Под вода фотоапарат DVR, двојна камера, 4.3 ″ LCD, 720P и 480P, 20 метри (SPY276)

Опис на производот

Овој производ е најновиот популарен, модерен, убав изглед и удобен систем за подводна видео камера. Не само што има голем и обоен екран, туку има и камера со висока резолуција која има ТВ 600 ТВ линии. Уште повеќе, има 6 бели светла со голема моќност за извор на светло на камерата, и овие 6 бели светла се одделени од камерата за да се спречи прскањето вода во фотоапаратот.

 

 

 

Детали прикажани:
А. Оваа подводна видео камера има 4.3 инчен голем TFT екран во боја, а дефиницијата на камерата е до HD 600TV линии, што е појасно од камерата на 420TV линии.
В. Времето на постојано користење на литиумската батерија е повеќе од 7 часа кога батеријата е целосно наполнета. Кога се полни, индикаторското светло е црвено и ќе стане зелено кога е целосно наполнето.
C. Можете да ја смените правецот на камерата со помош на кабел и железен прстен, деталите за операциите се прикажани како следни.
Г. Овој HD систем за подводна видео камера има мала тежина и мала големина, што е многу погодно за вас да носите насекаде каде што сакате.

Апликација: Подводно истражување; Океан / мраз / Езеро риболов; Пливање / нуркање / нуркање; Дупка / цевка инспекција Риболов Подводна видео камера

Полнач: 100VAC-240VAC DC12.6V
Батерија: 4000mah
Континуирано користење на времето на батеријата: за 5 часа
Должина на кабел на камерата: 20m
Извор на светлина на камерата: 6 високо-моќни светло бели светла
Агол на камерата: 140
Сликата на камерата: Боја камера 600TVL
Следење на влезниот напон: 12VDC
Големина на алуминиумски кутија: 300mm * 140mm * 80mm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5609 Вкупно прегледи 11 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести