EA060 - Самостоен аларм за сензор за движење

EA060 - Самостоен аларм на сензорот за движење - Главна страница

Самостојно решение за набудување

EA060 сензорот за движење ви овозможува да одржите ефективна свест за движењето на жителите, без употреба на подлошки под притисок, подни душеци или уреди со типови на влечење.

Разновидни опции за поставување

Сензорот за движење може да се постави покрај креветот за да предупредува кога некој ќе се обиде да стане од кревет, со стол за да алармира кога некој се обидува да стане од стол или на врата за да алармира кога некој ќе се обиде да излезе од областа. TL-2700 работи со батерија и стои вертикално без помош во рамките на вртежната пластична лулка од 360 °. Лулката може да биде монтирана на wallид со обезбеден хардвер и достапни се дополнителни додатоци за држачи за монтирање.

Широк простор на откривање

Овој аларм за излез со сензор за движење има широко поле на откривање што се протега нанадвор оддалечено околу 30 стапки од алармот. Секое движење што го прекинува ова поле ќе предизвика аларм.

карактеристики: 

-Киме сигнализација

-Погодно за кревети, ходници или влезови

-Стандарден аларм за сензор за движење

-Не се потребни жици или жици

-Батерии работат (1-9 волти, не се вклучени)

7785 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести