Постапки за користење на камери што се во облик на тело
Камерата што е во облик на тело ставена во употреба во здравствени установи
Камерите облечени во полициското тело се очекува да го одликуваат признавањето на лицето
Избор на соодветна камера обложена на тело
Безбедни техники што ги користи владата за да ја заштити платформата со камера што е во облик на тело
Придобивки од камери за тело од страна на индустријата
Спроведување програма и часови за фото-фотоапарат
Подигање на загриженост за безбедност и приватност во врска со камерата што се носи во полиција
Телото-облечена камера не може да ги реши сите ситуации
Методи на употреба на камери во тело
Предности на камерата што се носи во тело во болниците
Промовирање на препознавање на лице за службеници за спроведување на законот Камера за тело
Одлучување за правилна камера обложена на тело
Методи што Владата може да ги користи за да ја заштити мрежата за камера што е во облик на тело
Комунална употреба на камери што се носат со каросерија по индустрија
Наметнувачка шема за фотоапарат и тело научена лекција
Зголемување на безбедносните проблеми и доверливоста Обновувајќи ја камерата облечена во полициското тело
Зошто снимките од кампот можеби не се јасни работите
Упатства за употреба на камери обложени со каросерија
Употреба на фотоапаратот користен во здравствени установи
Препознавањето на лицето е приближно до полициските фотоапарати облечени во телото
Избор на соодветна камера што се носи на тело
Безбедна мрежа за кабина со тело за владата
Употреба на камери обложени по тело од страна на индустријата
Спроведување на препораки и научени лекции од програмата за камера кои се во облик на тело
Камерите облечени во полициското тело подигнуваат проблеми во врска со безбедноста и приватноста
Како камката облечена во телото на полициските службеници влијае врз приватноста во Азија
Вработените се грижат за користењето на фотоапаратот што е во облик на тело
Резидентниот увид на камери кои се во облик на тело
Подемот на технологијата на фотоапаратот кој е во облик на тело
Потенцијални придобивки од камерата облечена во телото за спроведување на законот
Безбедносно претпријатие - Колку се ефектите камерите облечени во полициското тело
И покрај ограничувањата, полициските камери за тело се сè уште популарни
Камери за носење на тело
BWC095-WF - WIFI GPS камера во живо за струјно тело (отстранлива батерија)
BWC094 - Достапна мини камера облечена во каросерија (отстранлива SD картичка)
BWC089 - 16 долги часови лесни лесни полициски тела на полициското тело (широк агол 170-степен)
BWC090 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (широк агол 170-степен 12 работни часа)
BWC083 - полиња со мала тежина на полицијата облечена во безбедносните стражари (водоотпорен, широк агол 130-степен, 12 работни часа, 1080p HD)
BWC081 - Ултра мини WIFI полициско тело облечена во тело (140 степени + ноќна визија)
BWC075 - OMG Светски најмала мини полициска камера облечена во тело
BWC074 - Мини-лесна камера за носење телесна тежина со супер видео компресија - 20-25 часа за 32GB [Без LCD екран]
BWC058 - Mini OMG фото-фрлена кабина за тело - Супер видео компресија - 20-25 часа за 32 GB
BWC061 - Долги часови на OMG [16 часа] Камера со кабел за тело за снимање
BWC055 - Отстранлива камера за микро камиони со каросерија од SD-картичка
Лесна телесна тежина WIFI тело за превземање на камери, видео 1728 * 1296 30fps, H.264, 940NM Nightvision (BWC052)
BWC041 - ОМГ камера облечена во каросерија
Mini OMG камера облечена во каросерија, 2K видео (SPY195)
BWC010 - Мини полициско тело облечена во тело, 1296p, 170Deg, 12 часа, ноќна визија
BWC004 - Олимпирана обвивка на ОМГ камера облечена во каросерија
BWC003 - Мини полициска камера облечена во телото
Камера за носење на копче OMG, видео-рекордер активиран со движење (SPY045B)
WIFI Portable Wearable Security 12MP камера, 1296P, H.264, контрола на апликации (SPY084)
Камера поставена со глава
Нови
Некатегоризирано - Камера со кабел за тело
BWC071 - Дополнителна мини камера облечена во каросерија
BWC066 - Полициска камера за полициска камера за кацига за кацига
Безбедно куќиште на мини тело со шифрирање [со LCD екран] (BWC060)
BWA012 - Докинг станица за пристаништа 10 - Систем за управување со докази
Заклучи го клипот (BWA010)
Мини HD тело кое се носи на тело, 12MP OV2710 140 степен камера, H.264 MOV, 1080P, TF Макс 128G, Долготрајна работа (BWC053)
OMG Wifi Mini-чиста спортска камера за кациги за акција (BWC049)
Мини шпион камера - Скриена камера за пенкало со широк опсег 170 Широк аголен објектив (SPY018)
OMG достапна 4G камера облечена во каросерија (BWC047)
Паметни очила за носење на тело за очила (BWC042)
видеа
BWC040 - Достапна HD камера за носење на тело
Отстранлива батерија - Камера со кабел за тело (BWC037)
OMG 8 порта станица со дисплеј (BWC038)
Камери за пренаменета телесна камера - приклучни станици 8 (BWC036)
Камено тело - 3G, 4G, Wi-Fi, стриминг во живо, далечински управувач во живо, Bluetooth, мобилна апликација (IOS + Android), континуирано снимање 8hrs, контрола на слајд на допир. (BWC035)
Телефонска камера - Wifi каросерија за каросерија (BWC034)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650, вградена картичка за складирање (BWC033)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC031)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 140Degree широк агол, 128GB Макс чување, вграден GPS (BWC030)
Телефонска камера - Ambarella A7LA50 чипсет, 170Degree широк агол, 128GB Макс чување, Тип на батерија што може да се отстрани (BWC028)
Облечена во камера за тело - чипсет на Ambarella A7LA50, широк агол на 170, 128GB Макс чување (BWC026)
Носена камера за тело - чипсет Novatek 96650 (BWC025)
Облечена камера за тело - Две заменливи батерии 2500mAh (BWC024)
Надворешна SD-карта со кабел за тело (BWC021)
OMG 4G фото-фрлена камера (BWC012)
Отстранлива полициска камера со GPS облик на батерија со GPS батерија [140deg] (BWC006)
OMG 12 пристаништа за каросерија со каросерија на телото на пристаништата (BWC001)
Скриена мини шпионска видео камера (SPY006)
Скриена шпионска Pocket Pen камера (SPY009)
Копче камера (SPY031)
WIFI Пен камера DVR, P2P, IP, 1080P Видео рекордер, Контрола на апликации (SPY086)
WIFI состанок за снимање на пенкало, H.264,1080p, откривање на движење, SD картичка Макс 128G (SPY091)
Производи
Дигитален диктафон за снимање на глас и видео, видео 1080p, глас 512kbps, ротација на 180 Deg (SPY106)
Камено носено тело / управување со дигитални докази (BWC008)
Листа на работни места

Најнови вести