EA027 - Преносен личен SOS аларм со GPS локација за жени / деца и стари лица, не е потребна SIM картичка

Опис на производот

1. Самостојно користен, алармот може да произведе висок децибел и континуиран звук со ситост.
2. Комбинирајте го алармот со апликацијата „PPsafety“. Можете да уживате во целосните функции на алармот, како што се заштита од тајминг, брзо предупредување, анти-изгубено и изгубено наоѓање итн.
3. Компатибилен со двете IOS и Android.
4. Бесплатно преземање APP.
5. 120DB силен алармен сирена за итен напад.
6. GPS следење во реално време.
7. Bluetooth 4.0 вграден.
8. Анти-изгубена функција.

спецификации

Моќ за полнење: DC 5V
Време на полнење: 30 минути
Време на подготвеност: 30 денови
Време на прстен: 45 минути
Батерија: 140Mah полимер батерија
материјал:  ABS
Боја на располагање:  Розова / зелена / сива
Димензија на производот: 46 46 * * 14.8mm
Големина на пакетот: 180 85 * * 25mm
Тежина на производот: 18g

 

 

 

 

 

 

 

 

Личен аларм - (Поддршка за IOS, A (5)

Отворена околина, користете High DB аларм

На пример, кога ќе биде опачен од странец. Можете да го извлечете иглата, алармот ќе направи звук со висока фреквенција. Во исто време, алармот ќе испрати порака за барање помош на вашиот контакт лице за итни случаи.

 

Личен аларм - (Поддршка за IOS, A (4)

Затворено опкружување, користете нечујно аларм

Кога ќе ги сретнете лошите луѓе дома или ќе земете такси, можете да кликнете двапати на копчето, алармот ќе испрати порака за барање помош во вашиот контакт за итни случаи без звук на алармот.

 

Личен аларм - (Поддршка за IOS, A (6)

 

Личен аларм - (Поддршка за IOS, A (

 

Личен аларм - (Поддршка за IOS, A (10)

 

8203 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 98.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести