SPY212 - Безбедна камера за очила OMG WiFi IP

Опис на производот

Чаши WiFi функција на камерата

Едноставен ергономски дизајн, ултра-лесна тежина 40 грама
1.0 мега пиксели CMOS леќа HD 720P
WiFi P2P Стриминг во живо
Пронаоѓање на движење и пораки за аларми
Прекинувач на допир без копче со индикатор за светлина
HD 1080P Full HD камера со висока резолуција
Снимање на јамки
Вграден микрофон со богат и квалитетен звук.
80 ° широк агол на објектив, автоматска EV компензација и баланс на белата боја.
Постојано време на работа до 75 минути непрекинато.
Ослободете ги рацете, носете го и може да снимате.
Чашите може лесно да се заменат, можете да замени миопија, други модели на солариум поларизирани леќи и така натаму
Поддржува макс. 128GB Micro SD картичка

Спецификација за производ

Сензор за објектив 1.0 Мега КОМС
Видео резолуција 1920 * 1080, Макс 30fps
Видео формат AVI
Компресиран формат H.264
Видео со звук поддршка
Вграден микрофон поддршка
Надворешно складирање 8-128GB
Види Ангел 70 степен
Траење на батеријата 280mA 75mins батерија
Компјутерски систем за работа Windows 7,8 / Mac OS X
Мобилен оперативен систем Андроид / iOS
видео плеер VLC плеер / СМ плеер
верзија Wi-Fi IP Cam

 

Очила WiFi IP безбедносна камера - 2

 

Очила WiFi IP безбедносна камера - 3

 

Очила WiFi IP безбедносна камера - 4

 

Очила WiFi IP безбедносна камера - 5

SPY212 - Безбедна камера за очила WiFi IP

4493 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 238.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести