OMG водоотпорен борескоп, инспекција на ендоскоп, змија со змија (должина на 3 метар) [END017]

карактеристики:

 • 1 / 6 ”VGA CMOS, 420TVL
 • Преносен тестер со 2.7 ”TFT дисплеј
 • Максимална поддршка 32GB TF картичка
 • 6pcs бела ЛЕР за ноќно гледање
 • OSD мени за работа
 • Овозможува лесно истражување на малите, тешко достапни места
 • Капна отпорност на капнување
 • Панел за докажување на прав
 • Светло копче за допир за слика, видео записи, прилагодување на светлина, заклучување.
 • Може да работи и со наизменична струја и со DC моќност.
 • Батеријата може да работи континуирано за 3 часа

Апликација:

Можете да аплицирате за оваа камера на портата, ходникот, магацинот, гаражата, куќата, фабриката, банка и на сите достапни места што треба да ги следите.

спецификација

Дијаметар на леќиЛеќи за зумирање 3x
материјалиТи легура
Растојание за работа3m
Дијаметар на цевка5.5mm
Поле агол70 ° - 90 °
Извор на светлинаСветло на околината
Следење2.7 инчен
Резолуција на мониторот720 × 480
Контрола на правецДА
Функција на слика / видеоДА
НапојувањеDC12V
МеморијаПоддршка за Max.32G SD картичка
Работна состојба-20º 60 .C

2529 Вкупно прегледи 4 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести