Ендроскоп OMG со Android OTG микро USB-ендоскоп-барескопи, 7mm (SPY209)

7mm Ендоскоп на Андроскоп ОТГ Микро USB Ендоскоп Borescopes - 1

Опис на производот

1. Висока резолуција 640 * 480, 1280 * 720, 1600 * 1200
2. Водоотпорен жичен ендоскоп, водоотпорно ниво: IP67
3. Користете оптоелектронска технологија за да ја испитате тешко достапната област
4. Тоа ви помага да се дијагностицира скршениот дел, точка на заварување и машинска опрема за да заштедите време и да ја зголемите продуктивноста
5. Има вградени LED светилки 6 (со контрола на осветленоста) на главата на камерата за да го осветлат инспекцискиот простор
6. Надворешен дијаметар на главата на камерата: 7.0mm. Фокусно растојание: 4-6cm или 6cm-бесконечно
7. Компатибилен со Android телефон има OTG и UVC функција
8. Идеален за интраорален преглед, систем за подводна камера, детектор за моторни возила, детектор за канализациски цевки, пребарување и спасување, криминален и обичен детектор, археолошки откритија, откривање на ПХБ, нега на домашни работи, авијација и вселенски индустрии, индустрии за нега и трактори, конструкции и така натаму
9. Вооружени со свитлив полу-крут кабел кој може да се наведнува и да го држи обликот да одговара за проверка на широк спектар на затворени места. Ова е од витално значење за прикажување и позиционирање на камерата за различен агол на користење, како искривени дупки.

7mm Ендоскоп на Андроскоп ОТГ Микро USB Ендоскоп Borescopes - 2

7mm Ендоскоп на Андроскоп ОТГ Микро USB Ендоскоп Borescopes - 3

7mm Ендоскоп на Андроскоп ОТГ Микро USB Ендоскоп Borescopes - 4

7mm Ендоскоп на Андроскоп ОТГ Микро USB Ендоскоп Borescopes - 5

7mm Ендоскоп на Андроскоп ОТГ Микро USB Ендоскоп Borescopes - 6

7mm Ендоскоп на Андроскоп ОТГ Микро USB Ендоскоп Borescopes - 7

9465 Вкупно прегледи 17 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221е-пошта: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести