Wifi HD ендоскоп Водоотпорен, 5m (SPY154)

Wifi HD ендоскоп Водоотпорен, 5m - 1

Wifi HD ендоскоп Водоотпорен, 5m - 1

  • ДИЗАЈН ЗА - IP67 8mm инспекција видео камера, лесно да се испита тешко-до-дофат или тешко да се види области како што се подводна цевка, автомобил мотор, пропустливи цевки, возило и опрема, монтажа на мали делови, опрема за откривање, итн
  • КОМПАТИБИЛНОСТ НА СОВЕТУВАЊЕ - Поддржете ги сите Android телефони и iPhone телефони, исто така поддржува 2 или повеќе уреди што се поврзуваат во исто време.
  • ЛЕСНО ЗА УРЕДУВАЊЕ - Директно поврзете се со паметен телефон, таблет уред или компјутер преку WiFi, нема потреба од жица или кабел, лесен за употреба.
  • ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА СВЕТЛОСТА - Вградената светлина за прилагодливо осветлување на 8 помага да се подобри осветленоста и јасноста на сликата, дури и ако се работи за темни или слабо осветлени површини, и да се избере најдобриот интензитет на осветленоста на која зависи.

спецификации

Дијаметар на леќата: 8.0mm
резолуција: HD 640 * 480, 1280 * 720 (само за слика)
Големина на сензор: 1 / 5 инч
Агол на гледање: 70 студии
Фокусно растојание: 4-6cm (најдобар)
Стапка на рамка: 30fps
LED: LED светла 6pcs, Прилагодлива осветленост
Водоотпорно ниво: IP67
Пренос на далечина: 5-30m
Фреквенција: 2.425GHz-2.493GHz
Работна температура: 0 ~ 70 Целзиусови
Формат на фотографии: MJPEG
Видео формат: AVI
WiFi Модул Напојување: Вградена батерија 850mAh (работни часови 2)
Систем за поддршка: iOS / Android / Windows

Те молам забележи
1. Најдобра набљудувачка оддалеченост помеѓу објектив и објект е за 4-6cm.
2. Нормално е дека фотоапаратот ќе се претвори топло, особено кога ЛЕР е најсветлиот, нема да влијае на употребата или животниот век на Ендоскопот.
3. Ако не го ставате Ендоскоп во сува средина, може да има влага во камерата и да влијае на сликата, но ако го вклучите ЛЕР камерата неколку минути пред употреба, топлината ќе ја исчисти влагата.
4. Ако го видите вашиот екран на мобилен телефон да стане темно и на екранот има црвена марка, исклучете го Wi-Fi ендоскопот и вклучете го и поврзете се со Wi-Fi ендоскоп, може повторно да работи.

Wifi HD ендоскоп Водоотпорен, 5m - 2

Wifi HD ендоскоп Водоотпорен, 5m - 3

Wifi HD ендоскоп Водоотпорен, 5m - 4

Wifi HD ендоскоп Водоотпорен, 5m - 5

Wifi HD ендоскоп Водоотпорен, 5m - 6

Wifi HD ендоскоп Водоотпорен, 5m - 7

Wifi HD ендоскоп Водоотпорен, 5m - 8

9446 Вкупно прегледи 15 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести