GPS012D - OMG домашни миленици GPS-тракер - кучиња [водоотпорен] - 188 SGD (без месечна претплата)

3G GPS GPS Tracker - GPS + AGPS + WIFI + инертен 5 фикс позиционирање

3G GPS Tracker за миленичиња - GPS + AGPS + WIFI + инерцијално позиционирање 5

3G миленичиња (мачки / кучиња) GPS Tracker (водоотпорен)

3G миленичиња GPS Тракер - водоотпорен

3G GPS Tracker за миленичиња - водоотпорен

3G миленичиња GPS Tracker - Гео-ограда

3G GPS Tracker за миленичиња - гео-ограда

3G миленичиња GPS Tracker - супер долго време на подготвеност, ниска батерија сигнализација

3G GPS тракер за миленичиња - супер долго време на мирување, сигнализација за слаба батерија

3G миленичиња GPS Tracker - магнетски кабел за полнење

3G миленичиња GPS тракер - кабел за магнетно полнење

3G миленичиња GPS Tracker-приклучок на јака

3G миленичиња GPS Tracker-приклучок на јака

3G миленичиња GPS Tracker

3G миленичиња GPS Tracker

Гео-ограда - Предефиниран збир на граници, како домашни зони или граници на соседството.

 

3G WCDMA мрежа 850 / 1900MHz или 900 / 2100MHz, GPS + LBS + AGPS + WIFI позиционирање, Водоотпорен

карактеристики:

 • GPS + LBS + AGPS + WIFI позиционирање
 • СЛЕДЕЊЕ во реално време
 • Историски песна
 • Водоотпорен IP66
 • Паметно тркало LED светло за вклучување / исклучување според околината
 • Ниска потрошувачка на енергија и долго време на подготвеност
 • Безбедносна зона на Wi-Fi
 • Гео-ограда
 • Аларм со ниска батерија
 • Гласовен монитор
 • Боја: црна, сина, златна

параметри:

 • Големина: 56 * 60 * 16mm
 • Тежина: 45g
 • Батерија: 700mAh
 • 2G GSM network:850/900/1800/1900MHz
 • 3G WCDMA мрежа: 850 / 1900MHz (опција 1) или 900 / 2100MHz (опција 2)
 • GPRS: Класа 12, TCP / IP
 • Време на лоцирање на GPS: Студено стартување 30sec (отворено небо)
 • Топло стартување 29sec (отворено небо)
 • Топол старт 5sec (отворено небо)
 • Точност за позиционирање на GPS: 10-15M (отворено небо)
 • Работна температура: -20 ℃ ~ + 45 ℃
 • Работна влажност: 5% ~ 95% RH
5948 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести