SPY043 - OMG пренослива скриена камера за шпионирање со вистинско шише со вода

Преносна вистинска шише со вода Скриена шпионска камера

 • Оваа преносна 2017P шпионска скриена камера со шише со вода од 1080 година може да направи аудио и видео снимање во реално време; Лесно е да го поврзете со вашиот компјутер за да видите каква камера сними
 • Со супер HD скриена камера, решението е: 1920 * 1080 со 30fps; Оваа скриена шпионска камера во целина сака нормално сино шише, и можете да го користите како вистинско шише, исто така, можете да снимате видеа, овој дизајн е идеален за секоја прилика
 • Оваа скриена камера има два начина на снимање. Режим за откривање на движење: Внесете режим на подготвеност, и притиснете го дното, Започнете со снимање, а потоа продолжете да го притискате дното двапати, ќе започне откривање на движење. Снимање цело време: Нема да треба двапати да го притискате дното на напојувањето. Снимањето со јамка автоматски ги пребришува најстарите датотеки ако меморијата се полни. Никогаш нема да пропуштите нешто дури и ако меморијата се наполни
 • Ова е вистинско шише за вода, тоа е преносливо за да го однесете до каде и да одите. Кога сте во собата за состаноци, можете да ги запишете вашите лекции и другото среќно време со соучениците; Кога патувате насекаде или посетувате секаков вид на состанокот, тоа е нормален изглед за да можете да го користите во затворено или на отворено
 • Вклучена е подвижна картичка од 8 GB (класа 10), има поддршка од 400mAh батерија, продолжувате да снимате околу 180 минути, снимањето со јамка автоматски ги пребришува најстарите датотеки, ако меморијата се полни. Никогаш нема да пропуштите нешто дури и ако меморијата се наполни. 

спецификации

 • Контролен чип: Generalplus 1247
 • Налепници Материјал: 157g обложена хартија (10 парчиња)
 • Модел на објектив: Г.Ч. 1024
 • Капацитет на батеријата: 400mah Чиста кобалт
 • Материјал на шише: Увезена храна за ПЕТ храна
 • Материјал за вбризгување: ABS проѕирен
 • Видео резолуција: 1920 * 1080P AVI
 • Поддршка за TF картичка: до 64GB
 • Работниот век: До околу 180 минути кога полнење целосно.
 • Поставете го времето: Создадете датотека со име „time.txt“
 • Полнење: 5V полнач
 • Мало кутија: 230*120*75mm/ 9*4.7*3 in
 • Тежина: 0.55lb

Пренослив вистински шише со вода Скриена шпион камера - 2 Пренослив вистински шише со вода Скриена шпион камера - 3 Пренослив вистински шише со вода Скриена шпион камера - 4 Пренослив вистински шише со вода Скриена шпион камера - 5 Пренослив вистински шише со вода Скриена шпион камера - 6

Пренослив вистински шише со вода Скриена шпион камера - 7

1080P Скриена касета за вода со камера со детекција на движење

Овој 2017 нов вид на Скриена камера за шишиња со вода е направен со добар квалитет. Најголемата мемориска картичка за подршка е Micro SD 64GB и има 400mAh за вас. Продолжете со снимање за околу 3 часови. Ако ја активирате детекцијата на движење со движење, ќе снима кога има подвижно тело, ќе заштеди повеќе време за снимање за вас.

Користете за затворен простор

(1) Оваа скриена камера со вистинско шише со вода ќе го следи и обезбедува внатре. Како што се: Вашиот дом, канцелариски простор, магацини, мала продавница, бар, салони за сервисирање, сервисни клупи, складишта, лоби, автомобили и сл.
(2) Внимавајте на состанокот во евидентирани сите бизнис настани што ги сакате.
(3) ги открива криминалните активности, како што се: кражба, лобирање и вандализам.
(4) Снимање на среќно време со вашето семејство.

Користи за отворено

(1) Без Wi-Fi, исто така можете да ја снимате вашата сцена за патување во свадба или други смешни настани на отворено.
(2) Снимање на вашата лекција или соученици на отворено.

Како да го користам

Прво, притиснете ги дното на моќноста 2 секунди на телото на шишето, а жолтото индикаторско светло ќе светне стабилно, а потоа ќе влезе во режим на подготвеност
Второ, ако сакате да снимате цело време, само притиснете го едното дно, а жолтото светло ќе трепка 3 пати и ќе се исклучи, има Започни снимање, Кога сакате да престанете да снимате, само притиснете го дното едно време, и ќе влезе во режим на подготвеност.
Трето, ако сакате да ја отворите Motion Detecting Motion, Отворете ја камерата Нека влезе во режим на подготвеност, а потоа притиснете го дното на дното двапати, жолта индикаторска ламба ќе трепка пет пати и ќе започне евиденција, кога има подвижно тело.

Како да поставите видео време

Користете ја USB-то, поврзете ја камерата со вашиот компјутер и креирајте „Time.txt“ и чувајте ја во SD-картичката, внесете го времето во TXT, На пример: 2017-05-18 23:59:59, па повлечете надолу од компјутерот, рестартирајте ја камерата, па можете да снимате видеа со време.

совети

1. Бидејќи долго време транспортирате, подобро е да ја полните батеријата пред употреба.
2. needе требаат околу два часа за да ја полните батеријата, кога е целосно наполнета, таа автоматски ќе престане да се полни.
3. Оваа скриена шпионска камера со шише со вода не треба да поврзува WiFi, пиење за вас на кое било место, прилагодете се на луѓе како што снимате и сакате да чувате скапоцена меморија и друга цел за снимање.

 

информација за продуктот

 SPY043 - Преносна снимка од фотоапаратот за вистинско фрлање вода

5099 Вкупно прегледи 7 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 178.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести