BWC058-W4 - OMG мини носена телесна камера со препознавање на лице (WIFI / GPS / 3G / 4G)

BWC058-4G - Mini OMG фото-камион носено тело со препознавање на лицето 4G

★ Амбрарела S5L чипсет
★ Сензор: поддржан е OS05A10, HDR
Viewing Широк преглед на агол: 130 Степен
H.265/ Х.264 видео кодирање - 20-25 часа за 32 GB
★ 14-nm CMOS процес со ниска моќност
★ Поддршка за вградување на меморија од 32-256 GB.
★ Поддршка 2.4G / 5.8G Wifi / 3G / 4G / GPS (по избор)
Поддршка препознавање на лицето (Факултативно)

Proканал карактеристики

 • Ниска моќност, долга траење на батеријата

 1. Снимувањето со видео на 1080P HD е за 0.8 вати, што е половина од потрошувачката на енергија на растворот Ambarella A7 и 1 / 4 од решението MTK.
 2. 4200mAh батеријата може да снима до 14 часа само со h.265 1080p видео само.
 3. Технологијата за полнење PWM може да обезбеди брзо полнење на засилувачот 2 и да избегне прегревање што значително го продолжува траењето на батеријата.
 • Ниска бит-стапка, висока дефиниција.

 1. Нашата телесна камера со 3D компензација на намалување на шумот (MCTF) и H.265 (HEVC) видео кодирање може да обезбеди 50% исклучите бит-стапка на конкурентите кои користат само H.264 (AVC). И Smart HEVC технологијата може да постигне многу ниска бит-стапка до 80% исклучено со релативна статична сцена. 32GB може да заштеди до 25 часа видео снимки.
 2. Видео од далечина во живо со висока дефиниција 1080P (1440P Max) може да претстави многу повеќе детали од видеото 720p.
 • Брзо поврзување, брзо полнење

 1. Подигнете го во 6.
 2. Брзо полнење на 3.5 часа со полнење за полнење (батерија 4200mAh, адаптер за напојување 2A);
 • Подобро корисничко искуство

 1. Мала големина (83.2 * 54.8 * 29.8mm), мала тежина (145g).
 2. IP68 водоотпорно ниво;
 3. Квалификуваниот водоотпорен звучник обезбедува континуиран добар квалитет на звукот дури и кога е натопен во вода.
 4. Подобар ефект на ноќно гледање се постигнува со расфрлање на стакло за да се избегне светлосен ефект;
 5. Висока резолуција на видео до 1440P (2560 × 1440) со прифатлива бит-стапка;
 6. Прилагоденото лого може да биде запалено во видео записот;
 7. Dewarp функција за да се поправи изобличувањето на сликата;
 8. Широка работна температура од -30 до 60 степени Целзиусови;
 9. Времето на снимање на 8 часа може да се достигне на -30 степени Целзиусови со нормална батерија.
 • AI (по избор)

 1. 4 core ARM Cortex A53 процесорите помагаат во спроведувањето на AI-функциите, на пример, препознавање на лице. Може да поддржува длабоко учење, побрзо и попрецизно препознавање на лице, а бројот на лицето може да биде до 10,000 со локална база на податоци.
 2. Може да соработува со облак сервер за препознавање и споредба на лица (во развој).

 

BWC058 - камера за носење на тело со голема компресија - снимање со висока дефиниција 1512P v2

 

BWC058 - висока компресија на телото на камион - ip68 Водоотпорен рејтинг

 

Мини WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 12

 

BWC058 - камера облечена во тело со висока компресија - ноќна визија

BWC058 - камера за носење тело со висока компресија - H264-vs H265 Слики

 

4G видео во живо

Мини WIFI, GPS, 3G, 4G кабел за тело облечен - Тек во живо со употреба на 4G v2

 

Далечински аудио мониторинг во живо

Мини WIFI, GPS, 3G, 4G камион носен со каросерија - далечински аудио мониторинг во живо

Копче за вонредни состојби на СОС Сигнализација до канцеларијата за враќање

Мини WIFI, GPS, 3G, 4G телескопска камера - 18

 

Следење во живо преку вграден GPS

BWC058-4G - Мини WIFI, GPS, 3G, 4G камион изработен по каросерија - Следење во живо преку вграден GPS

 

Препознавање на лице - кандидат на црната листа

 

BWC058-4G - Мини WIFI, GPS, 3G, 4G камион носен за тело - Препознавање на лицето

 

BWC058 - камера за носење на тело со висока компресија

спецификација

OS Главен чипсет Ambarella S5L
OS Линукс верзија 4.9.110
Време на подигнување <6 сек
Јазик Англиски / кинески
Интерфејс Графички интерфејс за работа
Видео видео влез OS05A10
Излез за слика 2 инчен Full HD LCD екран
резолуција на снимање 2560×1440,1920×1080, 1280×720
Брзинанарамки 1440p30,1080p60,1080p30,720p60,720p30
Режим на снимање Синхронизација на видео и аудио 2 Независни видео потоци за локално снимање и далечински преглед
компресија H.264 (MP / HP ниво 5.1) /H.265 (MP ниво 5.0)
Аудио Аудио влез 1x MIC влез, опционален надворешен влез за интерком
Надворешен аудио интерфејс 2.5mm приклучок за слушалки, микрофон и ПЗЗ
компресија PCM формат (опција AAC)
Аудио запис Поддржува аудио само снимање, еден прекинувач за клучеви помеѓу режимот за аудио и видео запис
Видео процес Живо видео резолуција 1920×1080/1280×720/640×360
Фотографија Резолуција за поддршка 1920 × 1080 ~ 8640 × 4752
Распарчи Поддршка за прилепување за време на снимањето (резолуција на сликата исто како и снимање на видео)
Складирање Складирање Вградена картичка 16GB TF (достапна за 16 ~ 256GB)
извор на светлина IR До 10 метри во 0 лукс со видлива слика на сликата
Светло за блиц помош за гледање во текот на ноќта
Ласерски заклучи го центарот за слики или покажувајќи
Двонасочен Интерком Кластер домофон Поддршка за кластерски допир помеѓу терминалните уреди (само за 4G / 3G уред)
Интерком со платформа Поддржува спојка помеѓу серверот и терминалните уреди (само за 4G / 3G уред)
Леќа HOV не помалку од 120 °
Аларм СОС Пресот за притискање на SOS ќе биде известен на платформата (само за уредот 4G / 3G)
COM порта USB 1x USB, за полнење, комуникација со компјутер, поврзете надворешна HD камера
мрежа Протокол TCP / IP, RTSP, RTMP, GB / 28181 (само за 4G / 3G уред)
3G / 4G вграден во 3G / 4G модул (FDD-LTE / WCDMA / GPRS) (само за уредот 4G / 3G)
WI-FI Факултативна, поддржува WIFI клиент и АП режим
Bluetooth Поддршка Blue Tooth
GPS GPS GPS / GLONASS (опционално) , локацијата и брзината може да се користат во локален запис и далечински преглед, одличен квалитет на сигнал со ладен почеток <25 секунди
фирмверот Препознавање лице Длабоко препознавање на препознавање лице, огромна локална црната листа или препознавање на облак (Факултативно)
Burn OSD Зачувување во датумот, времето, идентификацијата на уредот, идентификацијата на службеникот, локацијата, брзината
Пребриши Може да биде овозможено или оневозможено
репродукција Поддршка за локална репродукција на видео, пребарување видео фајлови со време, аларм, итн.
Функција за оддалечена слика Поддршка за онлајн репродукција и преземање од далечина (само за уред со 4G / 3G)
Кластер домофон Поддршка за парен повик, повик од кластер (само за уред со 4G / 3G)
Брзина на репродукција Поддршка од 1 до 128
Пред / пост-снимање Максимално 20-и пред-снимање и пост-снимање
Dewarp Поддржете роса на вода пред кодирање (> 120 степени), поддржете максимум 8X дигитално зумирање
Безбедносен режим Ограничено само за видео и аудио снимање, фотографирање или други основни операции
Снимете енкрипција Поддршка Рекорд енкрипција, шифрирана видео може да се игра само во специјален плеер
Лог Снимете ја операцијата на клучот, поставувајте промени, настани, аларми и други информации
софтвер hPlayer Репродуцирајте видео датотеки на компјутерот и анализирајте ги податоците за податоците во датотеката.
CMSV6 Далечински преглед во живо / во реално време позиционирање / песна репродукција / домофон / мониторинг / далечинско командување испорака, итн (само за 4G / 3G уред)
Надградба Одржување на фирмверот Проверката на фирмверот може да се надгради преку USB или интернет (само за уред со 4G / 3G)
Работна состојба температура -30–60 ℃
Влажност 40% ~ 80%
други Полнење на полнење Брзо полнење @ 2A, пренос на USB податоци, поволно
време синхронизирајте го датумот и времето со GPS, интернет, компјутер
Двоен бит поток 2 независни видео струи за локален запис и далечински преглед
стандардно Вратете го со фабрички стандардно поставување
индикатор Charging, Idle, Video Record, Snap, Audio record
Капацитет на батериите 4200mAh за 1080p30 континуирано снимање до 15h, за континуиран 4G далечен поглед до 9h, целосно наполнет во 3.5h;
Помошна батерија Никој
Водоотпорен IP68
големина 83.2 54.8 * * 29.8mm
Тежина за 145g (без клип)

 

 

5484 Вкупно прегледи 3 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести