GPS033W - Водоотпорен GPS часовник за млади и деца со аутизам - Функција за видео повик Whatsapp (НОВО)

GPS033W-OMG водоотпорен GPS часовник за деца - Главна страница

Децата со аутизам и други посебни потреби можат да бидат невербални и тешко може да комуницираат со луѓе. OMG GPS Tracker е решение за следење дизајнирано за родители со аутизам. Кога дете со аутизам залута, родителот може само да ја побара локацијата на апликацијата преземена на паметниот телефон. Нема потреба да се започнува да се јавувате во полиција или соседи кои се обидуваат да го лоцираат исчезнатото дете.
Со помош на GPS технологијата, овие часовници се во можност да ја кажат локацијата на детето со неверојатен степен на точност. Користејќи ја апликацијата на вашиот паметен телефон, едноставно повлечете ја мапата и ќе можете да ја видите точната локација на детето.
Часовниците исто така можат да примаат говорни пораки, што значи дека родителите можат да снимат гласовна порака и смирено да го замолат аутистичното дете да се врати дома.
Уредот делува и како мобилен телефон, овозможувајќи ви да го повикате детето и полека да забележите каде е.
Постојат многу други одлични карактеристики што доаѓаат со овие уреди, осигурувајќи дека децата се целосно заштитени во секое време. Некои од овие вклучуваат:
 • Копче за итни случаи СОС, кое детето може да го користи доколку не може да се постигне; Постојат претходно програмирани броеви кои ќе бидат предупредувани кога ќе се притисне ова копче.
 • Двонасочен канал за комуникација што им овозможува на родителите да комуницираат со детето и да го замолат да не се движи од моменталната локација. Во случај на дете со аутизам, звукот на познат глас е доволен да создаде смиреност, а другите лесно можат да дојдат до него или неа.
 • Гео-мечување е друга карактеристика која е многу важна во случај на дете со аутизам. Ова му овозможува на родителот да постави периметар во кој детето мора да остане. Ако детето се движи подалеку од овој периметар, се праќа предупредување до телефонот на родителот.

Функции на производот

 • GPS + AGPS + LBS + WIFI Локација на картата
 • Мобилен телефон APP или компјутер GPRS платформа, и начин за контрола на часовникот.
 • GPRS во реално време лоцирање, следење и следење (Voice Care)
 • Двонасочен телефонски повик
 • WIFI, BT
 • Камера
 • Албурм
 • Именик
 • класа Распоред
 • Детско рано образование
 • Спријатели се
 • Интерком
 • здравје
 • Време
 • Брзи наклонетост
 • Будилник
 • Безбедносна зона
 • СОС итен повик
 • Ниска батерија сигнали
 • Далечинско исклучување

 

GPS033W - Водоотпорен GPS Whatsapp Видео повик Детски часовници - Список со карактеристики 02

GPS033W - 4G водоотпорен часовник за видео повик - Позиција-GPS-LBS-Wi-Fi-AGPS 02

 

GPS033W - водоотпорен видео повик за 4G - водоотпорен 03

 

 

GPS033W - Водоотпорен GPS Whatsapp Видео повик Детско гледање - Снимки на екранот за мобилна апликација

 

 

GPS033W - Водоотпорен GPS Whatsapp Видео повик Детско гледање - Снимки на екранот за мобилна апликација 02

 

GPS033W - Водоотпорен GPS Whatsapp Видео повик Детски часовници - Гледајте лице

СПЕЦИФИКАЦИЈА

ID материјал ABS + компјутер
Екран IPS екран
Гледајте го ременот Силиконска лента
Боја Пинк, сина
големина (Мм) 232 42 * * 17mm
Водоотпорен IP67
Батерија Напон 5.0V
капацитет 650mAH
Во мирување 1-3days
Зборува време 4 часа
напон на батеријата 3.7V
Батерија тип Класа А батерија на полнење која се полни
Екран тип IPS
големина 1.4 ''
Pix 240 * 240
CTP TFT допир CTP TFT допир
IC чипсет Процесорот МТК 9820E
WiFi поддршка
GPS  -159dBm
звук прстен Да
Handoff Да
Звучник Да 0916 висококвалитетен звучник
Микрофон Да 4.0 * 1.5 микрофон
Клучни Да
Обвинителна клупа Приклучок за слушалки НЕ
Полнење пристаништето Магнетно полнење
Слот за SIM картичка Нано SIM
IO порта 2pin
Камера Yes 30W
Сензор Г-сензор Да
Снимете ја детекцијата Светлосен сензор НЕ
други антена Вградени GSM антени
Педометар ДА
Мрежа / бендови GSM 850 900 1800 1900 година
WCDMA B1 B2 B5 B8
TDCDMA
FDD-LTE Б1 Б3 Б5 Б7 Б8
TDD LTE- B38 B39 B40 B41
Локацијата на сајтот GPS Да
WiFi Да
AGPS Class12
Д-Р Да
 Види информации Икона за индивидуален видео повик Да
Именик ДА (телефонски број на роднините на 10)
Интерком Да
MMS НЕ
ЕМС НЕ
Е-пошта НЕ
Апликација IOS + Android Видео повик Да
Двонасочна комуникација Да, не вознемирувај странец број
Интерком Да
Гласовен монитор Да
временскиот интервал Рачно поставување
Гео-ограда 3 достапен
Сликата испратете слика слика достапна од камерата или фото албум
Аларм СОС и слаба батерија, Гео ограда
Историски Достапни историски податоци од 1 месец
Репродукција во ред да се репродуцира историската рута
точност LBS, 100-500метар, WIFI, 30-50метар, GPS 5-10метар
Следење на статусот на батеријата Да
Активно време со интернет Да

 

 

27848 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести