Индустриски борескоп OMG / Ендоскоп 5.5mm, 4.3inch екран, Полу-цврста цевка за батерии 2800mAh (3.5m / 5m) [END015]

карактеристики:

  • 4.3inch HD екран: 4.3inch LCD фотоапарат со опсег на екранот, овозможува преглед на видео и фотографии во живо веднаш. Не е потребна инсталација на АПП.
  • 16.5ft полу-цврста цевка е доволно долго за да се одржи формата за мулти инспекции.
  • Тенок 5.5mm фотоапарат: Сондата за фотоапарати 5.5mm (0.21 инчи) ви овозможува да стигнете до кое било ограничено место, како што се дизел моторот, затнувачи на цевки, мотор за авто-возила, цилиндар, канализација итн.
  • Батерија за полнење со голем капацитет: Вградена литиумска батерија со полнење 2800mAh со супер капацитет, NIDAGE камерата за инспекција на ендоскоп може да понуди најмногу 3-4 часа континуирано работно време.
  • Разновидни инструменти за инспекција: Микроскопската камера е совршена за вршење инспекција, пропустливи цевки, машинска опрема, мотор, автомобилска индустрија, брод, инспекција на авиони. Овој USB ендоскоп не е наменет за медицински или личен преглед.
  • Пакет вклучува: Индустриски фотоапарати за ендоскоп, микро-USB кабел, упатство за употреба, Додатоци на кука, магнет и странично огледало за подигнување и поширок агол на гледање, 4.3inch Endoscope Monitor, 8GB TF картичка, торбичка за носење.

OMGEND015 - OMG индустриски борескопски ендоскоп 5.5mm со 4.3inch екран, 1080P HD 2800mAh Полу-ригидна цевка за батерии Полу-цврста цевка 3.5m5m (4)

OMGEND015 - OMG индустриски борескопски ендоскоп 5.5mm со 4.3inch екран, 1080P HD 2800mAh Полу-ригидна цевка за батерии Полу-цврста цевка 3.5m5m (5)

спецификација

Сензор: CMOS
Посебни карактеристики: Wнеотпорен / водоотпорен
Монитор: 4.3ин LCD екран во боја
Прикажи: 500cd / ㎡
Снимање на слика: 1920 1080,1280 × 720,
Ротација: 360 ° Ротација со огледување
Зум: 3x дигитален зум
Дијаметар: 5.5mm (0.216inch)
Должина на кабел: 3.5M / 5M
Агол на гледање: 60 °
Длабочина на полето: 3 ~ 10cm
водоотпорен: IP67

2587 Вкупно прегледи 8 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести