Видео опсег на ендоскоп со преносна индустрија OMG, артикулации за совети со 2-от, леќите на сондата можат да ротираат 360 Deg [END011]

OMGEND011 - Видео обем на преносна индустрија OMG, ампулации со совети 2, повеќе од 150 Deg, леќите на сондата можат да ротираат 360 Deg 01

спецификации:

Должина на проводниот кабел: 3.0 М
Дијаметар на леќи на камерата: 5.5mm.
Големина на сензорот 1 / 12 ″ CMOS VGA
Пиксели во сензорот за боја 1000,000 (HD камера)
Должина на камерата 20mm
Агол на гледање 120 ° - 150 °
Длабочина на полето 15mm - бесконечност
извор на светлина 6 LED светла
Следење 4.5 ″ TFT LCD екран
SD картичка 16GB (Макс: 64GB)
Видео формат MPEG4
Формат на слика JPEG
Формат за снимање видео ASF
Видео излез AV
јазици Англиски, Шпански, Италија, Германија, итн 12 јазици.
Функција за зумирање 8 пати
Поддршка за функција за враќање на слика / видео
Стандард за масло / водоотпорен IP67
Батерија за полнење на батеријата 3.7V
Моќ Влез AC 100-240V, излез 5.5V DC
Работна температура -20 - 60 ° C
Температура на полнење 0 — 40 ° C
додатоци Полнач , Рачен , водоотпорен кутија за алатки

2653 Вкупно прегледи 7 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести