Вработувања

ОПИС НА КОМПАНИЈАТА

Ова е возбудливо време за нашата компанија! Ние сме млади високо-технолошки компании со седиште во Сингапур, кои развиваат и продаваат систем за лоцирање во реално време (RTLS) на пазарот за здравствена заштита. Ние ги следиме опремата и луѓето во реално време. Нашите системи функционираат денес во болниците од светска класа на 100. Ние сме млада, многу брзо растечка компанија со енергетска, забавна и секојдневна работна средина.

Во моментов, ние бараме многу светла индивидуа која е оптимист, професионална, мотивирана, пријателска и посветена на можноста што следи. OMG Solutions наградува лична совршеност во остварувањето на нашите заеднички цели и е извонредно почитувана поединецот и креативната, интелектуалната и културната разновидност на нашиот тим. Нашата култура ни овозможи да привлечеме и да ги задржиме талентираните поединци кои се водени од визија за начинот на кој ќе ја трансформираме практиката на здравствена заштита.

24371 Вкупно прегледи 36 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

OMG Solutions Batam Office @ Терминал за ферибот Харбурбеј

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

OMG Solutions - Награден Singapore 500 Enterprise 2018/2019

OMG Solutions - Топ 500 компанија во Сингапур 2018 година

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести