SPY040 - Безбедна камера за безжичен скриен адаптер OMG

Безжичен Скриен адаптер Домашна безбедност камера - 4

 • Скриена камера изградена во овој црн адаптер, има HD 1080p апликација за гледање во живо, сигнали за откривање на движење, снимање на micro sd картичка, споделување на видео и сл. Индикаторните светла може да се исклучат преку App, дискретно и едноставно за користење
 • HD Live видео стриминг: Видеото HD1080P прави да се чувствувате дека сте во собата. Резолуцијата на видео може да се прилагоди според Wi-Fi сигналот
 • Движење Активирај сигнали: Овозможете ја оваа функција, вашиот паметен телефон ќе добие известувања за известување заедно со сликите кога безбедносната камера ќе открие движења, знаете што е најважно
 • Снимање на јамки со SD картички: Вметнете микро SD картичка, скриен запис на камерата во живо во SD картичка автоматски еднаш вклучено, прилагодено време за снимање, како што се "Full Day", "On Alarm"; поддржува до 64G микро SD картичка (не се вклучени)
 • Лесен за користење: Нема батерија внатре, вклучете го, поврзете ја со Wi-Fi и сте подготвени да одите; исклучете го од струја; 110V-220V AC Volt Компатибилен

Безжичен Скриен адаптер Домашна безбедност камера - 1 Безжичен Скриен адаптер Домашна безбедност камера - 2

Безжичен Скриен адаптер Домашна безбедност камера - 3Безжичен Скриен адаптер Домашна безбедност камера - 5 Безжичен Скриен адаптер Домашна безбедност камера - 6 Безжичен Скриен адаптер Домашна безбедност камера - 7Безжичен Скриен адаптер Домашна безбедност камера - 8Безжичен Скриен адаптер Домашна безбедност камера - 9

Опис на производот

Поставувањето трае само неколку минути

1. Преземете APP на вашиот паметен телефон
2. Приклучете скриена камера во
3. Поврзете го вашиот паметен телефон со жариште на фотоапаратот.
4. Поставете приклучок на камерата за да се поврзете со вашиот домашен рутер.
5. Започнете да уживате сега!

спецификации

 • Видео резолуција: 1920 * 1080
 • Фреквенција на фрејмови: 25FPS
 • Видео формат: AVI
 • Резолуција на фотографии: 1920 * 1080
 • Поддршка за Wi-Fi режим: 802.11bgn 2.4GHz
 • Систем за поддршка: iOS, Android, Windows компјутер
 • Опсег на жариште: 10m
 • Опсег на прием на Wi-Fi: 15-20m
 • 8GB за 1080P: 5MB / мин
 • Топло совети:
  • Индикаторското светло може да се исклучи во апликацијата.
  • Едноставно ресетирајте го ако камерата се изврши ненормално. Едноставно притиснете го и држете го копчето Ресетирај за околу 5 додека светилките на индикаторот не се исклучат, ќе го креираат жариште (наречен UID на камерата прилепуван на камерата) во рамките на 15.

  информација за продуктот

   

4021 Вкупно прегледи 3 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта
$ 198.00

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести