Безбедносни уреди за човекот надолу - Осигурајте се дека сте предупредени ако некој вработен трпи несреќа

iHelp верзија 2 - Систем Man Down - Решение за безбедност на вработените во осамен работник

iHelp верзија 2 - Систем Man Down - Решение за безбедност на вработените во осамен работник

Лизгањата, патувањата и падовите остануваат најголема причина за несреќи на работното место во многу индустрии. Паѓањето од висина или паѓање на жици и други опасности, паѓа може да предизвика сериозни повреди, па дури и фаталност на вашите вработени. Знаењето кога се случува падот и испраќа итна медицинска помош може да биде разликата помеѓу малата повреда и животот кој се менува. Но, што ако вашите вработени работат сами или надвор од видот и звукот? Како можат да го подигнат алармот ако се повредени? Алармите и уредите за заштита на луѓето стануваат сé попопуларно решение за ваквите ситуации.

Уред за GPS Tracker iHelp 2.0 за вработени реално може навремено да го следи статусот на работникот, кога има пад, iHelp 2.0 може автоматски да активира предупредување до мобилниот телефон на друго лице, за да може веднаш да се обезбеди помош.

Вработениот може веднаш да ги повика или испрати предупредувањата и известувањата во случај на итност.

Работници во ризик

За вработените кои работат во најопасните сектори, како што се градежништво, природни ресурси, здравствена заштита, спроведување или транспорт, Свесен 360 нуди комплетни решенија за безбедност на вработените за да се обезбеди секој работник да добие помош или медицинска помош кога е тоа најпотребно. Користејќи сателитска (GPS) уреди, апликации за паметни телефони и уреди за носење, ние осигуруваме дека вистинската технологија е распоредена за секоја единствена ситуација.

- Осамени работници
- Вработени во опасни околини
- Далечински работници

iHelp - Man Down систем - Lone работник безбедност решение

ihelp-итна помош-копче-за-канцеларија-како-тоа-дела

Откривање на падот и откривање без движење

Детекција точно паѓа со повеќе сензорни алгоритми

dont-trip-over-osha

Следење на локација

ОМГ-Решенија - Точно позиционирање

Слободно притискање за повик

Старецот може да комуницира со членот на семејството за време на итен случај со притискање на едно копче.

GPS040D - iHelp2.0 Стари лица Деменција 4G Keychain за следење на GPS - нов интерфејс

Практично да се носат / донесуваат заедно, едноставно и практично

GPS040D - iHelp2.0 Стари лица Деменција 4G GPS Keychain - Службен весник 03 нов

Мобилни апликации за мониторинг

Едноставни апликации, функции за напојување

3G синџир на клучеви за следење на GPS и откривање на есен

3G синџир на клучеви за следење на GPS и откривање на есен

4 различна боја

GPS040D - iHelp2.0 Стари лица Деменција 4G Keychain за следење на GPS - нов интерфејс

GPS040D - iHelp2.0 Стари лица Деменција 4G Keychain за СЛЕДЕ GPSЕ на GPS - приказ на задниот дел

GPS040D - iHelp2.0 Стари лица Деменција 4G Keychain за следење на GPS - мерење

додатоци

iHelp 2.0 - Систем Man Down - Решение за безбедност на вработените во осамен работник - Додатоци 02

Карактеристики

1. Најмал најмалиот 3G (WCDMA) личен GPS лидер.
2. А докинг станица обезбедува алтернативен метод за полнење и да го направи многу побрзо и лесен за употреба.
3. Следење во реално време со GPS сателит.
4. Следење од страна на RF (не е достапно сега)
5. AGPS, TTFF во 30 секунди (10 секунди за вклучен GPRS).
6. Паѓа аларм за деца и постари пациенти.
7. Вграден сензор за вибрации.
8. Со батерија на полнење 900 mah Lithium. Време на подготвеност: 10 денови.
9. Вграден 3D G-сензор за движење, шок аларм и управување со енергија.
10. Гласовно набљудување.
11. Двонасочна гласовна комуникација.
12. Пријавување на податоци: локации на 60000.
13. GPRS слепа област податоци повторно да испратите функција
14. Проверка на фирмверот преку воздух.
15. Откажи ја врската на картата на моменталната позиција.
16. СОС копче за итни случаи.
17. Гео-зонски аларм, Надминување на брзината.
18. Аларм за движење.
19. U-blox GPS технологија.

Спецификација за WCDMA

Модул WCDMA: Telit UL865 (900 / 2100MHZ и 850 / 1900mhz), 3G (WCDMA)

Поддржани групи
EUx варијанти:
2 Бендови GSM / GPRS / EDGE 900 / 1800 MHZ (2G)
2 опсези UMTS / HSPA 900 / 2100 MHz (3G)
* Северна Америка варијанти:

2 Бендови GSM / GPRS / EDGE 850 / 1900 MHz (2G)
2 опсези UMTS / HSPA 850 / 1900 MHz (3G)
Порака: Вградена TCP / IP преку GPRS класа 10, СМС пораки, Глас
антена: Изградена во FPC антената

Спецификација за GPS

 • GPS чипсет: uBlox 0702 (подршка за AGPS)
 • Канали: 50
 • Фреквенција на приемникот: 1575.42 MHz
 • Студено стартување: приближно 32S, типичен TTFF (95%)
 • Топло почеток: приближно 32S, типичен TTFF (95%)
 • Топло почеток: приближно: 1S, типичен TTFF (95%)
 • Антена: Вградена керамичка антена

Хардвер Спецификација

 • Напон на полнење: DC5V
 • Резервна батерија: полнење, 3.7V, 800mAh (Li-Poly)
 • Конектори: Микро USB конектори
 • SIM картичка: микро SIM картичка
 • Акцелеметар: Вграден 3G сензор за движење
 • Флеш меморија: Вграден во 8MB меморија
 • Нормална потрошувачка на струја: 40 ~ 60mAh
 • Потрошувачка на струја за спиење: 5 ~ 10mAh (GPS исклучено)

животната средина

 • Работна температура: -20 ° C до + 80 ° C
 • Температура на складирање: -40 ° C до + 85 ° C
 • Влажност: 5% -95% без кондензација
 • Основни димензии: 61mm X 44mm X 16mm
 • Тежина (НЕТ): 30g

iHelp 2.0 - Систем Man Down - Решение за безбедност на вработените во осамен работник - Додатоци 02

Сертификат

3g-gps-keychain-04

iHelp Man Down System - Листа со клиенти на решенија за безбедност и безбедност на работници

Список на клиенти - OMGGPS010D iHelp SOS копче за повици

14512 Вкупно прегледи 51 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Дојдовни зборови за пребарување:

 • човек со сигурност

Претплатете се на нашиот Билтен

OMG решенија - Награден Сингапур 500 Enterprise 2018 / 2019

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333 4466

Џакарта + 62 8113 80221email: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести

Што се аларми за човекот?

Човечки аларми се уреди кои откриваат падови и испраќаат предупредувачки сигнал на надворешен монитор. Постојат голем број на опции за аларм достапни на пазарот денес, од мобилни апликации до погодна за носене технологија. Челните аларми се одлично решение за оние кои работат во средини каде што се лизгаат, патуваат и паѓаат ризик, оние што страдаат од медицински проблеми и оние кои се изложени на ризик од физички напади. Алармите за долунаведеност се особено важен инструмент за осамени работници кои можеби не можат да алармираат некого ако страдаат од пад и се трошат во несвест или не се во можност да направат телефонски повик.