SPY149 - OMG Wifi шпионски приклучок за полнење со ноќна визија

Безжичен WiFi шпион полнење Dock камера, ноќна визија - 1

Спецификации на производи

Видео сензор на слика 3.0 Megapixel FHD
видео компресија Висок профил на H.264, слика на JPEG
Леќа 2.8mm
Мин. осветлување 0.1 Lux
Стапка на слики 30fps
резолуцијата 1920x1080P
прилагодување на видео Осветленост, контраст и сатурација
стапка Видео малку 32Kpbs ~ 4 Mbps
ИК намалување на филтер Да
Микрофон Вграден во
2-начин аудио Да
Снимање и репродукција режим на снимање Детекција на движење, рачно
Складирање до 64 GB, не е вклучено
Резерва Далечински назад до компјутер
репродукција Репродукција преку SD читач; далечинско репродукција во реално време; од далечина преземање и репродукција
Аларм детекција на движење VMD (видео детекција на движење)
Алармни реакции Снимете видео на SD
мрежа Безжична мрежа Wi-Fi 802.11 b / g / n
режим на IP Динамична IP адреса; статичка IP адреса
Онлајн корисници не е ограничен
Мобилен надзор iPhone, Android
Далечински пристап Да
други, пак, ONVIF Факултативна
Моќ USB 5V 2A

 

Безжичен WiFi шпион полнење Dock камера, ноќна визија - 2

 

Безжичен WiFi шпион полнење Dock камера, ноќна визија - 3

 

Безжичен WiFi шпион полнење Dock камера, ноќна визија - 4

 

 

Безжичен WiFi шпион полнење Dock камера, ноќна визија - 5

 

Безжичен WiFi шпион полнење Dock камера, ноќна визија - 6

 

3551 Вкупно прегледи 2 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 198.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести