Објективи за ендоскоп на камера за ендоскоп на OMG Wifi, 3.9MM [END016]

Карактеристики

  • WiFi врска (3 во 1 - Поддршка на Android и IOS верзии): За разлика од другите фотоапарати за ендоскоп на пазарот, оваа безжична Wi-Fi камера за ендоскоп не само што работи со смартфон со Android (над Android 2.3), туку и со систем за iPhone IOS (горе IOS 6.0). Совршено е за корисниците на iPhone кои сакаат да вршат инспекција. Без употреба на дополнителен адаптер или кабел, може лесно да се поврзе со вашиот паметен телефон преку WIFI. Единствената работа што треба да направите е да ја преземете и инсталирате компатибилната APP „WIFI слика“ на вашиот уред.
  • 2000mAh батерии: Подолго работно време: помал од 800 mAh капацитет, ендоскопот jingleszcn може да работи до 5 часа по целосно наполнетост, за разлика од оние кои работат само неколку минути.
  • ПОСТАВНА КАБА НА ВОДАР: Вооружено со флексибилен кабел што може лесно да ја контролира насоката на инспекциската камера, да се наведнува и да ја задржи својата форма за пристап до ограничени места. Во комбинација со IP67 водоотпорната карактеристика, таа може широко да се искористи за преглед на цевководот, канализацијата, wallидната пукнатина, дупката, кабелската цевка што претходно ве вознемириле.
  • Лесен за употреба: Скенирајте го QR-кодот во упатството за да преземете Wifi слика, Поврзете го вашиот паметен уред преку WIFI, отворете ја апликацијата и видеото во живо ќе се појави на екранот. ВЕ МОЛАМ ДА ГО ВРАТИРАЈТЕ ВИФИ ПИСОВОРОТ ДА СЕ СЕГА, ДРУГОВЕТЕ ЕНДОСКОП Е СЕ УПОТРЕБА.
  • Камера со висока резолуција: Се одликува со 1 мегапиксели HD камера, со три прилагодливи резолуции 320 240, 640 480, 1280 x 720.
   Мали леќи: Ова е 3.9mm леќи, за разлика од 5.5mm, 8mm, ова може да се користи на мал дијаметар Инспекција на дренажни водоводџии и мотори.

2805 Вкупно прегледи 1 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести