END016 - OMG Wifi Борескопски леќа за ендоскоп на камера 3.9MM

Карактеристики

  • WiFi врска (3 во 1 - Поддршка на Android и IOS верзии): За разлика од другите фотоапарати за ендоскоп на пазарот, оваа безжична Wi-Fi камера за ендоскоп не само што работи со смартфон со Android (над Android 2.3), туку и со систем за iPhone IOS (горе IOS 6.0). Совршено е за корисниците на iPhone кои сакаат да вршат инспекција. Без употреба на дополнителен адаптер или кабел, може лесно да се поврзе со вашиот паметен телефон преку WIFI. Единствената работа што треба да направите е да ја преземете и инсталирате компатибилната APP „WIFI слика“ на вашиот уред.
  • 2000mAh батерии: Подолго работно време: помал од 800 mAh капацитет, ендоскопот jingleszcn може да работи до 5 часа по целосно наполнетост, за разлика од оние кои работат само неколку минути.
  • ПОСТАВНА КАБА НА ВОДАР: Вооружено со флексибилен кабел што може лесно да ја контролира насоката на инспекциската камера, да се наведнува и да ја задржи својата форма за пристап до ограничени места. Во комбинација со IP67 водоотпорната карактеристика, таа може широко да се искористи за преглед на цевководот, канализацијата, wallидната пукнатина, дупката, кабелската цевка што претходно ве вознемириле.
  • Лесен за употреба: Скенирајте го QR-кодот во упатството за да преземете Wifi слика, Поврзете го вашиот паметен уред преку WIFI, отворете ја апликацијата и видеото во живо ќе се појави на екранот. ВЕ МОЛАМ ДА ГО ВРАТИРАЈТЕ ВИФИ ПИСОВОРОТ ДА СЕ СЕГА, ДРУГОВЕТЕ ЕНДОСКОП Е СЕ УПОТРЕБА.
  • Камера со висока резолуција: Се одликува со 1 мегапиксели HD камера, со три прилагодливи резолуции 320 240, 640 480, 1280 x 720.
   Мали леќи: Ова е 3.9mm леќи, за разлика од 5.5mm, 8mm, ова може да се користи на мал дијаметар Инспекција на дренажни водоводџии и мотори.

1730 Вкупно прегледи 14 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

OMG Solutions Batam Office @ Harbourbay Ferry Terminal

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

OMG решенија - Награден Сингапур 500 Enterprise 2018 / 2019

OMG Solutions - Топ 500 компанија во Сингапур 2018 година

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Контакт

Најнови вести