OMG ендоскоп со флексибилен кабел за тестирање (SPY216)

Шпионска камера со флексибилен кабел за тестирање - 4

сензор на слика CMOS сензор
Ефективни пиксели320(H)x240(V)(NTSC);720(H)x625(V)(P)/720(H)x525(V)(N);

720 (H) x576 (V) (P) / 712 (H) x480 (V) (N)

Фокусно растојание30mm-80mm
Агол на гледање60 степен FOV (D)
Сонда со дијаметар3.9/5.5/9.0/10/17 mm;
Должина на цевката на сондатаСтандардна должина на 1m (до 20m)
LED осветлување2 / 4 светилки, осветлувањето може да се прилагоди во нивоата на 7
Екран3.5 "TFT LCD QVGA 320 x 240 16.7M боја
Пренос на сигнали2.4G безжичен видео пренос, жичен видео пренос
Снимање и фотографирањеФото формат: JPG / BMP / JPEG
Видео формат: AVI
Мемориска картичка: Капацитет на 32G мини SD / TF картичка
Влезниот напон

110-220V

Излезен напон

5V-2A

Батерија на екранотВградена Li-батерија 1200MAH 3.7V
Работен напон5V
Работа Тековни600MA / H
Справи со батеријатаАлкална батерија 4X AA

Шпионска камера со флексибилен кабел за тестирање - 3

Шпионска камера со флексибилен кабел за тестирање - 5

Шпионска камера со флексибилен кабел за тестирање - 6

Шпионска камера со флексибилен кабел за тестирање - 2

9130 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести