за нас

GPS040D - iHelp 2.0 стари лица со деменција ГПС клуч на синџири - производ најпознат во веститеСингапурскиот канал 8 News (27 Aug 2017)

OMG Solutions - Ние снабдуваме широки технолошки решенија како што се превенција од паѓање, аларми за итни случаи / вознемиреност, GPS trackers и безбедносни камери. Негувателите кои се грижат за старателите во олеснување на физичкиот и емоционалниот товар како резултат на барањата за грижа за лицата со посебни потреби или стари лица.

vCare паметен домашен безбедносен систем WiFi / 3G

vCare е систем за безбедност на алармот што се користи за стари лица, дома. Системот обезбедува комбинација на употреба, вклучително и безбедност на домот, здрав начин на живот и грижа за стари лица. Користи употреба на двојни мрежи (WiFi и GSM / 3G или 4G) за пренесување на информации за активирање на аларми - едноставен, безбеден и брз метод.

Без разлика дали сте во канцеларија или на службено патување во странство, vCare е со вас. Можете лесно да го знаете статусот на вашиот паметен алармен систем, да ја надгледувате вашата куќа и да се грижите за родителите. Дури е можно да се провери влажноста и температурното ниво на куќата (и во затворено и на отворено). Со vCare, можете да бидете сигурни во вашата безбедност и безбедност.

Спречува паѓање и лесно следење на постарите лица

Безжични монитори за следење на падот

Нашите паѓања Превенција на излегување Алармите се лесни за употреба: Поврзете го подлогата за мерење на тежината, подножјето за на маса или подната подлога за следење на превенција на падот. Потоа ставете рампа за притисок врз креветот или креветот, под жител со ризик да падне или скитници. Под креветот или вратата се поставени подни подлошки за мерење на тежината. Кога жител се обидува да стане, притисокот се отстранува од креветот или подножјето на подот или се нанесува на подот, кој го известува лицето за грижа со звучен аларм, тивка пејџер, аларм во ходникот, светло за итни повици или централен монитор за да можат обезбеди помош кога е потребно.

Деменција / Постари / Детски GPS Tracker & Падот детектор

37175 Вкупно прегледи 22 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

OMG Solutions Batam Office @ Терминал за ферибот Харбурбеј

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

OMG решенија - Награден Сингапур 500 Enterprise 2018 / 2019

OMG Solutions - Топ 500 компанија во Сингапур 2018 година

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести