SPY017 - OMG мини преносна шпионска скриена камера

Мини шпион Скриена камера 720P - 1

Мини шпион Скриена камера 720P со ноќна визија и PIR Детекција на сензор за движење, пренослив видео и гласовна камера со вградена батерија 1000mAh Макс 1 годишно подготвеност

 • Уникатен дизајниран ротирачки скриена камера: За разлика од другите скриени камери, има ротабилна глава, можете да ја ротирате камерата во различни насоки за различни агли. Со рамно дно, дефинитивно можете да го скриете дискретно во полица за книги или полица, за да бидете сигурни дека никој не се меша со вашите работи, идеален за канцеларија, патување, чување и домашна безбедност.
 • Вистинска ноќна визија скриена камера: Со 6 инфрацрвените црни LED диоди, мини скриена камера може да работи ноќе со ноќен визуелен опсег до 15 до нозете 25, што е многу подобро од другите камери за ноќно гледање на пазарите. Можете да го користите дење и ноќе, и двете видео слики се убави и јасни во 1280 x 720p HD. Звукот е исто така гласен и јасен.
 • Најдобра камера за откривање на движење: Со сензорот за движење на PIR, тој може да работи добро на детекција на движење, можете да го спуштите и да го оставите таму, кога ќе се активира во секој момент, ќе ја активира камерата за снимање веднаш. Со вградената батерија од 1000 mAh, шпионската камера поддржува до 1 година (многу подолго од другите конкуренти) за режим на чекање за откривање на движење. Забелешка: Во режимот за откривање движење, леќата на камерата треба да ја задржи истата насока со PIR сензорот.
 • Снимање на јамки Преносна камера: Овој пренослив караван дама поддржува класа 10 microSD картички со најмалку 8 GB и максимум 32GB капацитет (microSD картичка НЕ ​​вклучена) за снимање на јамки. Кога картичката е полна, автоматски ќе ги пребрише најстарите видео фајлови со нови.
 • Што добивате: Скриена камера, микро USB кабел, игла, упатство за користење и нашата омилена фан-омилена 12-месечна гаранција

 

Мини шпион Скриена камера 720P - 6 Мини шпион Скриена камера 720P - 5 Мини шпион Скриена камера 720P - 4 Мини шпион Скриена камера 720P - 3 Мини шпион Скриена камера 720P - 2Мини шпион Скриена камера 720P - 8 Мини шпион Скриена камера 720P - 7

 

Мини шпион Скриена камера 720P - 9

 

Корисни функции

 • ПИР движење на телото активирано снимање време на подготвеност до 1 година.
 • Широк агол од 120 степени и вертикално ротирачки објектив го зголемуваат вашиот поглед на сликање.
 • Супер јасно дневно време видео во боја и вистинско црно-бело ноќно гледање. (6pcs црна предводена нема да ја осветли при употреба)
 • Рачно снимање: дневно време континуирано снимање до 4 часа и ноќ визуелно континуирано снимање до 1.5 часови кога камерата е целосно наполнета.
 • Вградена батерија на полнење 1000mah за лесно поставување и пренослива употреба.

Повеќе 

 • Поддршка на камера до микро SD картичка 32GB (формат FAT32) (не се вклучени).
 • Аудио може лесно да се вклучи или исклучи од дното на камерата.
 • Снимањето на јамки е стандардно за да ја пребрише најстарата датотека со најновата.
 • Концизни инструкции за копчиња и индикатори лесно се разбираат и користат.
 • Прилагодлив датум и време воден печат на видеото.
 • Разновидна употреба за канцеларија, патување, чување, домашна безбедност. (деца, миленичиња, дадилка, стари лица)

Агол на објективот ротирачки

Широкоаголниот степен на 120 степени и вертикално ротираниот објектив од 180 степени го зголемуваат вашиот изглед за снимање.

Вистинска ноќна визија

6pcs црна ЛЕД околу објективот кои се невидливи и тајни. (LED не свети во употреба) со опсег на ноќно гледање до 15 до нозете 25.

Вградена батерија на полнење од 1000mAh

Рачно снимете дневно континуирано снимање до 4 часови и ноќе визуелно континуирано снимање до 1.5 часови кога камерата е целосно наполнета.
ПИР движење на телото активирано снимање време на подготвеност до 1 година.

спецификација

 • големина: 2.5 × 1.4х1 инчи
 • Нето тежина на производот: 9.6 Ounce
 • Батерија: 1000mAh
 • Постојана потрошувачка на енергија: 10uA
 • Агол на откривање на PIR: 60 степени
 • Растојание за откривање на PIR: 15-25 нозе
 • Агол на камерата: 120 степени
 • Max PIR време на подготвеност: 1 година
 • Дневно снимање на потрошувачката на енергија: 220mAh
 • Макс дневно време на снимање: 4 часа
 • Потрошувачка на енергија за ноќно гледање: 650mAh
 • Макс ноќно гледање континуирано време на снимање: 1.5 часа
 • Време на полнење: 3.5 часа
 • резолуција: 720P
 • FPS: 30FPS
 • PIR MD видео запис: За 1 минута по датотека
 • Снимајте постојано: за 10 минута по датотека
 • Max SD складирање: 32GB
 • Снимање на јамки: поддршка

Технички карактеристики

 

3249 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 168.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести