vCare Постари дома безбедност сам

vCare Постари систем за домашна безбедност WiFiGSM

vCare е стара алармен систем за домашна безбедност, кој ги комбинира безбедноста во домот, здрав живот и нега на постари лица. Пренесува информации за аларми преку двојна мрежа на Wi-Fi и GSM, едноставно, безбедно и брзо.

Каде и да сте во канцеларија, или на службено патување во странство, vCare е со вас. Можете да го знаете статусот на вашиот систем за паметни аларми, да го следите она што се случува во куќата, да се држите блиску до вашите родители, дури и она што е влага и температура внатре и надвор. vCare те натера да уживате во безбеден и паметен живот.

главните функции

1. Сите поставувања преку вашиот паметен телефон Apps, Android и iOS App, јасно и лесно.
2. Можно е да додадете максимални корисници на 100.
3. Доаѓа со 3 SMS броеви за текст пораки и 3 броеви за повици.
4. Доаѓа со безжични зони 99, зони со аларми 8, зони за итни случаи 8, медицински повици 8, зони за истекување на 4 и жични зони 2, далечински управувачи 20.
5. Додавање дополнителни сензори со скенирање на QR код, тоа е многу полесно и удобно.
6. Двонасочна комуникација.
7. Со моноиторинг на IP камера.
8. Вградена навремена рака, разоружува и поставува функцијата за домашен режим. (максимум 3 различно време.)
9. Со само-откривање температура, влажност и може да се постави над-температура алармирање.
10. WIFI неуспех или GSM аларм.
11. Отвори го предупредувањето за врата / прозорецот.
12. Следете го статусот на сензорите.
13. Потсетување на сензорите со мала батерија.
14. Одложете го алармот, одложите ја раката и одложите го одложувачот (0 до 99s за опционално).
15. Времето на ѕвонење на сирената е во можност да го поставите DIY (0 to254s или да останат предупредувачки).
16. Со безжична емисиона функција, контролирајте безжични сирени на 99.
17. Далечински управувач преку текстуална порака и телефонска тастатура.
18. Со поставување на Home mode.
19. Надворешно напојување со енергија или обновување потсетуваат на функција.
20. Сирена потсетува кога се вооружува, разоружува со далечински управувач.
21. SMS потсетуваат кога се вооружувате, разоружувајте со далечински управувач.

Параметар

Материјал: ABS Боја: бела + црвена
Напојување: AC-100-240V 50Hz / 60H излез: DC12V / 1A
FR помеѓу панел до сензори / далечински управувачи: 30 до 50 метри затворен, 100 метри во отворен простор. Работна потрошувачка: <1.2w
GSM мрежа: 900 / 1800 / 850 / 1900mhz
Резервна батерија: 7.4V / 800 ма.
Работна состојба: Температура: -20 ℃ ~ + 55 ℃ Влажност: ≤90% Големина: 14.7cm * 14.7cm

Smart Phone APP Android и iOS

vCare мобилни апликации

vCare паметен домашен систем за безбедност WiFiGSM 3
1 панел, 2 далечински управувачи, 1 паника копче, 1 сензор за движење, 1 врата / прозорец магнетни сензор, 1 HD IP камера, 1 чад сензор, 1 сензор за гас, 1 сензор за истекување на вода, 1 strobe сирена

База / Порта спецификации
Материјали за домување ABS
Начин на алармантност WiFi / 3G / GPRS мрежа
3G фреквенција (A) 900 / 2100MHz
Wi-Fi IEEE 802.11b / g / n.2.4GHz
Домување Боја Бело + црвено
Чекање Моментален ≤80mA
Алармна струја <200mA
Приемна фреквенција 433MHz
Непречен ефективен опсег (м) 30 -50 метри
Безжични зони 169
Жични зони 2
Жичена сирена 1
SMS Телефонски броеви 3
Аларм до кориснички телефонски броеви 3
Звук снимање 10s
Систем за ракување / разоружување Паметна телефонска апликација, телефон, SMS, безжична тастатура
Локална скала на аларм (dB / m) ≥80db
Излезно напојување (V) DV12 1A
Влезно напојување (V) AC100 ~ 240
Батерија Тип Вградена Li-батерија, 7.4V, 800mAh
Работно време на батеријата (часови) 7-8
Работна температура (° C) -20 ~ 50
Работна влажност (RH) 95%
Димензии (Д x Ш x Д, мм) 145 (L) * 145 (W) * 30 (H) mm

Пакет А: $ 490, 1 панел, 2 Далечински управувачи, копче 1 паника, 1 сензор за движење, 1 врата / прозорец магнетни сензор
Пакет Б: $ 690, 1 панел, 2 Далечински управувачи, копче 1 паника, 1 сензор за движење, 1 врата / прозорец магнетни сензор, 1 HD IP камера


сега

9551 Вкупно прегледи 5 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018 и 2019

Сингапур Топ 500 претпријатија 2018

Контакт

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8866-4466

Џакарта + 62 8113 80221email: sales@omg-solutions.com или
Пополнете го формуларот за пребарување и ние ќе се враќаме до вас во рамките на 2

Најнови вести