SPY008 - Скриена шпионска видео камера со пенкало OMG

NexGadget шпионско пенкало и скриена камера за снимање

 • Wo режими: режимот 1 ви овозможува слободно фотографирање и снимање звуци лесно да го зачувате на SD картичката, префрлете се на режим 2 за снимање на видео и зачувајте на SD картичка. Погледнете ги сите ваши датотеки лесно на оваа картичка, користете читач на картички или само внесете го пенкалото на вашиот компјутер.
 • Нема софтвер: ова шпионско перо е и компјутер и Mac компатибилен. Датумските марки можат да се додадат како референтни точки на сите снимки или слики, така што организирањето на вашите податоци е бриз. Нашата камера за шпионски пенкало е направена да се придржува до највисоките производни стандарди.
 • Висока резолуција за фото и видео: Full HD 1920x1080p за ВИДЕО & 2560x 1920p за ФОТО. Објектив со Full HD 9712, мега пиксели 8, хардверот достигнува целосен HD стандард. Само еден клик и едно притиснување на копче ви овозможува веднаш да започнете / запрете снимањето на видеото.
 • Батерија: Нашата вградена, 100% полнење, литиумска батерија со голем капацитет (DC-5v) го надминува секое друго пенкало за снимање. СНИМАЈТЕ Дури и кога сте надвор од собата.

ОПИС:

 • Ова е апсолутно извонредно пенкало. Да, не само што се користи за пишување, туку и вграден DVR (дигитален видео рекордер) со HD камера што може да се користи за снимање / генерирање фотографии и видео со висока резолуција. Тоа е навистина најкул пенкало за фотоапарат што е гениј за следење и снимање на секоја ситуација или само како убав подарок.

ШТО ИМА ВО ПАКЕТОТ?

 • Шпион камера перо снимање HD 1080p HD
 • USB продолжен кабел за полнење / податоци
 • Рачен

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • Ракувајте го рачно во режим на подготвеност за да можете да снимате дури и ако не сте таму
 • Обезбедува 60 - 90 минути на функцијата за дигитално снимање.
 • Меморија: Ex-слот за поддршка за micro SD / TF мемориска картичка до 32GB
 • Употребете ги за фотографии, видео или како пренослив флеш мемориски уред.
 • Вклучува USB продолжен кабел за полнење / податоци.
 • USB тип: USB стандардна порта.
 • Систем за поддршка: Поддржете WINDOWS98 / 98SE / ME / 20000XP / MAC OS / LINUX и автоматски разликувате оперативен систем, инсталирајте пропорционален уред, не треба рачно да се инсталирате (Освен WINDOWS98).

SPY008 - Снимка за камера од пенкало

5308 Вкупно прегледи 3 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 188.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести