iHelp Деменција / Постари GPS мониторинг и аларм за откривање на есен (без месечна претплата)

Деменција / Постари GPS мониторинг и аларм за откривање на есен

Промоција: S $ 248

(Вообичаено S $ 298)

Со зголемување на стареењето на населението, грижата за стари постари лица станува важна загриженост. iHelp може вистински да го следи статусот на постарите луѓе, кога има пад, iHelp GPS Постариот следење може автоматски да активира СМС на мобилен телефон на друго лице, така што помошта може да се обезбеди веднаш.

се грижамIHelp GPS Постариот следење им помага на семејствата и постарите лица кои страдаат од проблеми поврзани со меморијата. Ако имате родител или член на семејството кој покажува конзистентен образец на заборавено однесување или може да се борите да живеете независен живот, уредот за следење на GPS уредот iCare ќе го направи животот полесен и помалку стресен. iCare е исклучително важна бидејќи ќе ве предупреди или ќе забележи дали е постара личност:

* Скитници или изгубени на позната или непозната локација.
* Безбедно во внатрешноста или околу нивниот дом.
* Изработка на закажани посети на лекар.
* GPS системи за следење може да обезбедат сигурност, безбедност и сигурност што може да го отежнат патот на губење на меморијата малку полесно и помалку стресно за сите кои се вклучени.

Доколку постарите лица не се чувствуваат добро, тој / таа може да притисне копчето за повик три секунди за да оствари повик до поврзаниот телефон. iHelp GPS Постариот уред за следење пренесува SMS преку GSM безжична мрежа. iCare е мала, елегантна и пренослива. Тоа е интимен партнер за стари лица.

iHelp - GPS Постари Мониторинг и Следење Уред

GPS

Откривање на есен

Детекција точно паѓа со повеќе сензорни алгоритми

падне

Следење на локација

ОМГ-Решенија - Точно позиционирање

Функција за потсетник

потсетник

Слободно притискање за повик

Старецот може да комуницира со членот на семејството за време на итен случај со притискање на едно копче.

Комуницирајте

Практично да се носи, едноставно и практично

Практично да се носат

Мобилни апликации за мониторинг

Едноставни апликации, функции за напојување

мобилни апликации

Карактеристики

* Автоматско предупредување Откривање на есен
* Слободен печат - копче за помош на SOS - До членови на семејството 6
* SMS потсетување за напојување
* Анкета за статусот на операторот
* Потсетник за времето
* Потсетник за бавна батерија
* Масовно SMS
* GPS и ЛБС
* Hands-Free повици
* Служба за потсетување на пилули
* Податоци за пренос на податоци (GPRS / GSM)
* 72 Час по полнење на батеријата
* Лесен * Мал во големина - 7cm x 5cm x 1.5cm - Компактен но моќен комуникациски способности.
* Потребна е локална SIM картичка и поддржува било кој дел од светот.
* Може да работи со двете пост-платени или Припејд картичка на пр. SingTel Hi картичка, Starhub Happy Card, M1 M картичка нема потреба од податоци линија, само глас со смс ќе стори.
* Поддржете го сајтот на Google.

Забелешка:
* Starhub или Singtel при-пејд картичка; за да може да провери рамнотежа и да се надополни со користење на мобилни AXS апликации.
* Способен пост платен план: M1 има план познат како MySim15. Ова е месечна претплата на $ 15 за 100mins и 500sms.

се грижам

Вметнете SIM-картичка

вметнете SIM картичка

вметнете SIM картичка 2

9144 Вкупно прегледи 5 денес
Печатете пријателски, PDF и е-пошта

Дојдовни зборови за пребарување:

  • па халита 6789 (1)

OMG Solutions Batam Office @ Harbourbay Ferry Terminal

OMG Solutions Batam Office @ Harbor-Bay-Ferry-Terminal

OMG Solutions купи канцеларија во Батам. Нашето формирање на тим за истражување и развој во Батам е да обезбедиме дополнителна иновација за подобро да им служиме на нашите нови и постојни клиенти.
Посетете ја нашата канцеларија во терминалот за ферибот Батам @ Харборбај.

OMG решенија - Награден Сингапур 500 Enterprise 2018 / 2019

OMG Solutions - Топ 500 компанија во Сингапур 2018 година

Whatsapp нас

OMG грижа за корисници

WhatsApp

Сингапур + 65 8333-4466

Џакарта + 62 8113 80221

маркетинг@omgrp.net

Најнови вести