GPS014D - ОМГ ГПС трагач за приврзоци за деменција кај стари лица и деца - БЕЗ месечен надоместок

3G GPS TRACKER СО КАМЕРА 2017 (15)

3G приврзок GPS тракер деменција постари лица - деца - грижи за вашите loveубовни
3G висулка GPS Tracker Деменција Постари - Деца - SOS 2 начин повик и камера за затворен СЛЕДЕЊЕ

3G приврзок GPS тракер деменција постари - деца - повик на СОС 2 начини и камера за следење во затворен простор

 

Деменција за 3G приврзок за GPS приврзок за постари лица - деца - откривање на есен и сигнализација

3G приврзок GPS тракер деменција постари лица - деца - откривање есен и сигнализација

 

3G висулка GPS Tracker Деменција Постари - карактеристики 3G приврзок GPS тракер деменција постари лица - карактеристики

 

3G висулка GPS Tracker Деменција Постари - Големина 3G приврзок GPS тракер деменција постари лица - големина

 

карактеристики:

 • GPS + LBS + WIFI + AGPS позиционирање
 • СЛЕДЕЊЕ во реално време
 • Историски песна
 • Зборувајќи часовник
 • Паѓа аларм
 • Гео-ограда
 • СОС аларм
 • Аларм со ниска батерија
 • Потсетник за промена на SIM-картичката
 • Следење на камерата со фотографирање
 • Притиснете го копчето
 • Двонасочна аудио комуникација
 • Исклучи автоматско одговарање на повици за говорни монитори
 • Вибрација на прстен за потсетување за дојдовен повик
 • Боја: црна, сина, црвена, зелена

параметри:

 • големина: 45 50 * * 15.5mm
 • Тежина: 33g
 • 2G GSM фреквенциски опсег: 850 / 900 / 1800 / 1900MHz
 • 3G WCDMA фреквенциски опсег: 850 / 1900MHz (опција 1) или 900 / 2100MHz (опција 2)
 • GPRS: Класа 12, TCP / IP
 • GPS лоцирање време: Студен старт 60sec (отворено небо)
  • Топло стартување 29sec (отворено небо)
  • Топол старт 5sec (отворено небо)
 • Прецизност на позиционирање на GPS: 10-15m (отворено небо)
 • Прецизност на позиционирање на WiFi: 15-100m (површина за WiFi)
 • Точност на позиционирање на LBS: 100-1000m
 • Работна температура: -18 ℃ ~ + 45 ℃
 • Работна влажност: 5% ~ 95% RH
 • Капацитет на батеријата: 500mAh

 

8762 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести