EA020 - Безжичен сигнал за сензори за движење OMG - Систем за аларми за дома - 168 американски долари

EA020 - Безжичен сигнал за сензори за движење OMG - Систем за аларми за почеток - Преглед на главната страница

 

 

Лесно да се користи предупредување за нега на работникот!

Нема бучава во собата!

Алармот за излегување на сензорот за движење на тивок жител ги елиминира бучавата во кревет или во собата, што може да биде претерано за жителите, наместо само да го предупреди лицето преку пејџер.

Негувател предупредени од пејџер

Паметниот негувател EA020 негувателски страници со аларм за сензор за движење за стари лица го предупредува негувателот за активноста на жителот преку пејџер кога жител е пред да стане од кревет, стол или да ја напушти просторијата.

Ставете го таму каде што ви е потребно

Напојувани од (3) AA батерии (не се вклучени) или опционален адаптер за наизменична струја, алармот за движење на сензорот за движење може да се стави до креветот или на вратата. Кога полето на сензорот детектира движење, пејџерот е активиран - известување на лицето што го посетува.

карактеристики:

  • Тивко - нема алармантни монитори
  • Лесно се поставува - вметнува батерии и е подготвена за употреба
  • Pocket пејџер - Лесен за носење
  • Алармот за движење на сензорот може да се постави преку кревет или врата за да се следат активностите на жителите

 

5064 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести