SPY030 - скриена камера на OMG ламба

Скриена камера со ламби

  • СУПЕР СИГУРЕН АГЛЕД: Панорамски агол на гледање од 360 степени со леќи со очила од 1/3 ”, без слепи места, видете ја целата просторија со неверојатен HD видео квалитет во текот на денот или во текот на ноќта (со ноќно гледање). 960P HD формат на видео: 1280 × 1024 (1.3MP) резолуција со вистинска боја според формат на компресија H.264.
  • ДЕТЕКЦИЈА НА ДВИЖЕЊЕ: Информирајте се за секое движење во вашата куќа преку е-пошта, FTP или чувајте ги сигналите на Micro SD. Сензорите за откривање на движење го „чувствуваат“ кога нешто се движи во просторијата и веднаш ќе ве известат. Совршен за надзор
  • НОЌНА ВИЗИЈА И ДВОМАШЕН АУДИО: Ноќен вид до 16 стапки - никогаш не пропуштајте момент, ден или ноќ, со видливост до 16 стапки во целосна темнина. Комуницирајте со семејството, пријателите и вашите миленици на мобилни уреди. Зборувајте со камера или слушајте камера, нема растојание за комуникација со никого.
  • Едноставен и лесен мобилен Wi-Fi ПОСТАВУВАЊЕ: Брзо поставување Wi-Fi преку IOS или Android Smartphone со помош на испорачаниот APP. Далечен пристап до камерата на паметни телефони преку IOS или Android паметен телефон со помош на испорачана апликација.
  • НАПРЕДНО ВИДЕО СНИМАЊЕ: Снимајте, чувајте и прегледувајте снимки со помош на Micro SD картичка (до 128G) (Забелешка: TF картичката не е вклучена) и управувајте директно од вашиот мобилен уред. Сликите за предупредување ќе бидат зачувани на SD-картичката и ќе можете да ги репродуцирате видеата на вашиот телефон. Белешка: Репродукцијата преку локална microSD картичка преку APP, не може да чита микро SD картичка преку компјутер.

Ламба Скриена камера - 2 Ламба Скриена камера - 3 Ламба Скриена камера - 4 Ламба Скриена камера - 5

Опис на производот

Карактеристики на производот

резолуција: 1280X920P (1.3MP)
Напојување: AC100-240V
Порт за напојување: E27 / E26 порта
Вграден објектив: 1.44mm, леќа со 360 ° фишинг
Агол на гледање: 360 °
Аудио: Двонасочна спојка
Сензор: SONY CMOS IMX238LQJ
Работна температура: -5-40 ℃
Стапка на видео-рамка: Максимална рамка за 25
Леќи: PUWELL рибино леќа L013F1222MP3IR
Аудио влез и излез: Влез: Вграден микрофон; излез: вграден звучник
IR: Прекинувач за сензор за фото резистор, LED светла за ноќно гледање 10 метри, (изборно IR-CUT автоматско префрлување)
Локално складирање: TF картичка, максимална поддршка 128G
Аларм: Мобилен клиент притиснете Слики за екрани
Барање за поврзување: WiFi / Showmo Облак сметка / Поддршка IOS 8.0 или Андроид 4.0 над телефон или таблета

Пакет вклучува:
1 X LED светло WIFI камера
1 X Упатство
1 X Проширена E27 завртка

информација за продуктот

SPY030 - Снимка за скриена камера со сијалица

 

4921 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 248.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести