EA061 - Безжичен алармен систем за сензор за движење

EA061 - Безжичен алармен систем на сензор за движење - Главна страница

OMG EA061 систем за безжичен монитор и систем на сензори за движење им нуди на старателите голема вредност и флексибилност во безжичното следење. Безжичниот сензор за движење комуницира директно со безжичниот монитор за економија. Не се потребни други уреди. Поставувањето е брзо и лесно. Може да додадете повеќе безжични сензори за движење, безжични копчиња за повик на медицинска сестра, безжични столици или сензори за кревети - вкупно до шест. Може да се монтирате со обезбедена лента за монтирање или завртки. Монтирање на кревет: монтирајте го сензорот за движење 6 ”до 8” од работ на креветот на ниво на подот. Над монтажа на вратата: Свртете го сензорот за движење надолу, така што е свртен кон подот. Со монтирање на сензорот за движење над вратата, можете да следите кога некој ќе ја напушти просторијата.

  • Системот доаѓа со 1 економичен безжичен монитор и 1 сензор за движење со држач за вртење за специфично сензори за движење во областа. Лесно да се следат саканите да излегуваат од кревет или да ја напуштат просторијата. Може да се користи над или по вратите или веднаш до креветот.
  • Мониторот користи три батерии „C“ и има димензии 5.25 ″ x 4 ″ x 1. Сензорот за движење користи три батерии „АА“ и има димензии 3.5 ″ x 3.5 ″ x 1.5. (Не се вклучени батерии)
  • Мониторот има прилагодлив волумен (Здраво / Ло / Мед).
  • Мониторот може да се прошири - може да управува до 6 безжични компоненти.

EA061 - Безжичен алармен систем на сензор за движење - Поддржува сензор за движење за поддршка 6

7937 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести