GPS029W - Водоотпорен GPS часовник OMG за деца

Водоотпорен GPS часовник за деца

• Овој уред поддржува GPS, WIFI и LBS сите три вида на позиционирање; GPS е главно за надворешно позиционирање и кога приемот не е толку добар, тој ќе се префрли на LBS. WiFi е главно за внатрешно позиционирање.
• Овој уред ќе води евиденција до три месеци, родителите можат да ја проверат евиденцијата на паметен телефон или преку интернет.
• Гео ограда: Семејствата можат да постават зона, и тие ќе добијат известување за известување откако децата / носителот ќе излезат од оваа зона.
• Овој уред има копче за повик и функцијата за гласовна функција, членовите на семејството и децата можат да зборуваат едни со други како телефон.
• Притиснете го копчето за повик на GPS часовникот за да снимите говорна порака и испратете ја на паметниот телефон.

Водоотпорен GPS часовник за деца - 4

Карактеристики

* Повеќекратно лоцирање - GPS / AGPS / GSM / WiFi.
* Во реално време Voice разговор - Снимање и испраќање на гласовна порака.
* Семеен број –Можете да поставите 10 семејни броеви (татко / мајка), 3 СОС-број и 1 број за набудување.
* Безбедносна област –Ограничете ја областа на картата преку АП, предупредувањето ќе се случи откако вашите деца ќе излезат од зоната.
* Најдете го часовникот - овозможете ја оваа функција, часовникот ќе биде алармантен и можете лесно да го најдете.
* Изработка на пријатели - Двајца часовнички состаноци заедно можат да додадат како што може контакт Повикување и гласовно разговор.
* Отстранете го предупредувањето за зглобот - Часовникот ќе испрати порака за да го следи бројот кога часовникот е соблечен.
* Додај уред - Може да додадете друг уред тука и да управувате со два различни уреди во една сметка.
* Историски патувања - Може да ја репродуцирате маршрутата на вашето дете во последните 3 месеци.
* Нагодување на режимот - Можете да изберете два различни режима, режимот за заштеда на енергија прави подолг век на траење на батеријата. Режимот за следење ќе има поголема локација за следење, но зафаќа повеќе енергија.
* Будилник - 3 одделни будилници за да ги задоволите вашите поинакви побарувања.
* Гласовен монитор - Часовникот треба прво да го постави бројот на мониторот. Откако ќе ја дадете командата за мониторот, бирајте до набудуваниот број.
* Гео-ограда - Можете да поставите Geofence за вашите деца, тоа ќе испрати аларм откако детето ќе биде надвор од оградата.
* апликација - Кликнете на копчето за апликација и можете да ги поставите функциите на името на вашиот уред, семејниот број, да ја смените лозинката и така натаму.
* здравје - Вклучувајќи го броењето чекори, количината на вежба, спортско патување. Додадете 3Д сензор во часовникот, тој ќе брои чекори интелигентни додека работите или трчате.
* Награди- Испратете им „лајкови“ на децата за добро однесување.

 

 

Водоотпорен GPS часовник за деца - аларм

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Водоотпорен GPS часовник за деца - 2

 

 

Водоотпорен GPS часовник за деца - 3

 

Спецификации на производи

Водоотпорен мали деца GPS Гледајте
Прикажи: 1.4 инчен екран
3G мрежа: WCDMA (900 / 2100)
Батерија: Литиумска батерија 600mAH
Време на подготвеност: 3 денови
SIM картичка: Микро SIM картичка
WIFI: поддршка
Далечински монитор: поддршка
Боја: Розова / сина
APP компатибилен систем: Android4.3, IOS7.1above
водоотпорен: IP67 водоотпорен

* Само 198 американски долари (гаранција од 6 месеци)

* Поддршка Припејд картичка - $ 15 за следење на 6 месеци (без месечна претплата)

* БЕСПЛАТНО подесување и обука

 Водоотпорна демонстрација

5484 Вкупно прегледи 3 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести