GPS043D - приврзок за следење GPS / приврзок за клучеви за стари лица со деменција

GPS043D - приврзок за GPS Tracker - приврзок за клучеви за стари лица со деменција

 

 

GPS043D - другар за приврзоци за ГПС за деца со аутизам со посебни потреби - Брзо копче за СОС

спецификација

големина:  56 42 * * 18mm
Тежина:  49g
Боја: Црна
Копче: Едно копче (копче за напојување / копче СОС)
Батерија: 900mAh
SIM картичка: 1pcs
Водоотпорен одделение:  IP67
I / O пристаниште: Полнење на магнетно вшмукување
Оперативен систем за поддршка: Поддршка 2.3 и над системот Android, IOS 5.0 и погоре
Функција за повик: Двонасочен разговор / СОС повик / бела листа / не го вознемируваат режимот
Јазична поддршка: Англиски, многу други јазици
Позиционирање GPS + WIFI + LBS позиционирање: Поддршка за AGPS Позиционирање за лансирање на 26 секунди
Управување со електрична енергија: Ултра ниско управување со потрошувачката на енергија, интелигентно застој
Еден клучен СОС: Притиснете го копчето SOS, автоматскиот број за бирање
Паметна гео-ограда: Може автоматски да се аларми кога е во / надвор од опсегот
Историски пат: Може да провери историски пат од три месеци
Безжична надградба: Далечински надградба на софтвер, одржување на далечинско дебагирање, параметри за далечинско поставување
чип: 9820E
Во странство верзија на фреквенцискиот опсег: LTE FDD: B1 B2 B3 B4 B5 B7 B20 WCDMA: Band 1 \ 2 \ 5 \ GSM: Band 2 \ 3 \ 5 \
Начин на чување: 256M + 512M
GPS сигнал: L1,1575.42MHz C / A
Број на GPS канал: 22 канали
GPS чипот прима чувствителност: Чувствителност за следење : -165dBm sensitivity чувствителност на фаќање : -148dBm
GPS точноста на локацијата: 5-15m
Позиционирање во затворен простор на WIFI: 20-100m
Точност на локацијата на LBS: 100-1000m
Работна температура: -20 70 ℃ ~
Работна влажност: 5% до 95% не-спојлив
Тест и сертификација: CE сертификација
GPS антена: Високо чувствителна керамика активна антена
GSM антена: Радијална антена
Г-сензор: поддршка
MIC: поддршка

 

7506 Вкупно прегледи 4 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести