Видео опсег на ендоскоп со преносна индустрија OMG, артикулации за совети со 4-от, леќите на сондата можат да ротираат 360 Deg [END010]

спецификации

Должина на проводниот кабел: 3.0 M; Дијаметар на леќи на камерата: 5.5mm.
Големина на сензорот: 1/12 ″ CMOS VGA
Пиксели во сензорот за боја: 1000000 (HD камера)
Должина на камерата: 20mm
Агол на гледање: 120 ° - 150 °
Длабочина на полето: 10мм –150мм / 20мм - бесконечност
Извор на светлина: 6 LED светла
Монитор: 4.5 ″ TFT LCD
СД картичка: 8GB (Макс: 32G)
Видео формат: MPEG4
Формат на слика: JPEG
Формат на снимање на видео: ASF
Видео излез: AV
Јазици: Англиски, Шпански, Италија, Германија, итн 12 јазици.
Функција за зумирање: 8 пати
Функција за враќање на слика / видео: поддршка на
Стандард за масло и водоотпорност: IP67
Батерија за полнење на батеријата: 3.7V
Моќност: Влез AC 100-240V, излез 5.5V DC
Работна температура: -20 - 60 ° С.
Температура на полнење: 0—40 ° С
Додатоци: Полнач , Рачен , водоотпорен кутија за алатки

 

 

4220 Вкупно прегледи 13 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести